Společnost ARM představila platformu Total Compute Solutions 2023 (TCS23) s 5. generací GPU Immortalis-G720, Mali-G720 a Mali-G620 a Armv9.2 CPU Cortex-X4, Cortex-A720 a Cortex-A520 s DSU-120.
Na konferenci Microsoft Build 2023 byl představen Azure Linux container host for Azure Kubernetes Service (AKS). Podrobnosti ve videu s otázkami a odpovědmi. Shrnutí v článku na DevClass.
Na itch.io probíhá Linux Game Jam 2023. Zapojit se a přihlásit hru běžící na Linuxu lze do 6. června do 01:59. Zahrát si lze hry z loňského ročníku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno ve verzi 1.34. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Od verze 1.6 lze pomocí "deno compile" sestavit ze zdrojových kódů binární spustitelný soubor. Nově "deno compile" podporuje také npm balíčky.
Aktuálně posledním 14. open source filmem od Blender Studia je CHARGE (YouTube). Dokončuje se 15. film Pet Projects. Začíná se pracovat na 16. filmu s pracovním názvem Project Gold.
Thunderbird má nové logo.
Není zcela jednoduché rozchodit v Linuxu kameru IPU6 umístěnou v noteboocích Dell Latitude 9420, Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10, Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 2, Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 7 a dalších. Ve Fedora Linuxu je to teď snadnější. Hans de Goede informuje o podpoře kamery IPU6 ve Fedora Linuxu pomocí balíčků umístěných na RPM Fusion.
Společnost AMD na YouTube představila a oznámila prodej grafické karty Radeon RX 7600. Cena začíná na 269 dolarech.
Obecně nijak, vždy můžeš jenom kopírovat přesouvat objekty do šifrovaného prostoru.Můžeš natáhnout vždycky blok do paměti, zašifrovat a přepsat (+ to posouvat, protože na začátku přibude hlavička). http://www.johannes-bauer.com/linux/luksipc/ Ale skutečný problém v tomto dotazu není, jak data zašifrovat, ale že má tazatel data na jednom disku bez jakékoli zálohy.
Můžeš natáhnout vždycky blok do paměti, zašifrovat a přepsat (+ to posouvat, protože na začátku přibude hlavička). http://www.johannes-bauer.com/linux/luksipc/OK. O tom nástroji jsem nevěděl. Myslel jsem si, že si konverzi na místě musíš udělat sám.
Ale skutečný problém v tomto dotazu není, jak data zašifrovat, ale že má tazatel data na jednom disku bez jakékoli zálohy.To máš sice pravdu, ale tazatel v tom problém nevidí. Obecně to je mnohdy tak, že uživatelé porovnávají cenu provádění záloh proti pravděpodobností události*cena ztráty. O ceně dat tazatele nevíme nic. Třeba jsou to nasosané filmy z netu a cena ztráty je čas na opětovné stažení plus spotřebovaná elektřina. A celkově si nákladů, které by musel vynaložit s nějakou pravděpodobností cení méně, než je cena disku pro zálohu. Operace z oddíly pouze zvyšuje pravděpodobnosti havarijní události. Někde jsem před lety viděl odborný článek, který dokumentoval, že to, že ve většině případů lidé zálohují málo nebo skoro vůbec je racionální chování, protože v mnoha případech je možné podstatnou část dat získat odněkud jinud, firemná servery, mailové schránky a mnohdy to co je vskutku zcela jedinečné má natolik malou hodnotu, že je to nižsí hodnota než náklady v zálohovacím procesu.
Nech prostě data tam, kam ten disk zálohuješ, disk přeformátuj do šifrované podoby a data zkopíruj že zálohy zpátky na disk. Nic komplikovaného na tom nevidím.
Tiskni
Sdílej: