Bylo vydáno Eclipse IDE 2024-09 aneb Eclipse 4.33. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 2024.3 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení.
Ve FreeBSD byla nalezena a opravena kritická bezpečnostní chyba CVE-2024-43102 s CVSS 10.
K posouzení byly předány patche přidávající do linuxových stromů zařízení (device trees) zařízení s SoC A7 až A11 od Applu (iPhone, iPad, iPod a Apple TV).
Vývoj webového prohlížeče nad renderovacím jádrem Servo, aktuální příspěvek na blogu Serva (Wikipedie). Vedle referenčního prohlížeče servoshell vzniká prohlížeč Verso. Vyzkoušet lze noční sestavení.
Unicode Consortium, nezisková organizace koordinující rozvoj standardu Unicode, oznámila vydání Unicode 16.0. Přidáno bylo 5 185 nových znaků. Celkově jich je 154 998. Přibylo 7 nových Emoji.
Byla vydána první major verze 1.0 oficiálního firmwaru pro zařízení Flipper Zero (Wikipedie). Po třech letech vývoje. Přehled novinek i s náhledy a videi v příspěvku na blogu: podpora aplikací třetích stran, nový NFC podsystém, podpora JavaScriptu pro psaní aplikací, vylepšení spotřeby, zrychlení Bluetooth přenosu…
Radicle, distribuovaná alternativa k softwaru pro spolupráci jako např. GitLab, byl vydán ve verzi 1.0. Nyní obsahuje nad gitem postavený, rozšiřitelný protokol pro diskuze a nakládání s patchi, autentizaci a autorizaci, integraci Toru a uživatelské rozhraní v příkazovém řádku či jednoduché webové rozhraní pro prohlížení repozitářů. Projekt byl dříve představen a diskutován na Linux Weekly News.
Byla vydána nová verze 6.7 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.5.3. Thunderbird na verzi 115.15.0. OnionShare z verze 2.2 na verzi 2.6.
Rozsudky Soudního dvora Evropské unie ve věcech C-465/20 P (Apple) a C-48/22 P (Google a Alphabet): Irsko poskytlo společnosti Apple protiprávní daňová zvýhodnění ve výši 13 miliard eur a je povinné je získat zpět. Byla potvrzena pokuta ve výši 2,4 miliardy eur uložená společnosti Google za to, že zneužívala svého dominantního postavení tím, že upřednostňovala vlastní službu srovnávání výrobků.
Řešení dotazu:
Nemůžu si pomoct, ale tenhle vtip mi už přijde vyčpělý. Bývalo to vtipné, podobně jako doporučovat na fórech rm -Rf /
, jenže časem už na to (snad) nenaletí stále méně a méně lidí.
s/nenaletí/naletí/
Už z toho začínám mít 32768 OpenSSL klíčů v hlavě.
Vyhnout se Debianu je velmi dobrý nápad, to vřele doporučuji. (K)Ubuntu je obdobná katastrofa. Systém, který neumí povolovat a zakazovat služby a který je ze zásady zastaralý, v podstatě nestojí ani za vyzkoušení.
Mám-li tedy vycházet (pouze) z jmenovaných variant, Fedora s KDE je naprosto jasná volba. KDE spin Fedory mi vždy připadal jako nesrovnatelně zdařilejší „KDE distro“ než SUSE. Je to aktuální systém se znamenitým grafickým instalátorem, s plně podporovaným a implicitně zapnutým SELinuxem, s víc než dobrou podporou Btrfs, s kernelem v podstatě v režimu rolling updates (což je ideální stav) a s grafickými udělátky pro správu systému bezproblémově integrovanými do KDE.
Systém, který neumí povolovat a zakazovat službyTo už opravili. Fedora není implicitně zastaralá? Kdo řekl, že má používat Debian Stable?
Chtěl bych vědět, která distribuce mi umožní co možná s nejmenšími problémy převést data a 32 bitovou verzi SUSE 13.2 na novou distribuci.Zazálohuj si
/home
, reinstaluj na jakoukoliv jinou distribuci a obnov obsah /home
ze zálohy. Tohle ti bude chodit i mezi distribucema (možná s drobnými nedostatky týkajícími se verzí software). Pokud nemáš nějakou specifickou konfiguraci v /etc
, mělo by to stačit.
Jinak za mě - neboj se Debianu. openSUSE jsem opustil kvůli zběsilému vývojovému cyklu a klesající kvalitě, Debian mě uspokojil (jak Wheezy, tak Jessie).
nechapu jak si lidi mohgou myslet ze 32bit system je v poho na 64bit cpu ...
mimochodem i Linus prohlasis ze mit HIGMEN v jadre je cesta do PRDELE .. a nejakou nahodou pokud mate vice nez 900MB Ram a 32bit system tak mate HIGMEM a nebo jeste hure HIGMEM4G zapnut.
Plus nejakou nahodou bugy ktere jsou only 32bit x86 dnes uz nikde prakticky neresi .. za tu penize vlozene do reseni problemu x86-32 to nestoji
Problém je, že většina uživatelů vidí jen to, o kolik MB paměti zabere proces méně - a už ne to, jak zoufale je neefektivní a jaké hrůzy se musejí kvůli nedostatečné velikosti adresního prostoru provádět.A co mi brani provozovat 32bitovy system s 64bitovym kernelem? i386 Debian to tak dokonce nainstaluje, pokud bezi na 64bitovem CPU.
ne nerozmysli, a je pouze n komunite jestli si bude udrzovat port
Nemyslím, že bude existovat nějaké konkrétní datum, na které půjde ukázat a říct "tohle je konec ix86 architektury". No, možná se jednou dočkáme odstranění podpory z mainline jádra, ale to IMHO bude trvat podstatně déle než dva roky. Jinak půjde spíš o postupný úpadek - teď máme jednu mainstreamovou distribuci, která se odvážila přestat vydávat oficiální image, postupně se budou přidávat další a další, za mnoho let už nebude ani Debian Stable a za dalších mnoho let třeba ani Slackware. :-) Ale kde přesně bude ten "konec 32bitů", to podle mne snadno říct nepůjde.
Taky je potřeba si uvědomit, že loni vydané RHEL7 a SLE12 už sice 32-bitové platformy nepodporují, ale RHEL6 a SLE11 ještě hned tak mrtvé nebudou.
jen ne prosím Debian
A máš pro to nějaký racionální důvod (krom toho, že Debian přešel na systemd)?
Xubuntu 15.10 je idealni. Xfce se dobre konfiguruje a ovlada. Je to asi logicky dusledek vyvoje (cituji):
Jako dalsi moznost doporucuji Mint 17.2. Bezi bez problemu treba na Acer E3-111-C4W7
http://linuxmint.com/rel_rafaela_cinnamon_whatsnew.php
graphics
'pro aktuální verze Darktable a digiKamu, security
pro keepasx, rkhunter a chkrootkit. Nicméně v tom případě je potřeba přesná a opatrná práce s balíčky, někdy se mohou přihodit závislostní problémy.
Tiskni Sdílej: