Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
www.strelnice-sporilov.cz
a jsem 'presmerovan', resp. je mi zobrazena jina stranka nabizejici brzdove desticky (DIXCEL) se spoustou japonskych/cinskych znaku + nejaka reklama na kresleny hanbaty obrazky.
Tato situace nastava v prohlizecich chromium (Version 53.0.2785.143 built on Debian stretch/sid, running on Debian stretch/sid (64-bit)
, firefox 45.5.1, epiphany 2.14.2. Links zobrazi spravnou stranku. Zkousel jsem se pripojit z ruznych mist (siti) a z ruznych pocitacu, z ruznych profilu, ale s identickou konfiguraci (Debian Testing), ale vzdy jsem nasmerovan na tu podvodnou stranku.
Pokud se na tyto stranky snazim dostat z jineho operacniho systemu (win), tak se zobrazi spravne stranky.
Zkousel jsem annonymni mod, vypnout javascrip, vyhazet vsechny extensions, vycistit cache (i pomoci bleachbit), ale presto jsem vzdy presmerovan na tu podvodnou stranku. Prohlidl jsem /etc/hosts, nic podezreleho. Stranky jsem nacital take v expertnim modu (viz prilozeny obrazek), ale priznam se, ze z toho nejsem moudry. Chkrootkit vysel bez problemu.
Nevite nekdo, co by toto chovani mohlo zpusobovat? Nebo se zkusit na danou stranku pripojit z vaseho linuxu (nejlepe Debianni distribuce) a rict mi, zda mate stejny problem, coz by indikovalo problem na strane serveru. Dekuji za pripadnou pomoc.
wget
, curl
a chrome na linuxe a windowse, tak zakazdym dostanem iny vysledok.Our website is protected by DMC Firewall! \br \ This script was created by Dean Marshall Consultancy Ltd who are \a href="http://www.webdevelopmentconsultancy.com/" target="_blank"\Joomla Securi
(zobaciky som nahradil za \, zobrazi sa len to, nic viac). Dalsi pokus hlasi "403 Forbidden" a zablokuje to vsetky zariadenia na sieti.
Tiskni
Sdílej: