Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
turtle_destination_concurrency_limit=1
turtle_initial_destination_concurrency=1
Tak emaily chodi, pomalu, ale nejsme v temp banu.
Ale:
turtle_destination_concurrency_limit=2
turtle_initial_destination_concurrency=1
nas po chvili zablokuje.
Pouziva se primarne TLS spojeni. Mame od seznamu zhruba obecne nastaveni, aby to mohlo fungovat, ale nejak se nam to nedari naroubovat na postfix, ktery ma nektere moznosti rate limitu nenaprogramovane ci co.
Ta nastaveni od seznamu jsou ve stylu:
1] connection/time
2] mails per connection
3] use longer time to delivery
Diky.
Řešení dotazu:
initial_destination_concurrency
, default_destination_concurrency_limit
případně smtp_destination_concurrency_limit
speciálně pro SMTP klienta. Předpokládám, že jde o různé e-maily (ne jeden e-mail pro více adresátů), takže parametr default_destination_recipient_limit
se vás netýká.
Feb 2 09:03:16 posftif postfix-4/scache[22798]: statistics: start interval
Feb 2 09:00:26
Feb 2 09:03:16 postfix postfix-4/scache[22798]: statistics: domain lookup hits=0 miss=456 success=0%
Pokud ale mam ve fronte treba 200 emailu a mam to omezene na jedno spojeni, proc to nejde tim jednim spojenim?? Vzdyt pisu, ze jakmile mam "*_destination_concurency_limit" > 1, tak dojde k tempbanu. Ale kdyz tam mam =1, tak to zase posila zdlouhave dlouho.
smtp
). To byste toho z Postfixu moc nevyužil.
Konfiguraci, vysledky dorucovani znat nemusite.Pokud bych vám měl poradit s řešením vašeho problému, tyhle informace by se dost hodily. Ale máte pravdu, že řešit váš problém opravdu nemusím.
Pokud jste to nikdy neresil, tak vubec nereagujte, protoze to nemate vyzkousene, zda neco takoveho jde s postfixem udelat.Tak daleko jsme se zatím nedostali. Zatím řešíme to, že jste pravděpodobně ani nečetl dokumentaci, nebo jí z nějakého důvodu nevěříte. Na to, abych přečetl dokumentaci za vás, ještě stačím.
MAIL FROM: RCPT TO: DATA ... sekvence <cr><lf>.<cr><lf>aby postfix neukončil spojení příkazem
quit
ale, aby sekvencí MAIL FROM:
zahájil další mail v tom samém TCP spojení.
TURN
SMTP protokolu, který vyměnil roli klienta a servery a přes stejné spojení dvě BBS si poslaly maily postupně oběma směry.
No, cesta bez TLS je trnita (rekonfigurace klientskych systemu, odliseni single/bulk maily, antispam hodnoceni...)Proč rekonfigurace klientských systémů? Podle mne jenom nakonfigurujete ten Postfix, nastavíte mu
smtp_tls_policy_maps
a do mapy přidáte seznam.cz → none
.
Zvysit jejich mnozstvi znamena jak zahodit IPv4Zrovna doručování přes IPv6 vám asi pomůže, protože je pravděpodobné, že bude Seznam počítat limity i pro každou IPv6 adresu zvlášť, takže můžete z jednoho stroje odesílat pod více adresami.
5] 421 "You have been temporarily banned. Try again later or report to ."Předpokládám, že k tomu dochází tehdy, když nové spojení otevřete dříve než za XX/5 minut. Tohle se také bude v Postfixu řešit obtížně. Pokud budete mít pro Seznam samostatnou frontu, můžete ladit parametry, jak často frontu vybírat, ale asi si tím moc nepomůžete. Každopádně pokud pro vás „rozložení odesílání na delší dobu“ není řešení, hledal bych specializovaného klienta, který bude odesílat e-maily jen na Seznam. Postfix na takovouhle úlohu není stavěný, detailní ladění časování a limitů pro jednoho příjemce je mimo jeho typické použití.
Tiskni
Sdílej: