Chris Down v obsáhlém článku „vyvrací mýty o zswap a zram“, vysvětluje, co vlastně dělají a jaké jsou mezi nimi rozdíly. Doporučuje vyhýbat se zram na serveru a bez OOM.
Porota v Los Angeles shledala firmy Google a Meta odpovědnými v přelomovém soudním sporu, který se týká závislosti na sociálních sítích; firmy musí zaplatit odškodné tři miliony dolarů (63,4 milionu Kč). Společnosti, které s verdiktem nesouhlasí, čelily obvinění, že své sociální sítě a platformy záměrně navrhly tak, aby si na nich děti vypěstovaly závislost. Porota došla k závěru, že technologické společnosti při navrhování a
… více »Jelikož vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM, Drew DeVault se rozhodl forknout Vim a vytvořil projekt Vim Classic. Vychází z Vimu 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování.
Byla vydána nová verze 0.56 open source počítačové hry Unvanquished (Wikipedie), forku počítačové hry Tremulous. Instalovat ji lze také z Flathubu.
FreeCAD (Wikipedie), tj. svobodný multiplatformní parametrický 3D CAD, byl vydán ve verzi 1.1 (YouTube). Po roce a čtyřech měsících od předchozí verze 1.0. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání.
Společnost OpenAI oznámila [𝕏], že ukončí aplikaci Sora pro generování krátkých videí pomocí umělé inteligence. Podrobné informace a harmonogram pro aplikaci a API budou brzy zveřejněny.
Evropská směrnice NIS2 přináší nové požadavky v oblasti kybernetické bezpečnosti, které se promítají také do správy doménových jmen. Do českého právního řádu je směrnice implementována prostřednictvím nového zákona o kybernetické bezpečnosti. Jedním z praktických důsledků této legislativní změny je posílení požadavků na dostupnost a správnost kontaktních údajů držitelů domén. Správce registru domény .cz, sdružení CZ.NIC, je v
… více »Jonathan Thomas oznámil vydání nové verze 3.5.0 video editoru OpenShot (Wikipedie). Zdrojové kódy OpenShotu jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení je i balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo na spouštění a spustit.
Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 2026.1 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem 8 nových nástrojů v oficiálním oznámení na blogu.
Vláda jmenovala novým zmocněncem pro digitalizaci a strategickou bezpečnost prvního náměstka ministra vnitra Lukáše Klučku. Ten ve funkci nahradil poslance Roberta Králíčka poté, co Králíček na tento post vládního zmocněnce rezignoval. Klučka chce do roka digitalizovat všechny státní služby tak, aby vyhověly zákonu o právu na digitální služby, přičemž dosavadní plán Fialovy vlády počítal s dokončením digitalizace až někdy v roce
… více »
.
. Zvlášť když všechno po USB je příšerně pomaly :-/.
No nevím zda by se mě chtělo platit cenu vyšší o řádNeviem či rozumiem, ale ten Mac Mini nebol 10x drahší. A nekupoval som ho kvôli USB Device módu, to bol len bonus naviac.
Zvlášť když všechno po USB je příšerně pomaly :-/.V tej pradávnej dobe bolo na výber aj reálne rýchlejšie rozhranie FireWire ktoré bolo bežnou súčasťou vtedajších Mac Mini. Ak si si nevšimol, jedná sa o bežný desktop z roku 2005.
Neviem či rozumiem, ale ten Mac Mini nebol 10x drahší.Jo já myslím jako oproti obyčejnýmu x86 PC (já obvykle kupuju lowendy, pár let jsem jel na SDRAM co jsem našel u popelnic :-P).
V tej pradávnej dobe bolo na výber aj reálne rýchlejšie rozhranie FireWire ktoré bolo bežnou súčasťou vtedajších Mac Mini.Může být. Akorát teda pro to nebylo nikdy moc zařízení.
Ak porovnávaš nový značkový desktop s x86 z elektroodpadu "u popelnic", tak to dáva zmysel z hladiska ceny. Z hladiska výkonu a spoľahlivosti to ovšem zmysel nedáva.Neviem či rozumiem, ale ten Mac Mini nebol 10x drahší.Jo já myslím jako oproti obyčejnýmu x86 PC (já obvykle kupuju lowendy, pár let jsem jel na SDRAM co jsem našel u popelnic :-P).
Ktoré FW zariadenia ti chýbali? Externé FW Disky mali už vtedy výkon ako terajšie USB3 disky, kamery ktoré nahrávali nekomprimovaný obraz, ... Ale je pravda, že sa nejednalo o cenovú kategóriu o ktorej si hovoril.V tej pradávnej dobe bolo na výber aj reálne rýchlejšie rozhranie FireWire ktoré bolo bežnou súčasťou vtedajších Mac Mini.Může být. Akorát teda pro to nebylo nikdy moc zařízení.
Ktoré FW zariadenia ti chýbali?MCU a mobily
.
.
Ale ten stav gadgetů v kernelu není nic moc :-/.
"Audiofilská zvukovka" :-O Sakra asi budu prodávat audiofilskej vzduch pro nejlepší šíření zvukových vln
.
Ale ten stav gadgetů v kernelu není nic moc :-/.jn... oni to chtěli nějak přesunout do userspace a v kernelu nechat jenom nějaký interface jak dělat obecný gadget, ale nikdy se to nedokončilo a teď je to tak napůl.
. Resp teda úplně na začátku jsem čekal článek typu tempest for elisa
.
"Audiofilská zvukovka" :-O Sakra asi budu prodávat audiofilskej vzduch pro nejlepší šíření zvukových vln.
Já tam ted vidím „audiofilskou“ _síťovku_, ne _zvukovku_. Ale dobrá pecka za 800 éček, za tu cenu se dá na ebayi sehnat 10x 10Gbit dvouportová SFP+ karta - a u optiky jak známo nehrozí, že by mohla něco rušit 
Zdravim
Tak mne napadlo ze se mi doma vali nekolik kabelu ktery maji na odbou koncich "usb a male" Poradne nevim k cemu vlastne jsou... ale asi by jste takovyto kabel potreboval k propojenu TV a PC aspon co se konektoru tyce.
Je to tento kabel: http://www.bestlinknetware.com/Product/150103BK
K cemu by me mohl takovyto kablik byt?
Jinak jsem se setkal s nekolika TV a settopboxy a soubory sly ve vsech pripadech prehrat pomoci VLC. Asi je to jen nejaky stream jen to ma takovy divny pripony v nazvech.
(pokud teda R myslí piny na PCB)
Jinak samozřejmě micro AB je určen pro zařízení, co umí hosta i device. Jsou pro to i adaptéry normálně na type A (ten původní). Je dost možný že ty stejnopohlavní kabely jsou pro lidi, co mají jen ten jeden typ adaptéru. Otázka co to pak udělá s tím ID pinem, co rozlišuje host/device/hostdevice (ale třeba můj telefon z 2004 ho stejně neimplementuje a přepínat se musí ručně).
.
.
Ale doska je celkom pekna - je tam USB hub, USB radic pre klavesnicu a touchpad, USB wifi modul.Od té doby, co jsem viděl SD čtečku za $11 s nkovou wifinou, gigabitovým PHY a 5portovým (!) stovkovým switchem s VLAN (!) a USB OTG, tak už se nedivím ničemu…
. Akorát zrovna v tom vocore2 tuším není USB device (což je problém pár tranzistorů a jiného modelu).
Tiskni
Sdílej: