abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:22 | Nová verze

    3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:22 | Komunita

    Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:11 | Komunita

    V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:33 | IT novinky

    Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    včera 10:55 | IT novinky

    Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    13.7. 17:55 | Zajímavý projekt

    Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    11.7. 16:44 | Komunita

    Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    11.7. 14:55 | Humor

    McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    11.7. 00:11 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.7. 21:00 | Bezpečnostní upozornění

    Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (26%)
     (7%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (4%)
    Celkem 397 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    Dotaz: DVB-T2 a VDR

    21.11.2018 21:42 Vtipnéř | skóre: 39 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
    DVB-T2 a VDR
    Přečteno: 1090×
    Přeji hezký večer.

    Několik let nahrávám a sleduji digitální televizi s využitím VDR a k tomu mám VDRadmin-am jako webové rozhraní. Pro sledování v domácí síti jsem původně využíval doplněk streamdev server, později jsem přidal vnsi server pro sledování i nahrávání přes Kodi.

    Protože se blíží přechod na DVB-T2, zakoupil jsem po pročtení několika diskusí tuner DVBSky T330. Ladění proběhlo v pohodě, programy v DVB-T2 přes streamdev server jedou, ale přes Kodi nikoliv, ani se nenahrávají (nulová velkost souboru) a v EPG nejsou žádné informace. Programy v DVB-T jsou bez problémů.

    Mate mě, že přehrávání programů přes streamdev server funguje. Zkoušel jsem i pustit VDR bez VNSI, ale nahrávání pořád nefungovalo. Ani jsem nenašel žádné chybové hlášení a na internetu jsem na žádný podobný problém nenarazil. Pokud by měl někdo nápad, co by mohlo být příčinou problému, budu rád.

    Jirka
    Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is even much better.

    Odpovědi

    21.11.2018 22:38 a1bert | skóre: 23
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVB-T2 a VDR
    pokud vim vdr dvb-t2 moc nepodporuje, takze tvheadend (taky me to ceka) ;)
    22.11.2018 11:26 Vtipnéř | skóre: 39 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVB-T2 a VDR
    Tvheadend jsem zkoušel (ještě bez DVB-T2), ale to webové rozhraní mě totálně odradilo, vůbec jsem se v něm nemohl zorientovat.

    Nicméně díky za tip, mátlo mě, že se streamdev serverem to funguje. Takže jsem opět zapátral a našel jsem německé stránky o daném tématu, zkusil jsem nainstalovat novou verzi VDR (v článku je verze 2.3, ale nainstaloval jsem už existující 2.4). S novým jádrem 4.18 to nefungovalo, tak jsem zkusil 4.9 ze stable verze Debianu a nahrávání už jede. Spolupráci s Kodi teď nemůžu otestovat, protože to dělám na dálku z práce, ale doma to vyzkouším a dám vědět.

    Jirka
    Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is even much better.
    22.11.2018 13:12 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVB-T2 a VDR
    Taky jsem používal VDR ovšem taky to haprovalo (nulová podpora IPv6 v streamování) a v distribuci mám tvheadend tak jsem to přehodil na tvheadend. (s IPv6 bez problémů)

    S nastavením byl ze začátku boj nebo je to dost nepřehledné než se v tom začne člověk orientovat.

    Akorát teď naposledy prostě po aktualizaci začal tvheadend stávkovat prostě nic nenahrál - ovšem chyba není v tvheadendu.

    Chybu jsem našel v kernelu který se upgradl na verzi 4.18.x a stou si ten DVBSky prostě nerozumí, nevím zda to není ve FW toho klíče a nebo co se změnilo v kernelu.

    Takže používám zatím kernel 4.17.12-100.fc27.x86_64 a zatím to neřeším......
    22.11.2018 13:28 a1bert | skóre: 23
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVB-T2 a VDR
    https://bugzilla.kernel.org/show_bug.cgi?id=199323

    v 4.19.3-041903-generic #201811210435 mi to uz zase jede...
    22.11.2018 14:44 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVB-T2 a VDR
    Díky aspoň vím že musím počkat na nový kernel.....
    22.11.2018 21:59 Vtipnéř | skóre: 39 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVB-T2 a VDR
    S nastavením tvheadend (ladění a přiřazení čísel programům) jsem si nakonec poradil, ale když jsem se pokoušel najít pořad v EPG a nastavit jeho nahrávání, tak jsem ztratil trpělivost. A taky jsem měl problémy s přihlašováním.

    Jirka
    Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is even much better.
    22.11.2018 23:26 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVB-T2 a VDR
    V EPG se špatně hledá v tom www pro aktuální den používám kodi kde je to přehlednější.

    A opakované záznamy zadávám na záložce autorekorder.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 24.11.2018 19:04 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVB-T2 a VDR
    Aktuální verze Tvheadendu mají režim zobrazení "Now", který jsem tam přidal já. Předtím to bez toho bylo absolutně nepoužitelné.

    Chystám se někdy přidat i zobrazení a la ten velký přehled v Kodi, ale netěším se zase na zápas s ExtJS :-(
    22.11.2018 22:04 Vtipnéř | skóre: 39 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVB-T2 a VDR
    Tak Kodi na notebooku s ArchLinuxem přehrává programy ze serveru s VDR v pohodě, Raspberry Pi, co mám na televizi, nikoliv, ale to může být problém LibreElec, nebo nestíhá Raspberry, mám ještě úplně první verzi.

    Jirka
    Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is even much better.
    6.3.2019 21:46 Vtipnéř | skóre: 39 | blog: Vtipnéřův blog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: DVB-T2 a VDR
    Všechny zdravím.

    Vracím se k diskusi po čtvrt roce, protože dnes jsem vše dořešil ke své spokojenosti.

    Jak už jsem psal dříve, problém VDR s DVB-T2 byl ve verzi VDR, kterýžto jsem vyřešil updatem. Raspberry jsem nahradil Odroidem C2 (viz jiná diskuse), ale zůstal problém s EPG informacemi, které VDR v kanálech s DVB-T2 nezobrazoval. Matně si pamatuji, že v originálním německém textu o VDR jsem četl, že tohle je zatím nevyřešený problém, ale paměť mě možná klame.

    Dnes jsem zkusil, jestli je v této věci něco nového. Opět jsem narazil na německé stránky (možná tytéž), kde se o problému píše. Řešením je oprava některých čísel v souboru channels.conf.

    Oprava spočívá v tom, že si uložíte protokol o ladění (já jsem ladil pomocí w_scan) a v něm si najdete výraz "transport_stream_id", kde pro každou frekvenci je důležité poslední číslo na řádku. Tímto číslem nahradíme předposlední číslo na příslušném řádku v souboru channles.conf.

    Například jsem měl problém s EPG v DVB-T2 u kanálů České televize. V channels.conf najdeme řádek pro ČT1 v DVB-T2:
    CT 1 HD T2;Ceska televize:514000:B8D0G8S1T32Y0P0:T:27500:2110=36:2120=cze@17,2121=cze@4,2123=cze@4;2122=@106:2130;2150:0:268:8395:8982:0
    
    Odtud zjistím frekvenci 514 MHz. V protokolu o ladění je řádek s touto frekvencí a uvedeným výrazem dvakrát (nevím proč):
    QAM_AUTO f = 514000 kHz I999B8C999D999T999G999Y999P0 (0:0:0) : updating transport_stream_id: -> (0:0:8465)
    QAM_AUTO f = 514000 kHz I999B8C999D0T32G8Y0P0 (8395:12610:8982) : updating transport_stream_id: -> (8395:12610:8465)
    Nicméně poslední číslo je stejné - 8465. V souboru channels.conf tedy nahradím na uvedeném řádku předposlední číslo 8982 číslem 8465.

    EPG informace se nyní zobrazují jak v Kodi tak ve webové administraci VDR s použitím vdradmin-am.

    Třeba tento návod někomu pomůže.

    Jirka

    Opening Windows is better than washing them. Clearing Windows (e.g. erasing or deleting) is even much better.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.