Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Když jsem kdysi přecházel na GNU/Linux, tak jsem měl dualboot. Dneska bych to už na jednom disku neriskoval. Zavšivené Windows ti můžou smazat nebo poškodit jiné oddíly a i když budou šifrované, tak si můžou napadnout /boot
nebo zavaděč. Lepší je použít dva fyzické disky a prohazovat je.
Dneska bych to už na jednom disku neriskoval.Jakoze spustene Windows by nemohly skenovat skryte jiny disk? Samo ze mohly, pokud by nebyl sifrovany ale sam vim ze to nedelaji, staci https://processhacker.sourceforge.io/ kde je videt podrobne aktivita cehokoliv, je to takova vyssi divci, oproti System Monitor is for the expert
Lepší je použít dva fyzické disky a prohazovat je.zonglovat
Jakoze spustene Windows by nemohly skenovat skryte jiny disk?
Ten disk, který chceš ochránit, musíš samozřejmě fyzicky vypojit. Do stolních počítačů se dělají šuplíky na HDD, takže to jde celkem pohodlně. U notebooku prostě musíš otevřít ty dvířka/kryt. Případně použít externí USB disk/šuplík.
Já mám v 5,25' pozici SATA switcher, do kterého mám zapojeny všechny disky a DVD mechaniku a nedám na něj dopustit. Úžasná věc!
Je to fakt super. Např. když instaluješ zmiňované Windows a máš v pc 2 disky a jeden z nich nevypneš, tak ti instalátor dá zavaděč na jiný disk, než OS. Když máš tenhle switcher, tak před instalací jen pouhým stisknutím vypínače vypneš ten druhý disk a je to. Nemusíš do BIOSu, ani oddělávat bočnici a sundávat z disku kšandy. DVD mechaniku prakticky nepoužívám, takže je vypnutá a kdybych jí náhodou v budoucnu potřeboval použít, stisknu jen vypínač a hotovo. Takhle je pc tišší. Nebo mám v pc (mimo jiné) HDD, který používám tak 1x za 2 měsíce. Takže je vypnutý, což je tiché a šetří to disk. Nebo když dělám nějaké "pokusy", tak raději vše vypnu a hotovo. A tak dále, a tak podobně. Prostě fakt paráda.
sam vim ze to nedelaji,Tady mala poznamka, Windows Defender ve vychozim ma povoleno skenovat externi disky, ale to lze zakazat.
Já sám prostě nejsem schopný zjistit, co Win sbírá a co odesílá. Preventivně bych zakázal vše ( kdybych věděl kde) ...
Co Windows sbírají a odesílají není schopen zjistit nikdo. Běžně v systému nelze jako kdysi vypnout telemetrii. Můžeš pouze nastavit její intenzitu. Takže buď základní, nebo úplná. Kdysi jsem na tyhle věci používal skript do PowerShellu. Nemusíš nic studovat (ono se to s každým novým buildem, tzn. 2x/rok stejně pořád mění) a nic pracně nastavovat. Jen jej spustíš a skript se už o vše postará. Napsal a stará se o něj jeden programátor, který na tohle téma napsal na svém webu i 2 články. Jak z Windows 10 udělat desktopový systém a Jak z Windows 10 udělat desktopový systém II. Doporučuji ti oba si přečíst. Odkaz na stažení skriptu najdeš v nich.
Sice se to týká jen dat uživatele Windows 10 v C:\Users\[username]\, ale podle mě je dobré o tom vědět.
Nebo vysvětlit dětem Steam pro Linux (ano, nabídka her není úplně 100% jako na Shitdows, co se dá dělat) a Shitdows vyhodit.
Prohazování disků je takové ošklivé, nemluvě o tom, že Shitdows dovedou dělat ekvivalent toho, co dělá efibootmgr
, jenom samy od sebe, bez ohledu na přání uživatele. To se pak prohazuje a bootuje dost těžko.
Z uživatelského hlediska (=desktop uživatelé) jsou Win10 bezpečnější, než Linux.[...] Pokud děcka ve win nebudou mít administratora, nemůže nic udělat zásah na systémové úrovni (=přepisovat win, upravovat disky, bootování atd.).[...]takze stejne jako kdyz v GNU/Linuxu nebudou v skupine sudo a/nebo znat heslo roota
Zapomínáš na ty bugy v zabezpečení xserveru[...]a jsou horsi nezli nove zjistenej bug WinXP-Win10 kdy jakakoliv i sanboxovana aplikace muze cist i zapisovat do jakehokoliv okna atd?
Chtěl jsem odpovědět tobě, ale vložil jsem to jinam. Tady.
Tiskni
Sdílej: