Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Řešení dotazu:
pip3 install mu-editor --user
. A koukej co to píše.
Instalace nějak probíhala... Tak to jo, fakt dík. Ještě můžeš zkusit
python3 -m pip install mu-editor --user
, ale dál to s tebou řešit asi nemá cenu.
vložení zkopírovaného výpisu do tohoto paskvilu s prominutím není možné.chyba je na TVE strane, prave proto ze je tu ochrana proti vlozeni kodu do stranky, je potreba kod vkladat do znacky <code&qt, to ze v takovem kodu nemuzou byt tve znacky je logicke, ale pokud si prectes napovedu pod pridavanym prispevkem tak je popsane jake zastupne (bezne html norma) znaky mas pouzit misto znaku < a > ...
Co přesně je na tom nejasné? Nešlo by místo řečí prostě oescapovat tu značku <string>?
@_ & Aleš Kapica & Andrej:
Nesouhlasím. Mezi IQ a vědomostmi je obrovský rozdíl a myslím, že tazatel prostě nemá vědomosti, které časem, pokud vytrvá, nabyde. IQ ("bystrost") je dáno a moc s jeho výší hýbat nelze.
A než to tady budete příště někomu natírat, tak si vzpomeňte na svoje začátky.
A než to tady budete příště někomu natírat, tak si vzpomeňte na svoje začátky.
Já jsem se spíš jízlivě svezl na místním tradičním anonymním trollingu, než abych ten "hlas" myslel kdovíjak vážně a/nebo kladl rovnítko mezi IQ a zkušenostmi.
Vzpomínám si na své začátky velmi živě a barvitě.
Nikdy jsem nikomu netvrdil cosi o bezplatné náhradě za Shitdows — proč bych chtěl probůh náhradu za Shitdows, když právě Shitdows jsem se chtěl co nejrychleji zbavit, hned jakmile jsem konečně měl (v kulatých 20 letech) svůj první počítač…
Když jsem někde žádal o pomoc (což bylo zpočátku často), v žádném případě jsem nikomu nenatíral pohrdavé řeči o krkolomném systému. Nikdy jsem neformuloval dotazy stylem "jo když už musím tenhle blbý systém používat, což mě strašně obtěžuje, tak mi aspoň někdo nějak poraďte, poté, co mi něco někde nějak selhalo, protože to něco nevypadá a nechová se jako Shitdows, což je naprosto nepřijatelné".
Takže asi tak. Jinak tenhle evergreen pořád stojí za přečtení.
Podle mě argumentuješ Andreji tak, abys strhl pravdu na svoji stranu a dokonce si i vymýšlíš. Prošel jsem si všechny tazatelovi příspěvky a nikde z jeho strany nevidím aroganci. To, že píše o bezplatné náhradě za Windows myslí samozřejmě subjektivně. Nikoliv objektivně. Pro něj to prostě je bezplatná náhrada za Windows. Jeho komentář, na který _ reagoval stylem "máš IQ tykve, jdi si klikat" začíná slovy "Děkuji moc". To mi zní laskavě a pokorně. Dále píše, že ale stejně není schopen dotáhnout to i přes počáteční zdar až do konce a že je pro něj Linux krkolomný. To tě uráží? Prostě je to BFU a dovedu se do něj vcítit. Taky si někdy nevím rady a jsem doslova zoufalý. Já ale asi na rozdíl od něj vidím přednosti Linuxu a tak vytrvávám. On je nevidí a tak napsal co napsal. Kde vidíš něco ve stylu "Když už musím tenhle blbý systém používat ..."? A nebo kde vidíš pohrdání, nebo aroganci? Nebylo by lepší místo kritiky jeho IQ jej povzbudit k vytrvání? Že to stojí za to a vysvětlit mu výhody a krásu Linuxu? Od člověka s tými znalostmi bych čekal více, než jen označení takového blábolu za řešení.
Já těch znalostí moc nemám, ale jedno vím přece jen celkem s jistotou (ať už skutečnou nebo Dunning-Krugerovou): Když něco nedělá, co potřebuju, pryč od toho! Nebudu to označovat za krkolomné, nebudu od toho chtít bezplatnou náhradu za něco jiného, nebudu ABCLinuxu hned označovat za paskvil jenom proto, že nechápu, proč „editor“ z 90. let po mně chce escapování HTML znaků a tagů; prostě se na to vybodnu a zkusím něco jiného. Důvod, proč něco nedělá, co potřebuju, může samozřejmě být (a často je!) moje neschopnost příslušnou technologii správně pochopit plně využít. Jo, tak už to chodí, tak už to bývá. Kdyby každý z nás všechno pochopil a všechno dokázal, bylo by na světě možná lépe.
Vše chce svůj čas a uznávám, že i trpělivost. Na tom se shodneme, ne?
S tímto naprosto souhlasím. Není co dodat.
S tím dražším Linuxem mi to nepřijde tak jednoznačné. Vidím to zhruba takhle: Dejme tomu, že jezdím v každý pracovní den MHD do dřiny, jednou tam a jednou zpátky.
Shitdows jsou obdoba hodinové jízdenky na každou jednotlivou jízdu.
Linux je obdoba roční jízdenky.
Takže ano, dá se říct, že v momentě, kdy 2. ledna jedu poprvé v roce do dřiny a kupuju si jízdenku, je Linux dražší. Jenže…
Zlo je, že když kupuji nový nb, tak mi nikdy nevyhovuje žádný bez OS. Takže ty roční jízdenky se ještě trochu prodraží. A neuděláš nic.
Nemluvě o tom, když ti po záruce odejde MB. Tak se s OEM můžeš nechat akorát tak vyfotit.
Linux je dražší. Platí se vlastním časem a studiem a znalostmi, a platí se hodně.Tak hlavně se na Windows všechno funguje samo a žádný čas a znalosti pro řešení problémů tam potřeba nejsou.
nakonec „domluvit“ výchozí konfiguraci. Nastavovat něco na Windows 10 je šílené.A co v linuxu, poezie?
Tak hlavně se na Windows všechno funguje samo a žádný čas a znalosti pro řešení problémů tam potřeba nejsou.
To platí. Ale len kým sa pohybuješ vo vyhradených koridoroch. Akonáhle chceš vybočiť, urobiť niečo inak, urobiť niečo, čo MS nepredvídal, ...
In Windows easy things are easy, difficult things are $$$, really difficult things are impossible.Tak ne vždy všechno vidím. To je fakt.
Souhlasím.
Jó, tak školička je školička. Jasně.
Jo, a až se za 25k proškolíš, tak budeš stejně narážet a ptát se tady
Asi dále v tomto krkolomném systému nebudu pokračovat.Já bych to tak rychle nevzdával. Jak už bylo napsáno, Linux není náhrada Windows, je to prostě jiný operační systém a pracuje se v něm jinak, zejména co se týče jeho správy, instalace programů apod. Člověk, který ho používá, je také nucen se učit nové věci, což je jedině dobře, ale nějakou dobu to trvá. Nedá se čekat, že za tři dny přejdete z Windows na Linux. Já jsem zhruba před 15 lety postupně přecházel nejmíň rok (možná spíš několik let), ale dnes bych neměnil. Pokud se rozhodnete to s Linuxem nezabalit, nebojte se posílat sem dotazy a nic si nedělejte z toho, že Vás občas někdo pošle do "příslušných míst"
Tiskni
Sdílej: