Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Řešení dotazu:
libreoffice --headless --convert-to out.pdf --outdir /tmp/ in.xls
a to pdf mít trvale otevřené v pdf prohlížeči s refresh-on-change podporou (xreader např.)
co tohleto js předělávadlo *.xlsx na *.json hele a pak si to už jako nějak malovat ve firefoxu :O :O
Nekonečný skript, který bude periodicky zjišťovat poslední datum/čas modifikace požadovaného souboru (.xls),Alebo pouzit libnotify
DISPLAY=:0 xdotool key F5
<meta http-equiv="refresh" content="5">
, který to po 5 sekundách reloadne celé (a funguje to i při zobrazení souborů, nikoliv jen webu).
soffice --headless --convert-to html --outdir c:\output c:\output\test.xlsx
Pak ještě vymyslet, jak do toho html kódu vpravit meta tag pro reload. To už nějakým skriptem půjde.
http-equiv
je nejjednodušší, nejspolehlivější a nejčistější. Psát na to plugin do prohlížeče, provozovat vlastní obskurně nakonfigurovaný HTTP server nebo psát nějakou JS appku, která provádí manipulaci s DOMem místo jednoduchého refreshe, jsou naprosto nesmyslné a kontraproduktivní rady.
<meta …>
se do HTML souboru přidá <script> … setTimeout … XMLHttpRequest … document.body.innerHtml = … </script>
.
meta
tag zdaleka postačuje a hledat cokoliv sofistikovanějšího by byla ztráta času.
Aby fungoval XMLHTTPRequest, musíš to celé nastěhovat na HTTP server (jinak si ten soubor prostě nestáhneš… – kdysi jsem to řešil), a to bych ještě úplně nespoléhal na to, že to bude zcela bez lagů (zvlášť, pokud to bude větší stránka).Neviem. Co viem, tak Firefox je volnejsi v tom. Ze povoluje zo stranky tahat cez protokol file://. Co viem, tak Chromium to ma osetrene, ze nie.
To už nějakým skriptem půjde.Jednoduchý trik je nahradit
"</head>"
za "<meta...>" + "</head>"
.
sed -i -e 's/<\/head>/<meta...><\/head>/' test.html
c:\
to je asi jedno a bude rád, když to vůbec bude fungovat.
Tiskni
Sdílej: