Jiří Eischmann se v příspěvku na svém blogu rozepsal o open source AdGuard Home jako domácí ochraně nejen před reklamou. Adguard Home není plnohodnotným DNS resolverem, funguje jako DNS forwarder s možností filtrování. To znamená, že když přijme DNS dotaz, sám na něj neodpoví, ale přepošle ho na vybraný DNS server a odpovědi zpracovává a filtruje dle nastavených pravidel a následně posílá zpět klientům. Dá se tedy používat k blokování reklamy a škodlivých stránek a k rodičovské kontrole na úrovni DNS.
AI Claude Code od Anthropicu lépe rozumí frameworku Nette, tj. open source frameworku pro tvorbu webových aplikací v PHP. David Grudl napsal plugin Nette pro Claude Code.
Byla vydána prosincová aktualizace aneb nová verze 1.108 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.108 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Na lasvegaském veletrhu elektroniky CES byl předveden prototyp notebooku chlazeného pomocí plazmových aktuátorů (DBD). Ačkoliv se nejedná o první nápad svého druhu, nepochybně to je první ukázka praktického použití tohoto způsobu chlazení v běžné elektronice. Co činí plazmové chladící akční členy technologickou výzvou je především vysoká produkce jedovatého ozonu, tu se prý podařilo firmě YPlasma zredukovat dielektrickou
… více »Patchouli je open source implementace EMR grafického tabletu (polohovací zařízení). Projekt je hostován na GitLabu.
Český Nejvyšší soud potvrdil, že česká právní úprava plošného uchování dat o elektronické komunikaci porušuje právo Evropské unie. Pravomocným rozsudkem zamítl dovolání ministerstva průmyslu a obchodu. To se teď musí omluvit novináři Českého rozhlasu Janu Cibulkovi za zásah do práv na ochranu soukromí a osobních údajů. Ve sporu jde o povinnost provozovatelů sítí uchovávat údaje, ze kterých lze odvodit, kdo, s kým a odkud komunikoval.
Google bude vydávat zdrojové kódy Androidu pouze dvakrát ročně. Ve 2. a 4. čtvrtletí.
Bezpečnostní specialista Graham Helton z Low Orbit Security si všímá podezřelých anomálií v BGP, zaznamenaných krátce před vstupem ozbrojených sil USA na území Venezuely, které tam během bleskové speciální vojenské operace úspěšně zatkly venezuelského diktátora Madura za narkoterorismus. BGP (Border Gateway Protocol) je 'dynamický směrovací protokol, který umožňuje routerům automaticky reagovat na změny topologie počítačové sítě' a je v bezpečnostních kruzích znám jako 'notoricky nezabezpečený'.
Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl 3,58 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 26,32 %. Procesor AMD používá 67,43 % hráčů na Linuxu.
V Las Vegas probíhá veletrh CES (Consumer Electronics Show, Wikipedie). Firmy představují své novinky. Například LEGO představilo systém LEGO SMART Play: chytré kostky SMART Brick, dlaždičky SMART Tagy a SMART minifigurky. Kostka SMART Brick dokáže rozpoznat přítomnost SMART Tagů a SMART minifigurek, které se nacházejí v její blízkosti. Ty kostku SMART Brick aktivují a určí, co má dělat.
Zdravím,
pro reprodukci zvuku používám Genius 5+1 (100W+5x20W). Nemám však zapojeny všechny bedny. Používám pouze SW, do kterého mám zapojeny pouze přední bedny. SW slouží pouze jako zesilovač, takže se nejedná ani o 2+1, ale o stereo. Bedny jsou tedy zapojeny do SW a z něj vede dvojlinka s 3,5 mm jakcem do nb. Problém je v tom, že už při bootu se z beden ozývá praskání a po naběhnutí plochy začnou bedny docela silně bzučet. Pokud spustím přehrávání např. videa, tak jakmile mají bedny co reprodukovat, tak bzučení ustane a přehrává se zvuk. Jakmile ale video skončí, tak než se načte další video, tak bedny opět začnou bzučet a až se video spustí, tak bzukot zase ustane. Když jsem měl takto bedny zapojeny několik let do pc, tento problém se nikdy neobjevil. Pokud byl pc uspán, tak sice bylo poznat, že bedny jsou zapnuté, ale to bylo v porovnání s tím, co dělají teď, naprosté nic. Používám teď nejnovější jádro 5.10.12. Zkusil jsem i 5.10.6, nebo 5.4.0.65, ale nepomohlo to. Když do nb zapojím USB zvukovku (Axagon za ~200 Kč), tak je vše v pořádku. Rád bych ale do této zvukovky měl zapojen headset a bedny do výstupu u nb. Půjde s tím prosím něco udělat?
Řešení dotazu:
Zapomněl jsem uvést, že nb je DELL Inspiron 7773 2v1 a OS je Linux Mint 20.1 Cinnamon.
toje uplně jedno když je notebook jakoby skovanej někde za adaptérem ne?? :O :O
Není to ono, ale o tom samém jsem psal v dotazu:
Když jsem měl takto bedny zapojeny několik let do pc, tento problém se nikdy neobjevil. Pokud byl pc uspán, tak sice bylo poznat, že bedny jsou zapnuté, ale to bylo v porovnání s tím, co dělají teď, naprosté nic.
Spustil jsem alsamixer a než jsem si uvědomil, že mám bedny zapojeny do externí USB zvukovky, tak jsem si pouze pravou šipkou prohlédl, co je tam za sloupce. Pak jsem alsamixer ukončil, vytáhl USB zvukovku, zapojil jack do nb a bedny už nebzučí.
Nechápu. Kdaždopádně to mám vyřešeno. Pokud se problém znouvu objeví, tak zkusím, co jste psali a pak když tak napíšu.
Všem děkuji
Tiskni
Sdílej: