Microsoft v příspěvku na svém blogu věnovaném open source oznámil, že textové adventury Zork I, Zork II a Zork III (Wikipedie) jsou oficiálně open source pod licencí MIT.
První prosincový týden proběhne SUSE Hack Week 25. Zaměstnanci SUSE mohou věnovat svůj pracovní čas libovolným open source projektům, například přidání AI agenta do Bugzilly, implementaci SSH v programovacím jazyce Zig nebo portaci klasických her na Linux. Připojit se může kdokoli.
Google oznámil, že Quick Share na Androidu funguje s AirDropem na iOS. Zatím na telefonech Pixel 10. Uživatelé tak mohou snadno přenášet soubory z telefonů s Androidem na iPhony a obráceně.
Byla vydána nová verze 8.5 (8.5.0) skriptovacího jazyka PHP používaného zejména k vývoji dynamických webových stránek. Přináší řadu novinek a vylepšení (URI Extension, Pipe Operator, Clone With, …). Vydána byla také příručka pro přechod z předchozích verzí.
Evropská komise zahájila tři vyšetřování týkající se cloudových platforem Amazon Web Services (AWS) a Microsoft Azure. Evropská exekutiva, která plní také funkci unijního antimonopolního orgánu, chce mimo jiné určit, zda jsou americké společnosti Microsoft a Amazon v cloudových službách takzvanými gatekeepery, tedy hráči, kteří významně ovlivňují provoz internetu a musí dle nařízení o digitálních trzích (DMA) na společném trhu
… více »Společnost Meta Platforms vyhrála ostře sledovaný spor o akvizici sítě pro sdílení fotografií Instagram a komunikační aplikace WhatsApp. Podle amerického soudu firma jejich převzetím neporušila antimonopolní zákon, protože si tak nemonopolizovala trh sociálních sítí. Žalobu na Metu podala před pěti lety americká Federální obchodní komise (FTC). FTC argumentovala, že Meta, tehdy známá jako Facebook, koupila tyto dvě společnosti v letech 2012 a 2014 proto, aby s nimi nemusela soutěžit.
Home Assistant včera představil svůj nejnovější oficiální hardware: Home Assistant Connect ZBT-2 pro připojení zařízení na sítích Zigbee nebo Thread.
Byla vydána verze 9.1 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a informačním videu.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem zůstává El Capitan od HPE (Cray) s výkonem 1,809 exaFLOPS. Druhý Frontier má výkon 1,353 exaFLOPS. Třetí Aurora má výkon 1,012 exaFLOPS. Nejvýkonnější superpočítač v Evropě JUPITER Booster s výkonem 1,000 exaFLOPS je na čtvrtém místě. Nejvýkonnější český superpočítač C24 klesl na 192. místo. Karolina, GPU partition klesla na 224. místo a Karolina, CPU partition na 450. místo. Další přehledy a statistiky na stránkách projektu.
Microsoft představil Azure Cobalt 200, tj. svůj vlastní SoC (System-on-Chip) postavený na ARM a optimalizovaný pro cloud.
) oddelal boot win2k. Jedinou moznosti na kterou jsem prisel, bylo preinstalovani windowsu z CD.
Nevite nahodou nekdo jak si bud zazalohovat boot sektor nebo jak opravit boot sektor aniz by se muselo preinstalovavat ?Diky za kazdou radu, Halen
Řešení dotazu:
Diskuse byla administrátory uzamčena.
FAQ: Proč byl uzamčen/smazán můj dotaz v Poradně?
), jako tam neni treba sys.com, na co taky.... Jinak ten boot sektor mi pobouchalo lilo, pri upgradu z RH 7.0 na RH 7.2.
Ja bohuzel jako jediny mozny zpusob opravy znam jenom preinstalovani z CD
.
Halen
MS Win si pri instalaci dost bezohledne prepisuje MBR, coz ma obcas i za nasledek pekny prusvih. Takze doporucuji zazalohovat MBR v pripade, ze na pocitac s non-MS systemem chcete jeste nainstalovat MS produkt.
Predpokladam, ze nejake programy typu Partition Magic by mely umet bootsektor zalohovat take, ale nepouzivam, takze nevim.Zaver - kdyz nic jineho nezbyva, pak "fdisk /mbr", jinak pod linuxem zalohovat a zalohovat a zalohovat.
Koncim s pomalu uz obligatnim - snad to pomuze...Osobně špatné zkušenosti s fdisk /mbr
Jak níže uvádí ElectroRob nutno užít FIXMBR
Nejlépe vložit instalační CD od MS a provést Obnovení systému. Více nebudu uvádět, nepatří to sem.
Jinak ještě zapátrej po diskusích o XOSL.
Díky za radu. Právě jsem využil FIXMBR. Jenom pro začátečníky bych ctěl zdůraznit, co tu bylo myšleno, ale nevyřčeno: že FIXMBR opraví startovací záznam na disku, ale všechna data zůstanou zachována.
Po nezdařilé instalaci Linuxu to může psát hlášky typu Na disku je nestandardní záznam. Obnova MBR může vést ke zničení dat, ale pokud jste předtím nezkoušeli experimentovat s MBR, že byste nějak poškodili tabulku záznamů, tak klidně jděte do toho.
Jinak jak už tu bylo psáno obnovu zavaděče pod windows se provádí:
fdisk /mbr nebo nabotovat z CD v rescue režimu a tam zadat fixbot, fixmbr a podobně, vše záleží na verzi windows.
Jinak si myslím že tento portál je o Linuxu a problémy windowsů, které neumí botovat patří jinam - kontaktujte svou podporu windows.
Microsoft
boot stareho 32bit uz len akoby presmerovalNic takového neznám. Připadá mi to jako teorie člověka, který tomu vůbec nerozumí. Jak dlouho pracujete s PC?
naistalovany neskor xp 64bitTo neskor bylo před mnoha lety? To ale není nyní důležité. Nebo jak to je? Když zde je napsáno "xp 64bit" a v prvním příspěvku "som chcel vyskusat 64bit 7-cku". Prosím ještě jednou pořádný popis. Jaký byl stav předevčírem. Z kterého disku se bootovalo. Co na kterém disku bylo (druh OS a počet logických disků). Na který disk byl instalován nový OS (Stačí, ale jednoznačně, používat pojem menší a větší disk.). Proč to nyní nejede když byl nainstalován nový OS? To on nepracuje? Celé mi to připadá tak, jako by stačilo správně nastavit disk z kterého se má bootovat a popř. na něm určit partišnu, z které se má bootovat. Takže zkuste dát pořádnému popisu čas, třeba to rozlousknem.
Tiskni
Sdílej: