abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1989 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Fedora-nejde pokračovat v instalaci

    9.11.2003 20:59 Fried
    Fedora-nejde pokračovat v instalaci
    Přečteno: 247×
    Takže po eskapádě s cdromkou pokračujeme v krasojízdě. Po konfiguraci a pečlivém výběru balíčků mi instalátor tvrdí, že nemohl zkopírovat jakýsi image protože nemá dost místa (na pětigigovém oddílu). Saje? Saje!

    Na Fedoru jsem se těšil, ale teď jsem trpce zklamán. Předchozí RedHaty šlapaly hned napoprvé a bez řečí, byl jsem vcelku spokojen. Nevím v čem spočívá přínos komunity tomuto produktu, ale jestli to tak půjde dál, začnu vážně přemýšlet o migraci na jiné distro. Jelikož jsem na RedHat zvyklý (a jsem spíš uživatel než šťoural co všechno rozchodí editací textových souborů nejlépe ve VIMu), bude to migrace přetěžká, ba až nemožná, jelikož pro mne vhodnější distribuci neznám. A protože Windows nechci tak asi skončím s počítači úplně;-)

    Omlouvám se za ten výlev, ale jsem velmi, velmi načuřen. Ani neočekávám radu, ale byl bych za ni vděčný. Děkuji.

    Odpovědi

    9.11.2003 21:11 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Fedora-nejde pokračovat v instalaci
    Nemáš málo ram ? A je ten oddíl prázdný ? Jaký máš swap ?
    9.11.2003 23:09 Fried
    Rozbalit Rozbalit vše Fedora-nejde pokračovat v instalaci
    Mám 512MB SDRAM, 1024MB swap, oddíl je prázdný, vytvořený a zformátovaný pomocí disk-druida na ext3. Rozložení vypadá takto: Nejdřív je tam primární oddíl 5GB, prázdný. Root(/) je na prvním logickém oddílu 5GB na extended oddílu, za ním je swap 1GB, pak jsou data 2x33GB. Ten disk je úplně nový, ještě na něm nic neni. Úplně stejně jsem to rozdělil na starším HDD, na kterém je RH9, z něhož teď píšu.
    10.11.2003 00:45 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Fedora-nejde pokračovat v instalaci
    No vyděl bych to na problém s HW toho pc. Jinak teď tahám třetí iso takže jak ho dotáhnu tak to budu zítra instalovat. Jinak desku mám K7S5A a vypalovačku taky _NEC CD-RW NR-7900A a ještě tam mám obyčejnou CD-ROM s které to budu instalovat je prostě na hdc a z toho mě botuje bios, no a uvidíme. Disk segate 120G
    Disk /dev/hda: 120.0 GB, 120034123776 bytes
    255 heads, 63 sectors/track, 14593 cylinders
    Units = cylindry of 16065 * 512 = 8225280 bytes
    
    Zařízení Boot    Začátek     Konec  Bloky    Id  Systém
    /dev/hda1   *         1       319   2562336    b  Win95 FAT32
    /dev/hda2           320     14593 114655905    f  Win95 Ext'd (LBA)
    /dev/hda5           320       332    104391   83  Linux
    /dev/hda6           333      1607  10241406    b  Win95 FAT32
    /dev/hda7          1608      1734   1020096   82  Linux swap
    /dev/hda8          1735     14593 103289886   83  Linux
    
    
    
    10.11.2003 09:16 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Fedora-nejde pokračovat v instalaci
    Teď jsem instaloval tu fedoru (píši z ní)
    Uplně hladce, drobný zádrhel byl tak jako u vás tj instalátor vypadl na stejných hláškách, ale protože běžel ve framebuferu když se kousl a mám nvidii co se nemá ráda s fb tak jsem při instalaci vypnul framebufer a běželo to OK. (linux nofb) Jinak MB K7S5A, grafika GF4 TI4200, a stejná vypalovačka jako máte vy. :-)
    10.11.2003 12:16 Fried
    Rozbalit Rozbalit vše Fedora-nejde pokračovat v instalaci
    No nevím co má společného framebuffer s kopírováním sysimage na disk, ale zkusím to. Mám Rivu TNT2. A rozdělení (parted /dev/hda):
    Using /dev/hda
    Information: The operating system thinks the geometry on /dev/hda is
    9729/255/63.  Therefore, cylinder 1024 ends at 8032.499M.
    (parted) print
    Disk geometry for /dev/hda: 0.000-76319.085 megabytes
    Disk label type: msdos
    Minor    Start       End     Type      Filesystem  Flags
    1          0.031   5122.287  primary   ext3
    2       5122.288  76316.594  extended              lba
    5       5122.318  10228.886  logical   ext3
    6      10228.917  11256.481  logical   swap
    7      11256.513  44257.192  logical   ext3
    8      44257.223  76316.594  logical   ext3
    
    10.11.2003 09:08 Miroslav Kriho | skóre: 12
    Rozbalit Rozbalit vše Fedora-nejde pokračovat v instalaci
    Já jsem na svůj desktopový počítač nainstaloval bez jediného zádrhelu a to mám docela nový komp. Athlon XP3000 Barton,512MB ram, 80GB Seagate, USB2,iLink1394, DVD vypalovačku Teac atd. Všechno instalátor našel. Fedora mi jede jako z praku. Zdá se mi že jede daleko rychleji než RH9. Nevím čím to je,ale všechno se otvírá o dost rychleji. Jak OO tak mozilla. Např OO se mi otevře za 4s. Jestli máte nějaké další poznatky tak to zveřejněte. Já jsem maximalně spokojen ..zatím.
    10.11.2003 12:04 Fried
    Rozbalit Rozbalit vše Fedora-nejde pokračovat v instalaci
    Jestli to nebude prelinkováním knihoven, které by mělo být ve F implicitně zapnuto. AD můj dotaz: Brácha má ten samý problém při upgradu z RH9 (chyba kopírování systémového image kvůli "nedostatku místa") a není zřejmě sám - viz. tady . Cédéčka s Fedorou rozlámal a vyhodil do koše :-), takže mu teď pálím nové. A jinak ještě tady
    10.11.2003 14:40 Beda
    Rozbalit Rozbalit vše Fedora-nejde pokračovat v instalaci
    to je dost mozny, ze se nemuze vytocit s instalaci na pti gigach, protoze full install ma vic jak pet a navic jeste musus pripocitat docasne vytvareny soubory pri instalaci a rozbalovani rpmek. jinak naprosto no problem (az ty postinstall... lm_sensors + xfs.o)
    10.11.2003 15:21 Fried
    Rozbalit Rozbalit vše Fedora-nejde pokračovat v instalaci
    Na starém HDD se mi v pohodě všechno vešlo na 3GB partici a ještě zbylo fůru místa. Neinstaluju všechno, právě že pečlivě vybírám a proto mě hrozně naštvalo, že to spadlo na posledním kliknutí a ještě to mělo zcestné hlášky.
    2.4.2004 15:17 Martin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fedora-nejde pokračovat v instalaci
    Tak jsem zrusil unix, chci na hp netserver e800 nainstalovat fedoru a mam stejnou hlasku :) noprobe nepomaha, takze bud vyhodim zelezo (v zadnem pripade) a nebo budu muset prejit na jinou distribuci (v tomto pripade). ACHJO! :)
    2.4.2004 15:30 Martin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Fedora-nejde pokračovat v instalaci
    Fried mel pravdu ;-) dik

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.