Google Chrome 102 byl s verzí 102.0.5005.61 prohlášen za stabilní. Opraveno bylo 32 bezpečnostních chyb. Přehled novinek na Chromium Blogu nebo na Chrome Platform Status. Oficiální přehled novinek (New in Chrome, YouTube) zatím nebyl publikován. Přehled novinek v nástrojích pro vývojáře je bez videa.
The Open Source Software Security Mobilization Plan (pdf) je konsorciem The Linux Foundation zastřešen plán na zvýšení bezpečnosti open source softwaru.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2022. Máte-li na starost bezpečnost IT, výsledky vás nepotěší. Microsoft Teams, Oracle Virtualbox, Mozilla Firefox, Microsoft Windows 11, Ubuntu Desktop, Apple Safari, Tesla Model 3 Infotainment System. Vše potopeno. Demonstrované bezpečnostní chyby ve Firefoxu jsou již opraveny ve verzi 100.0.2.
Lokální úložiště Stratis (Wikipedie), alternativa k úložištím s ZFS a Btrfs, bylo vydáno ve verzi 3.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Sdružení CZ.NIC dnes vrátilo do zóny dříve vyřazená jména domén dezinformačních webů.
Před půl rokem představený webový vyhledávač You.com (Wikipedie) se zaměřuje také na kodéry. Vyzkoušet lze YouCode.
RustDesk je open source alternativa k TeamVieweru. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPL-3.0.
Po 4 měsících vývoje od vydání verze 5.9 byla vydána nová verze 6.0 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Arturo bylo vybráno na počest jazzového hudebníka Artura O'Farrilla.
Po více než roce vývoje od vydání verze 1.20.0 byla vydána nová stabilní verze 1.22.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.22.
Desktopová verze svobodného kancelářského balíku OnlyOffice (Wikipedie) byla vydána ve verzi 7.1 (7.1.0). Přehled novinek v příspěvku na blogu a na YouTube. Nejnovější OnlyOffice je již také na Flathubu a Snapcraftu.
Hodně programů má volbu -f
(force). Možná by to fungovalo.
Já se snad zblázním.
rpm -e jméno_balíčku (např rpm -e fechmail nebo rpm -e fetchmail-6.2), nikoli rpm -e soubor.rpm. Kdyby se to odinstalovávalo rpm -e soubor.rpm, tak by to znamenalo, že ten soubor potřebuješ pro odinstalování, což by byla těžká pruda...
Naposledy jsem to tu vysvětloval včera... http://abclinuxu.cz/forum/ViewRelation?rid=52154
# rpm -e Eterm
error: "Eterm" specifies multiple packages
# rpm -e --allmatches Eterm
error: %postun(Eterm-0.9.3-1mdk.i586) scriptlet failed, exit status 1
error: %postun(Eterm-0.9.3-2mdk.i586) scriptlet failed, exit status 1
A tady koncim.....rpm -q -scripts Etermpodívej se, co se snaží vyvádět v %postun, a buď zkus odstranit příčinu té chyby, nebo zadej
rpm -e --noscripts Eterm
Tiskni
Sdílej: