Framework Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací byl vydán ve verzi 2 a související programovací jazyk Dart (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.12. Proběhla online konference Flutter Engage. Videozáznam je k dispozici na YouTube. Canonical zde oznámil (Twitter, YouTube), že Flutter je výchozí volba pro vývoj nových aplikací pro Ubuntu.
Společnost AMD na YouTube představila novou grafickou kartu AMD Radeon RX 6700 XT postavenou na architektuře RDNA 2. V prodeji bude od 18. března. Její cena byla stanovena na 479 dolarů.
Uživatelsky přívětivý shell fish byl vydán ve verzi 3.2.0 Vylepšuje uživatelské rozhraní (doplňování, práce s historií úprav textu aj.), přidává napovídání argumentů dalších aplikací, zjednodušuje syntaxi (expanze rozsahů), opravuje chyby.
Steam Link je nově dostupný také pro 64bitový x86 Linux. Streamovat hry z výkonného počítače s nainstalovanou službou Steam lze tedy vedle telefonu, tabletu nebo televize i do počítače s Linuxem. Instalovat Steam Link lze z Flathubu. Od prosince 2018 je k dispozici Steam Link pro Raspberry Pi.
openSUSE Leap 15.3 je od dnešního dne v Beta fázi. Toto vydání je zajímavé tím, že využívá binárních balíčků přímo ze SUSE Linux Enterprise. Podpora ARMv7 zařízení se odštěpila do samostatného podprojektu openSUSE Step. Instalační obrazy Leapu 15.3 jsou k nalezení na get.opensuse.org/testing. Pro ty, co se zapojí do Beta testování, čeká po skončení Beta fáze tričko. Více informací naleznete v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová verze 8.5 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Opětovně se upozorňuje na blížící se zákaz algoritmu ssh-rsa kvůli možnému útoku na SHA-1.
Ako posunúť monitoring pomocou Zabbixu na vyššiu úroveň alebo "Čo nenájdete v out of the box inštalácii" odprezentuje séria Zabbix webinárov v slovenčine. Medzi témami nájdete napr. servisný strom, integráciu Openshift klastrov, monitoring SAP prostredia a iné.
Společnost Adobe oznámila, že končí s multiplatformním open source textovým editorem Brackets a jeho uživatelům doporučuje přechod na Visual Studio Code s rozšířením Brackets.
Google Chrome 89 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 89.0.4389.72 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Zdůraznit je nutno WebHID, WebNFC a Web Serial aneb možnost komunikace například s Raspberry Pi Pico nebo Stream Deck přímo z Chrome. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube). Opraveno bylo 47 bezpečnostních chyb.
chci se zeptat, jestli je mozne nejakym zpusoben zvysit rychlost sitove aplikace.
Mame ve firme informacni system, jehoz objem dat se stale zvysuje a jiz jsme tesne pod 1GB. Pracujemeli s timto objemem dat na siti (100Mbps), stava se pro nas pomalu system nepouzitelny. Odezvy ktere pred 2 roky trvaly 2 vteriny, nyni trvaji kolem minuty.
Exprimentuji se Sambou a pokousim se nejakym zpusobem ladit vykon, ale zadne znatedlne zmeny jsem nedoashl.
Pripadne bych byl i pro koupi nejakeho zeleza, ale nenapada me, co by vykon podstatne zvysilo a nestalo pul milionu.
Mel by nekdo z vas nejaky tip?
Funguje to tak ze cele programove vybaveni je na tom jednom PC a uzivatelum se instaluje jen jekesi rozhrani pro spousteni. Nevim presne do jeake miry se prenaseji data po siti. Cely program musi byt sdilen do site se vsemi pravy. Rekl bych, ze userum se instaluji pouze knihovny pro beh VFP6 (podle zkusensti s wine), jinak exe soubor kterym se program spousti je jen jeden sdileny vsem. Ti ho spousteji pres zastupce na plose.
Tusim, ze problem je v tom, ze klient musi prochazet sdileny diskovy prostor, kde jsou ty obri soubory po siti, coz neni takova rychlost jako primo na hdd.
Tiskni
Sdílej: