JuiceFS dospěl do verze 1.0. Jedná se o distribuovaný souborový systém kompatibilní s POSIX, HDFS a S3. Architektura JuiceFS sestává ze 3 částí: JuiceFS Client, Data Storage (S3, Azure Blob, OpenStack Swift, Ceph, MinIO, …) a Metadata Engine (Redis, TiKV, MySQL/MariaDB, PostgreSQL, SQLite, …). Zdrojové kódy JuiceFS jsou k dispozici na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
O víkendu probíhá online The Raku Conference 2022, tj. konference věnovaná programovacímu jazyku Raku.
Včera skončila bezpečnostní konference Black Hat USA 2022 (Twitter) a začala bezpečnostní konference DEF CON 30 (Twitter). V rámci Black Hat byly vyhlášeny výsledky letošní Pwnie Awards (Twitter). Pwnie Awards oceňují to nejlepší, ale i to nejhorší z IT bezpečnosti (bezpečnostní Oscar a Malina v jednom).
Vývojáři PostgreSQL oznámili vydání verzí 14.5, 13.8, 12.12, 11.17, 10.22 a 15 Beta 3. Opraveno je více než 40 chyb a také zranitelnost CVE-2022-2625. Upstream podpora verze 10 končí 10. listopadu letošního roku.
Byla vydána verze 1.63.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Bylo vydáno Ubuntu 22.04.1 LTS, tj. první opravné vydání Ubuntu 22.04 LTS s kódovým názvem Jammy Jellyfish.
Microsoft Fluent Emoji jsou nově k dispozici na GitHubu pod licencí MIT. Více v článku na Medium.
O víkendu proběhla v Kolíně nad Rýnem demopárty Evoke 2022. Publikována byla prezentovaná dema. Upozornit lze na Area 5150 (YouTube) běžící na IBM PC s procesorem Intel 8088 běžícím na 4,77 MHz a CGA.
smenu, nástroj pro příkazový řádek pro generování možností a potvrzení výběru, dospěl do verze 1.0.0.
Byla potvrzena zranitelnost CVE-2021-46778 aneb SQUIP (Scheduler Queue Usage via Interference Probing) v procesorech AMD s mikroarchitekturou Zen 1, Zen 2 a Zen 3. Detaily v publikovaném paperu.
O Microsoftí server se dokáže "postarat" i student, co má bohaté zkušenosti s rozchozováním přepalovaných her. Tam také občas potřebuje do registru... Není tedy problém najít na řešení některých problémů někoho z rodiny zaměstnanců. A v tom je a bude Win levnější.
Bohužel jen málo kdo si uvědomuje, že svědomitý správce by měl několik hodin týdně věnovat sledováním záplat na všechny produkty v síti. A na to je jednodušší Linux server instalovaný bez zbytečných balíčků.
Ted pracuji jako spravce site a vse co je mozne provozuji na Linuxu. Nejsem jeste moc zdatny, takze mi to trva dele, ale to zamestnavatele netrapi, plati me porad stejne.
Za instalaci serveru na Linuxu jsem zadny ucet nikdy nevystavoval ani nevidel, ale vim ze se ceny pohybuji kolem 10000-30000 tis. Hardware mi staci podstatne levnejsi, takze cena instalace + cena HW se dostanou na stejnou hranici.
Pak je tady sprava. K widlim se proste musi jet, coz je financne a casove podstatne narocnejsi. Na Linuxu staci povolit si SSH a muzu vse udelat ze zidle za par minut, pokud to PC neschorelo apod.
Dalsi uspora v budoucnu je, ze server na Linuxu muzu provozovat urcite o nekolik let dele. Nova jadra a programy nevyzaduji neco upgradovat.
Na widlich chcete za 4 roky upgradovat nejakou sluzbu a dozvite se ze vam nestaci CPU a RAM. Nez byjste cpali nove veci do stareho PC, redeji koupite nove.
Tiskni
Sdílej: