Amazon představil našeptávač kódu Amazon CodeWhisperer. Jedná se o alternativu k GitHub Copilot.
Byla vydána verze 12.0.0 nástroje pro vytváření a úpravu snímků obrazovky Flameshot (GitHub) postaveného nad frameworkem Qt. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Vyhledávač Brave Search slaví první rok své existence a představuje Goggles. Za rok bylo zodpovězeno 2,5 miliardy dotazů. Nové Goggles umožňují vytvářet a sdílet vlastní sady pravidel a filtrů pro výsledky vyhledávání.
Twitter testuje Poznámky (Notes). Tweet může mít 280 znaků, původně jenom 140. Poznámka může mít až 2 500 slov.
Byl vydán Zoom Client pro Linux 5.11.0 (3540). Mimo jiné řeší sdílení obrazovky na Waylandu. Nejnovější Zoom Client by se měl brzy objevit také na Flathubu (GitHub).
Příspěvek na blogu GitHubu informuje, že před rokem představený GitHub Copilot je již přístupný všem. Za 10 dolarů měsíčně nebo 100 dolarů ročně. Pro ověřené studenty a správce populárních open source projektů zdarma.
Společnost Espressif Systems oficiálně představila ESP32-C5. Nový člen rodiny SoC ESP32 má 32bitové RISC-V jádro a podporuje dual-band Wi-Fi 6 a Bluetooth 5 (LE).
Google Chrome 103 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 103.0.5060.53 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Opraveno bylo 14 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána nová major verze 7 duálně licencovaného open source frameworku JUCE (Wikipedie) pro vývoj multiplatformních audio aplikací.
Ak pracujete na zaujímavom projekte, zaujíma vás špecifická téma alebo sa vyznáte o novinkách a trendoch vo svete Pythonu, zdieľajte to s ostatnými. Možnosť prihlásiť sa so svojou témou na PyCon SK 2022 je otvorená do 30. 6. 2022. PyCon SK je konferencia vytvorená tímom tech nadšencov, ktorí sa so svojími skúsenosťami radi podelia s komunitou ľudí a rovnaké publikum si hľadá aj tohtoročná konferencia. Súčasťou budú aj prednášky a praktické
… více »Pouzivam Slack 9.1 a kernel 2.6.3. Clovek to 20x zkusi nez je to dobre a pak staci jen mit ulozeny .config a muzu vesele kompilovat kdekoliv na prvni pokus.
Nebojte se kompilace, zni to hrozive, ale neni to nic dramatickeho
Souhlasím s Vámi, že mít vlastnoručně zkompilovanej kernel je lepší, ale na druhou stranu nemam nic proti univerzálnosti a lenosti.
Ale to sem trochu utek od Slacku. Jestli se někdo bojí, že by si něco někde před kompilací špatně nastavil, doporučuju použít .config z distribue, a přidat si tam chybějící věci (případě odebrat věci, co zná, a o kterejch ví, že je nebude potřebovat).
Vycházel sem z .configu v distribuci (ten samozřejmě musí bejt pro stejnou verzi jádra). Takže už nejsem línej, ale jenom univerzální.
Tiskni
Sdílej: