Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 103 (pdf), HackSpace 40 (pdf), Wireframe 47 (pdf) a Hello World 15 (pdf).
Google na svém blogu věnovaném AI představil nový hlasový kodek Lyra. Kvalitou je kodek Lyra s datovým tokem 3 kbps srovnatelný s kodekem Opus s datovým tokem 8 kbps.
Po šestnácti měsících byla vydána nová verze 2.3 a krátce na to opravná verze 2.3.1 open source nástroje OnionShare pro přenos souborů, hostování webů a chatování přes Tor. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Pro Linux je OnionShare k dispozici také ve formátech Flatpak a Snap.
Bola vydaná nová verzia komunitnej distribúcie Mageia 8, ktorá je priamym nasledovníkom niekdajšej Mandrake/Mandrivy. Prináša podporu pre architektúru ARM, novšie prostredie GNOME 3.38.3 a KDE Plasma 20.12.0 a prechod na Python 3. Viac info sa dozviete v poznámkach k vydaniu, ináč Mageia je plne lokalizovaná do národných jazykov a poskytuje tak ako klasické aj živé inštalačné obrazy.
GNU poke dospěl po třech letech vývoje do verze 1.0. Jedná se o interaktivní rozšiřovatelný editor pro práci se strukturovanými binárním daty. Přednáška věnovaná GNU poke na konferenci Kernel Recipes 2019.
Počet sad změn v OpenStreetMap dosáhl 100 milionů. Uživatel Lamine Ndiaye přidal budovy ve vesnici Nianiane v Senegalu.
Byla vydána nová stabilní verze 2.92 svobodného 3D softwaru Blender. Přehled novinek v oznámení o vydání a na YouTube.
Společnost Framework představila svůj první produkt: Framework Laptop. Jedná se o modulární notebook, který bude možné "libovolně" konfigurovat, upgradovat a opravovat. Podrobnosti budou zveřejňovány postupně. V prodeji by měl být v létě [Hacker News].
Společnost Red Hat představila program "Red Hat Enterprise Linux (RHEL) for Open Source Infrastructure" aneb Red Hat Enterprise Linux zdarma pro open source projekty.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 190. sraz, který proběhne v pátek 26. února od 17:00 na Jitsi Meet.
./cups: line 12: Type:: command not found ./cups: line 13: Default:: command not foundna techto radcich je
10.# and symbolic its link 11.# 12.# /sbin/rccupsdno je pravda ze RCCUPSD nemam , mam jenom RCCUPS a jeste k tomu neni v /sbin/rccups , ale je v /usr/sbin/rccups . Zkousel jsem mu tedy cestu zadat tam kde ho tedy mam , ale vypis je porad stejny
cups
, může se spustit skript z jiného adresáře, ne z aktuálního - ten bys musel spustit ./cups
. Je to tím, že se (dříve?) prohledává obsah proměnné PATH.
Kdybych se mel drzet toho vypisu uplne nahore, rekl bych ze ten rccups
bude vazne symlink.
Co se tyce barvy, jestli se na to koukas v MC tak nevim, jinak co ma jakou barvu pro ls
se dozvis treba v /etc/DIR_COLORS
(viz. man dircolors
).
Predevsim, to ze ty radky smazes nema na vec zjevne vliv, protoze to jsou jenom komentare (pokud si ten vypis napsal spravne). Navic, nektere programy zakomentovane radky nepocitaji, takze radky 12 a 13 jsou mozna nektere jine.
Zkus sem poslat (nebo dat nekam odkaz) na cely soubor cups
, nebo aspon vetsi vypis.
http://deephouse.wz.cz/cupsDekuji Vam za pomoc .
## Path: System/Printing/CUPS ## Description: Cups options ## Type: string ## Default: cups ## ServiceReload: cups ## ServiceRestart: cups # IDENT="cups" ## Type: string ## Default: "CUPS printer daemon" DESCRIPTIVE="CUPS printer daemon" Type: string Default: "CUPS printer daemon" ## Type: string ## Default: "" # # change CUPSD_OPTIONS for arguments of start of cupsd # e.g. CUPSD_OPTIONS="-c /etc/cups/cupsd.conf" CUPSD_OPTIONS="-c /etc/cups/cupsd.conf"je to ono protoze na radku 11 a 12 jsem zakomentoval ty dva radky a uz to nedela . Zkusim tedka testovat tisk . Ale myslim ze to stejne nepujde . mnt !
Type: ... Default: ...to chce zakomentovat, jen vysvetluji vyznam promenne
DESCRIPTIVE
rccups
. Tipnul bych si ze to bude /etc/sysconfig/cups
.
Tiskni
Sdílej: