abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1989 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Hledam kolegu z Karvine a okoli

    10.9.2004 12:11 David Macura | skóre: 14 | blog: Trápeníčko | Ostrava
    Hledam kolegu z Karvine a okoli
    Přečteno: 166×
    Najde se nekdo z Karvine a okoli, kdo by mi pomohl nainstalovat a nastavit Slackware 10, KDE + 3D ATI Radeon 9200, CDMA, Apache, Mysql, PHP? Prechazim po 3 letech od Mandrake, ktery me nic nenaucil a potrebuji funkcni system na praci a pak az se ucit. Odmenou by byl Dobry cajik, kafe nebo pivko + cestovne. Pokud se nekdo najde, budu moc vdecny. Se slackem si sam neporadim. V pripade zajmu muzem udelat soukromy installfest :o). Diky
    Nejsem lama...

    Odpovědi

    10.9.2004 21:33 PJ
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hledam kolegu z Karvine a okoli
    Nechápu, jaký má Vaše snažení smysl. Nadáváte na Mandrake - ale víte, proč jste se nic nenaučil? Protože Mandrake dělal většinu věcí za Vás, stejně tak jako to chcete teď po oné osobě, kterou hledáte. Prostě zaměníte Mandrake za živého člověka.

    Mandrake je v jádru Linux jako každý jiný. Co jste se vlastně chtěl naučit? Pracovat v CLI? Mandrake ho nemá? Starší verze ho měly, možná je to teď jinak. :)))))))

    Víte, Mandrake MÁ svoje specialitky a existují důvody, proč přejít třeba na Slackware. Ale pokud si na práci v něm netroufáte sám (a navíc požadujete 100% funkční systém), pak nevidím důvod, proč zahazovat Mandrake...

    A mimochodem: pokud jste Apache, MySQL, PHP a další věci dokázal nastavit v Mandrake (tam je to přece jednoduché a nic Vás to nenaučilo :))) ), v ostatních distribucích jste schopen tyto služby zprovoznit také.
    11.9.2004 10:38 David Macura | skóre: 14 | blog: Trápeníčko | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hledam kolegu z Karvine a okoli
    Nehazim (a nikdy ani nechci) spinu na Mandrake. Ano, mandrake ma svoje specialitky, hlavne v podobe klikacich nastroju. Ja je (velmi) rad pouzival a byl jsem za ne vdecny. Ted ale nastal cas, kdy si chci delat vsechno sam a mit cisty system, kterym slack urcite je. Ale na druhou stranu..Potrebuji se venovat webdesignu a mit funkcni server atd. Jiste je zprovoznim, ale vzdy se najde najaka otazka, kterou nevyresim a...Nechci zakladat flame. PS: a v mandrake 10 official je nefunkcni (divna) quanta a pro editaci php nevhodna...tak jsem si rekl, ze proste zkusim neco jineho, jak v diskuzich vetsina radi...vyzkousej a uvidis.
    Nejsem lama...
    11.9.2004 13:18 pasmen | skóre: 45 | blog: glob | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hledam kolegu z Karvine a okoli
    No, Slackware sam o sobe neni o moc cistsi nez ostatni linuxy. Rozdil je jen v tom, ze ve vetsine pripadu presne vite kde a proc je, protoze jste si to tam dal sam. Pokud si chcete delat VSECHNO sam jak pisete, na co ten kolega z Karvine, ze? Vzdycky se najde otazka kterou hned nevyresi nikdo, ale pokud se v tom bude clovek dost dlouho stourat, tak to nakonec da dohromady. A kdyz ne, jsou tu od toho diskuse apod.
    11.9.2004 13:32 David Macura | skóre: 14 | blog: Trápeníčko | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hledam kolegu z Karvine a okoli
    Tak zrovna jsem si slack nainstaloval a potrebuju rozchodit usb modem. moduly natazeny vsechny v poradku, ale nevytvori se zarizeni v /dev...a stojim...nechci kvuli kazde prkotine psat do diskuze, radeji bych opravdu s nekym instalaci probral a vyresil zakladni postupy...
    Nejsem lama...
    11.9.2004 14:25 pasmen | skóre: 45 | blog: glob | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hledam kolegu z Karvine a okoli
    Ted je to modem, priste to bude neco jinyho. Pochybuju ze jeden clovek bude znat odpovedi na vsechno. Co vyzkouset google? Neni treba se hned ptat v diskusi, to jsem uvedl jako priklad...
    11.9.2004 14:29 David Macura | skóre: 14 | blog: Trápeníčko | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hledam kolegu z Karvine a okoli
    Googluju, tisknu, mam toho doma hodne, ale je to docela o nicem, kdyz chcete neco resit, tak se prepnout do windowsu pak zase do linuxu atd...A vsude v diskuzich se rika, ze je nejlepsi mit kamarada...Tak ho hledam
    Nejsem lama...
    11.9.2004 14:37 pasmen | skóre: 45 | blog: glob | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hledam kolegu z Karvine a okoli
    No, tohle je asi otazka casu. Kdyz jsem byl jeste uplny maco (velmi nedavno...;-)) tak jsem taky hned prepinal do windows a zpatky, linux jsem bral jen jako zabavicku se kterou se ale neda poradne pracovat. Ted uz win dobrovolne nepouzivam vubec. Je to jen otazka pristupu. Pokud se clovek chce neco naucit a chce neco umet, musi tomu obetovat cas a namahu, asi jako ve vsem. Kamarad je dobra vec, muj se jmenuje google...
    11.9.2004 15:15 David Macura | skóre: 14 | blog: Trápeníčko | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hledam kolegu z Karvine a okoli
    Google je muj mladsi bracha (mozna jsme bratranci..) ale tezko se na nej chodi bez internetu...cili musim porad prepinat do windowsu, kde mi internet jede..tot ten problem. navod na cdma mam doma vytisteny, ale nefunguje mi nejak usb...resime to s v. ottem (timto mu dekuji)
    Nejsem lama...

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.