abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:55 | Nová verze

    Desktopové prostředí LXQt (Lightweight Qt Desktop Environment, Wikipedie) vzniklé sloučením projektů Razor-qt a LXDE bylo vydáno ve verzi 2.3.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:55 | IT novinky

    Organizace Open Container Initiative (OCI) (Wikipedie), projekt nadace Linux Foundation, vydala Runtime Specification 1.3 (pdf), tj. novou verzi specifikace kontejnerového běhového prostředí. Hlavní novinkou je podpora FreeBSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 11:33 | IT novinky

    Nový open source router Turris Omnia NG je v prodeji. Aktuálně na Allegro, Alternetivo, Discomp, i4wifi a WiFiShop.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    včera 05:44 | Komunita

    Na YouTube a nově také na VHSky byly zveřejněny sestříhané videozáznamy přednášek z letošního OpenAltu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 04:33 | Komunita

    Jednou za rok otevírá společnost SUSE dveře svých kanceláří široké veřejnosti. Letos je pro vás otevře 26. listopadu v 16 hodin v pražském Karlíně. Vítáni jsou všichni, kdo se chtějí dozvědět více o práci vývojářů, prostředí ve kterém pracují a o místní firemní kultuře. Můžete se těšit na krátké prezentace, které vám přiblíží, na čem inženýři v Praze pracují, jak spolupracují se zákazníky, partnery i studenty, proč mají rádi open source a co

    … více »
    SUSEMAS | Komentářů: 3
    včera 04:22 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za říjen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:11 | Zajímavý článek

    Jeff Quast otestoval současné emulátory terminálu. Zaměřil se na podporu Unicode a výkon. Vítězným emulátorem terminálu je Ghostty.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    3.11. 22:55 | IT novinky

    Amazon bude poskytovat cloudové služby OpenAI. Cloudová divize Amazon Web Services (AWS) uzavřela s OpenAI víceletou smlouvu za 38 miliard USD (803,1 miliardy Kč), která poskytne majiteli chatovacího robota s umělou inteligencí (AI) ChatGPT přístup ke stovkám tisíc grafických procesů Nvidia. Ty bude moci využívat k trénování a provozování svých modelů AI. Firmy to oznámily v dnešní tiskové zprávě. Společnost OpenAI také nedávno

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    3.11. 16:22 | Pozvánky

    Konference Prague PostgreSQL Developer Day 2026 (P2D2) se koná 27. a 28. ledna 2026. Konference je zaměřena na témata zajímavá pro uživatele a vývojáře. Příjem přednášek a workshopů je otevřen do 14. listopadu. Vítáme témata související s PostgreSQL či s databázemi obecně, a mohou být v češtině či angličtině.

    TomasVondra | Komentářů: 0
    3.11. 13:22 | Nová verze

    Byl vydán Devuan 6 Excalibur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Kódové jméno Excalibur bylo vybráno podle planetky 9499 Excalibur. Devuan (Wikipedie) je fork Debianu bez systemd. Devuan 6 Excalibur vychází z Debianu 13 Trixie. Devuan 7 ponese kódové jméno Freia.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (36%)
     (48%)
     (18%)
     (17%)
     (22%)
     (15%)
     (21%)
     (16%)
     (16%)
    Celkem 315 hlasů
     Komentářů: 15, poslední 2.11. 08:25
    Rozcestník

    Dotaz: Nedostanu se do svých adresářů (KDE)

    20.11.2004 11:28 Lucka | skóre: 14
    Nedostanu se do svých adresářů (KDE)
    Přečteno: 178×
    Ahoj

    Přihodila se mě jedna zvláštnost (nic jsem před tím neinstalovala ani nemodifikovala - byla jsem jen na netu...) Poté jsem se chtěla dostat do domovského adresáře a nic - jako by vypadl konqureror - nevim (v syslogu nic a v .xsession-errors taky nic podrobnějšího). Pochopitelně se všude dostanu (k dokumentům,hudba - vše funguje jako normálně ale nejde se dostat (v grafice) do adresářů, koukala jsem se a spouští se příkaz kfmclient openProfile filemanagement ale ten napíše chybu : kfmclient: ERROR: Couldn't start konqueror from konqueror.desktop: Není možné nalézt službu 'konqueror.desktop'..

    Nevíte někdo prosím vás co s tím ? (Nejsnadnější řešení mi v tuhle chvíli připadá v přesunutí domovského adresáře a mých složek do nového uživatele ale neni to to pravé...)

    PS: pod ostatními uživateli v systému vše chodí jak má - tak já nevím

    Díky moc Lucka

    Odpovědi

    20.11.2004 13:24 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nedostanu se do svých adresářů (KDE)
    Prostě chybí soubor konqueror.desktop. Měl by být v adresáři applnk. Nevím, kde je tento adresář v Mandraku; např. Debian jej instaluje jako /usr/share/applnk. Pokud nevíš, kam se poděl, bude nejjednodušší přeinstalovat balík "konqueror". Nebo ten soubor můžeš vytvořit. Měl by obsahovat přibližně tohle:
    [Desktop Entry]
    Encoding=UTF-8
    Type=Application
    NoDisplay=true
    Name=Konqueror
    Exec=konqueror %U
    Comment=KDE File Manager & Web Browser
    X-KDE-Library=libkonqueror
    Icon=konqueror
    X-DCOP-ServiceType=multi
    X-KDE-StartupNotify=true
    20.11.2004 14:06 Lucka | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nedostanu se do svých adresářů (KDE)
    Ahoj

    koukala jsem se na ten soubor (je tam) /usr/share/applnk

    ale to bohužel nic nemění :(
    20.11.2004 13:45 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nedostanu se do svých adresářů (KDE)
    No a nesmazala jsi si soubor konqueror.desktop případne nejaky jiny :-)

    A co se stane když napišeš na řádku

    [petr@soban ~]$ konqueror < enter >

    ??

    Proč přetahovat data maximalne se ti poškodila konfigurace KDE a staci smazat v domovskem adresari nastaveni kde aby se vytvorilo znovu.
    20.11.2004 13:57 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nedostanu se do svých adresářů (KDE)
    Nedělej z toho zbytečně vědu. Spustit Konqueror z příkazové řádky by samozřejmě neměl být problém, s tím to nemá nic společného. Zkus si přejmenovat/přesunout ten chybějící soubor a pak spustit
    kfmclient openProfile filemanagement
    - stane se přesně to, co je popisováno v původním dotazu. Takže stačí prostě ten jeden jediný soubor vrátit na své místo a bude hotovo.

    A už vůbec neraď mazat nastavení KDE. Tím by se nic nevyřešilo a ještě by přišla o veškeré nastavení, bookmarky a cache.
    20.11.2004 14:04 Lucka | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nedostanu se do svých adresářů (KDE)
    Ahoj

    no po napsání konqueror - se spustí takové to welcome a congratulation..)))

    ale kde má být ten soubor ?
    20.11.2004 18:51 Radomír Fojtík | skóre: 33 | blog: jen to zkouším | Tísek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nedostanu se do svých adresářů (KDE)
    Pokud Lucko problem stale pretrvava, spustte znova: konqueror a:

    1) Prejdete do Nastaveni > Nacist profil pohledu > Sprava souboru (ci neco jineho) .... funguje? Nic nezkazite, pokud pote zvolite Nastaveni > Ulozit profil pohledu ...

    2) Z toho "welcome a congratulation" se prepnete do Spravce souboru klepnutim na domecek vedle sipek .... zkuste ted "Ulozit profil pohledu"

    Vedle jak ta jedle?

    Ja se z "podobnych" situaci, kdy se konqueror ne a ne spustit, vyse uvedenym zpusobem vzdy vylizal.
    20.11.2004 14:12 Lucka | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nedostanu se do svých adresářů (KDE)
    Ještě něco

    kdzž dám kfmclient openProfile filemanagement tak to hodí chybu kfmclient: ERROR: Couldn't start konqueror from konqueror.desktop: Není možné nalézt službu 'konqueror.desktop' ale soubor konqueror.desktop existuje (usr/share/applnk)

    ráda bych ten soubor zkopírovala ale kam ? (prohlédla jsem jiné uživatele a tam ten soubor také není obsažen v jejich domovském adresáři) ...(

    Jak bych mohla smazat nastavení KDE (jen pro mě) (bookmarky jsem si zálohovala a nastavení - no co by se dalo dělat ... oželím)

    Díky
    20.11.2004 14:31 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nedostanu se do svých adresářů (KDE)
    Zkus se tedy podívat, jestli mají ostatní uživatelé adresář
    /home/[uživatel]/.kde/applnk
    (možná také applnk-mdk). Pokud ano, mají v něm ten soubor?
    20.11.2004 14:41 Lucka | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nedostanu se do svých adresářů (KDE)
    Ne nemají - nikdo ho z nich nemá,je obsažen pouze v /usr/share/applnk-mdk :(

    a u nich to funguje ale u mě ne :(
    20.11.2004 22:13 8an | skóre: 30
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nedostanu se do svých adresářů (KDE)
    Nastavení KDE je v ~/.kde, ale většinou to je symlink (odkaz) např. na ~/.kde3.3, kde je to nastavení doopravdy. Pokud už nebudeš vědět jak dál, můžeš zkusit mojí metodu "půlení intervalů": tu konfiguraci si někam zálohuješ, a pak z ní zkusíš smazat polovinu. Pokud to naběhne, byla chyba v té smazané polovině, jinak v té druhé. Pak konfiguraci nahraješ zpátky, a zkusíš smazat polovinu té poloviny, kde byla chyba atd. Zní to složitě, ale jde to docela rychle :-)
    (naučil jsem se to na Windows, kde to byl jediný možný způsob řešení problémů :-)
    If you build an operating system that even an idiot can use, only idiots will use it.
    3.2.2005 15:16 MiPal | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nedostanu se do svých adresářů (KDE)
    Sice uz je tenhle prisvek starsiho data, ale vyrasila jsi to nejak ? Ja mam prave na 2 PC podobny problem a vubec nevim co s tim...
    1.4.2005 23:38 sandin@dwec.org
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nedostanu se do svých adresářů (KDE)
    Zrovna jsem se rozhodl tento problem vyresit, jelikoz me uz stve. Uz se mi totiz ani neobjevuje ikonka "domecku" v nabidce... Stalo se to po upgradu KDE 3.2 na 3.3. Procetl jsem tuto diskuzi a zjistil, ze mam vse "v poradku", profil 'filemanagement' jde nacist a ulozit, akorat se nespusti z prikazove radky. Takze jsem profil 'filemanagement' ulozil jako profil 'Prohlizeni internetu' a pokazde kdyz dam z promptu 'konqueror', tak mi nabehne domovsky adresar... btw. stejne konqueror jako webovy browser nepouzivam, takze zadna skoda ;)
    1.4.2005 23:54 Radomír Fojtík | skóre: 33 | blog: jen to zkouším | Tísek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nedostanu se do svých adresářů (KDE)
    profily jsou dobra vec ... z promtu, potazmo pro vytvoreni "ikony" muzete pouzit prikazy:

    kfmclient openProfile webbrowsing

    kfmclient openProfile filemanagement

    atd.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.