abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1976 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: prava v namountovanym disku - pristup odmitnut 13

    12.12.2004 10:49 klassik | skóre: 24 | blog: Klassikov | Praha
    prava v namountovanym disku - pristup odmitnut 13
    Přečteno: 210×
    Ahoj. Trapim se s namountovanim disku. pokud disk namountuju nemam v nem prava na zapis fstab:/dev/hda5 /mnt/windows auto,rw,user,gid=500,uid=500 Chci aby se mi disk mountoval primo pri bootu a aby ho mohl moutovat a odmountovat user(gid=500,pid=500) nicmene at davam parametry jaky chci porad smula.Mam FC2 a koukal sem ze stejne problem uz tu nekdo s redhatem mel nicmene ty reseni co v te diskuzi zazneli tu nefunguji. Nemohl by nekdo kdo ma FC2 ukazat jak ma udelam zpis ve fstab?Diky
    V podstatě nic nevím

    Odpovědi

    12.12.2004 10:52 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: prava v namoutovanym disku - pristup odmitnut 13
    A co je tam za filesystem? Jestli NTFS, tak na ten z Linuxu zapisovat nepůjde.
    12.12.2004 10:58 klassik | skóre: 24 | blog: Klassikov | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: prava v namoutovanym disku - pristup odmitnut 13
    je tam fat23. i kdyz dam do fstab parametr vfat tak to na veci vubec nic nemeni.
    V podstatě nic nevím
    12.12.2004 11:02 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: prava v namoutovanym disku - pristup odmitnut 13
    A co vlastne nefunguje? Krom toho mi nejak unika podstata pozadavku "aby se disk mountoval primo pri bootu a mohl ho mountovat uzivatel"... Eh?
    12.12.2004 11:05 klassik | skóre: 24 | blog: Klassikov | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: prava v namoutovanym disku - pristup odmitnut 13
    no je hezky ze mam namountovanej disk nicmene je mi na nic kdyz je jen pro cteni.Pokud v nem chci vytvorit nejaky soubor obevi se (v mc) hlaska pristup odmitnut (13).Ja uz vubec netusim jak to v fstab osetrit abych na disk mohl zapisovat jako user
    V podstatě nic nevím
    12.12.2004 11:08 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: prava v namoutovanym disku - pristup odmitnut 13
    Raději sem dej ls -l v nějakém adresáři na tom disku, protože z toho je něco vidět. Z chyby 13 v mc nic.
    12.12.2004 11:18 klassik | skóre: 24 | blog: Klassikov | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: prava v namoutovanym disku - pristup odmitnut 13
    dr-xr-xr-x 9 root root 8192 srp 15 18:31 download

    drwxr-xr-x 15 root root 8192 pro 11 20:05 foto

    dr-xr-xr-x 7 root root 8192 srp 15 18:32 linux

    drwxr-xr-x 2 root root 8192 pro 11 15:03 msdownld.tmp

    -rwxr-xr-x 1 root root 401461 srp 3 2003 msvc60.dll

    drwxr-xr-x 2 root root 32768 pro 11 20:05 Recycled

    drwxr-xr-x 6 root root 8192 pro 9 19:42 zalohy
    V podstatě nic nevím
    12.12.2004 11:37 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: prava v namoutovanym disku - pristup odmitnut 13
    Zřejmě si mount z té kombinace auto, user a uid+gid vybral jinou podmnožinu, než čekáš ;-)

    Zruš ten option user, přemountuj to, a mělo by to mít správná práva.
    12.12.2004 11:43 klassik | skóre: 24 | blog: Klassikov | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: prava v namoutovanym disku - pristup odmitnut 13
    /dev/hda5 /mnt/windows auto,rw,gid=500,uid=500

    Tak toto mam ted ve fstab.Dal jsem pod rootem umount a pak mount /dev/hda5 /mnt/windows.

    disk se namountoval nicmene pravo zapisu v nem stejne nemam:-(
    V podstatě nic nevím
    12.12.2004 11:57 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: prava v namoutovanym disku - pristup odmitnut 13
    /dev/hda5 /mnt/windows auto,rw,gid=500,uid=500
    Chybí tam třetí sloupec (typ fs). Divím se, že mount nezařve.
    12.12.2004 12:06 Michal Marek (twofish) | skóre: 55 | blog: { display: blog; } | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: prava v namoutovanym disku - pristup odmitnut 13
    Aha, poslední tři sloupce jsou pro mount nepovinné. A protože ten seznam options začíná na auto, tak se to interpretuje jako automatické rozpoznání fs a připojí se to jako fat s defaultními options.
    12.12.2004 11:07 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: prava v namoutovanym disku - pristup odmitnut 13
    Povolení připojování pro konkrétního uživatele bych udělal optionem owner a přivlastnil mu /dev/hda5.
    12.12.2004 12:09 ZAH
    Rozbalit Rozbalit vše Re: prava v namoutovanym disku - pristup odmitnut 13
    /dev/hdd1 /mnt/old                vfat  noauto,owner,iocharset=utf8,codepage=852  0 0
    
    12.12.2004 12:13 klassik | skóre: 24 | blog: Klassikov | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: prava v namoutovanym disku - pristup odmitnut 13
    Pokud dam parametr users tak se disk namountuje pod uzivatelem a ten am do nej pravo zapisovat.Ale toto smi kazdy uzivatel.Pokud budu chtit konkretniho usera a dam parametr user, pid=500,gid=500 tak se disk nenamountuje:-(.To prirazeni parametru owner pro /dev/hda5 se prirazuje ve fstab?
    V podstatě nic nevím
    12.12.2004 11:01 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: prava v namoutovanym disku - pristup odmitnut 13
    Na NTFS zapisovat nejde, leda pomocí captive; fstab je všude stejný (kromě Elektry). Protože mám FC3, což nesplňuje požadavek ,někdo, kdo má FC2`, odkazuji na seriál o souborových systémech http://www.abclinuxu.cz/Search?query=fstab&type=clanek, který tu překvapivě vyšel
    16.1.2005 23:45 Haaja | skóre: 25 | blog: haaja | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: prava v namoutovanym disku - pristup odmitnut 13
    Já mám problém takovýto, mam disk rozdeleny, na obouch oddílech mam ext2, v fstab mam radek: /dev/hda6 /mnt/hd ext2 defaults 1 1 ano, odil se mi namountuje, ale tím to končí, chtěl bych ho výhradně používat jako user a ne jako root, jenže po spuštění na něj uživatel nemá přístup zapisovat, pouze root a nějak nemůžu vyčíst jak nastavit, aby tam byla možnost zapisovat i uživateli...
    17.1.2005 08:34 Tomas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: prava v namoutovanym disku - pristup odmitnut 13
    Zmen prava (jako root) na adresar, kam to montujes (nejspis chmod +w adresar). Tak tam budes moci vytvaret adresare a soubory a vnorene adresare se uz budou ridit pravy, jaka das nadrazenemu adresari.
    17.1.2005 09:26 qwe | skóre: 12
    Rozbalit Rozbalit vše Re: prava v namountovanym disku - pristup odmitnut 13
    /dev/hdbX /mnt/neco vfat defaults,showexec,codepage=852,iocharset=iso8859-2,quiet,umask=002,uid=0,gid=100 1 0

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.