Společnost PINE64 stojící za telefonem PinePhone, notebooky Pinebook a Pinebook Pro, IP kamerou PineCube, hodinkami PineTime, páječkou (pájecím perem) Pinecil, zdroji PinePower nebo RISC-V vývojovou deskou PineCone publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek. Opět společně s videem (YouTube, LBRY, TILvids). Od 18. ledna bude možné objednat PinePhone s předinstalovaným Mobianem aneb Debianem pro mobilní zařízení.
Byla vydána nová verze 3.6 svobodného notačního programu MuseScore (Wikipedie). Představení novinek také na YouTube. Zdůrazněn je nový font Leland. Jeho představení na YouTube.
Fedora Magazine představil projekt Fedora Kinoite aneb Fedoru Silverblue s prostředím KDE Plasma. Fedora Silverblue je neměnný systém s atomickými aktualizacemi, tj. základní systém je distribuován jako celek, s prostředím GNOME.
Projekty Elasticsearch a Kibana, doposud distribuované pod licencí Apache 2.0, přejdou na duální licencování pod Server-Side Public License (původně používanou pro MongoDB a neschválenou jako open-source organizací OSI) a vlastní source-available licencí. Změna vejde v platnost počínaje vydáním 7.11.
Na Humble Bundle lze do neděle 17. ledna do 19:00 získat zdarma počítačovou hru Bomber Crew (YouTube, Wikipedie) běžící také v Linuxu.
Minimalistická linuxová distribuce Alpine byla vydána v nové stabilní řadě 3.13. Novinkou jsou např. oficiální obrazy v cloudu (AWS EC2), vylepšené síťové nástroje nebo podpora PHP 8.0.
Uživatelé Admineru verze 3.7.1 a starších mohli být 29. a 30. prosince napadeni. Útočníkovi se podařilo do souboru jush.js, který se do této verze ještě stahoval z adminer.org, vložit kód, který mu odesílal přihlašovací údaje. Pokud jste v tomto čase tuto více než 7 let starou verzi Admineru používali, tak změňte hesla databází, ke kterým jste se přihlašovali. Novější verze ovlivněné nejsou.
Ernie Smith píše o historii populárních routerů Linksys WRT54G, jejichž software byl založený na Linuxu, a proto posléze díky GNU GPL uvolněn jako open source, což vedlo k vývoji alternativního softwaru jako DD-WRT či OpenWrt a řadě dalších využití.
Po roce vývoje od vydání verze 5.0 a více než 8 300 změnách byla vydána nová stabilní verze 6.0 softwaru, který vytváří aplikační rozhraní umožňující chod aplikací pro Microsoft Windows také pod GNU/Linuxem, Wine (Wikipedie). Z novinek lze zdůraznit core moduly ve formátu PE, Vulkan backend pro WineD3D, podporu DirectShow a Media Foundation nebo redesign textové konzole. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Guido Günther z Purism napsal článek Phosh Overview o uživatelském prostředí pro mobilní systémy Phosh. Přehledově popisuje co jednotlivé komponenty dělají a jak jsou propojeny.
No predne. Je to firemni majlserver a tudiz je nastaveni ciste na me libovuli. Opravdu nevim, co je pitomeho na napadu, aby nebylo mozne zasilat mejly sam sobe.. vy si snad casto pisete sam sobe? Ja tim nepotrebuji zamezit spamovani, tomu uz jsem zamezil dost, ovsem ja potrebuji osetrit pouze tento jediny pripad, tzn odmitani zprav co maji stejnou adresu v hlavicce From a To.Ano, maily sam sobe si zasilam velmi casto, vzdy pri testovani nastaveni a novych verzi softwaru. Povazuji to tudiz za mimoradne pitomy napad. Dalsi priklady zde uvedene tomuto nazoru jen nasvedcuji. Postfix umi zablokovat adresu odesilatele jako takovou, coz je ovsem ponekud nezadouci stav, to muzete ten server rovnou vypnout. Rovnez pres regularni vyrazy typ header_checks to IMHO nijak rozumne nejde osetrit. Ale muzete si upravit zdrojaky postfixu, hodne stesti.
... - mimochodem vite o tom, ze ebanka take nema povoleny ping na sve weby? a znam X dalsich instituci, ktere to proste takto nastavene maji.To je ovšem pěkná prasečina.
Bohuzel v poslednich par dnech se ke em dostava spam, kde je uvedena jako adresa prijemce muj email a v odesilateli je uveden taktez muj email.A ten problém spočívá konkrétně v čem ? Že spamassassin takovýto mail nezkontroluje, protože má lokální usery na whitelistu ?
Tiskni
Sdílej: