abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:44 | Zajímavý software

    V pátek 6. a sobotu 7. března proběhl v pražském sídle Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) Hackathon veřejné správy 7.1. Publikovány byly vytvořené aplikace. V kategorii projektů rozvíjených z krajského kola zvítězil tým „Mackokládi“. Čtyři středoškoláci ze Dvora Králové uspěli s aplikací KompaZ. Jde o digitálního průvodce, který pomůže s rychlou a srozumitelnou orientací v životních i krizových situacích „krok za krokem“. Aplikace

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 13:33 | Nová verze

    QGIS, svobodný desktopový GIS, byl vydán v nové hlavní verzi 4.0. Změny zahrnují několik nových analytických a editačních funkcí, rozšíření podpory 3D, více možností úprav uživatelského rozhraní či mnoho dalších zlepšení použitelnosti. Řada 3.44 má aktualizace plánovány do září.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    dnes 05:11 | Komunita

    Dan Blanchard vydal knihovnu pro Python chardet v nové verzi 7.0.0. S novou verzí byla knihovna přelicencována z LGPL na MIT. Souhlasili s tím všichni přispěvatelé? Dan Blanchard souhlasy vůbec neřešil. Zaúkoloval umělou inteligenci (Claude), aby knihovnu zcela přepsala a výslovně jí nařídil, aby nepoužila žádný LGPL kód. Dan Blanchard tvrdí, že se jedná o clean room design. Protistrana argumentuje, že umělá inteligence byla trénována

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 18:44 | Komunita

    Andy Nguyen si na svou herní konzoli PlayStation 5 (PS5) pomocí exploitu Byepervisor nainstaloval Linux (Ubuntu). V Linuxu si spustil Steam a PS5 tak proměnil v Steam Machine. Na PS5 může hrát hry, které jsou vydané pouze pro PC a jsou na Steamu [Tom's Hardware].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 12:22 | Nová verze

    Správce sbírky fotografií digiKam byl vydán ve verzi 9.0.0. Jedná se o větší vydání provázené aktualizacemi knihoven. Mnoho dílčích změn se vedle oprav chyb týká uživatelského rozhraní, mj. editace metadat.

    |🇵🇸 | Komentářů: 1
    7.3. 13:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 2026 distribuce programu pro počítačovou sazbu TeX s názvem TeX Live (Wikipedie). Přehled novinek v oficiální dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    6.3. 23:22 | Humor

    Jihokorejská Národní daňová služba (NTS) zabavila kryptoměnu Pre-retogeum (PRTG) v hodnotě 5,6 milionu dolarů. Pochlubila se v tiskové zprávě, do které vložila fotografii zabavených USB flash disků s kryptoměnovými peněženkami spolu se souvisejícími ručně napsanými mnemotechnickými obnovovacími frázemi. Krátce na to byla kryptoměna v hodnotě 4,8 milionu dolarů odcizena. O několik hodin ale vrácena, jelikož PRTG je extrémně nelikvidní, s denním objemem obchodování kolem 332 dolarů a zalistováním na jediné burze, MEXC [Bitcoin.com].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    6.3. 16:33 | Nová verze

    Komunita kolem Linuxu From Scratch (LFS) vydala nové verze knih s návody na instalaci vlastního linuxového systému ze zdrojových kódů Linux From Scratch 13.0 a Beyond Linux From Scratch 13.0. Pouze se systemd.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.3. 16:00 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní major verze 25.12 linuxové distribuce primárně určené pro routery a vestavěné systémy OpenWrt (Wikipedie). Jedná se o nástupce předchozí major verze 24.10. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Podporováno je více než 2200 zařízení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.3. 04:44 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za únor (YouTube). Odstraněn byl veškerý kód napsaný ve Swiftu. JavaScriptový engine LibJS byl reimplementován v Rustu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (17%)
     (7%)
     (0%)
     (11%)
     (28%)
     (2%)
     (5%)
     (2%)
     (13%)
     (25%)
    Celkem 1036 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Dotaz: Problem s routingem v RC3

    6.2.2005 22:49 Jan Horak
    Problem s routingem v RC3
    Přečteno: 68×
    Zdar borci, mam problem se kterym si uz vazne nevim rady :-(

    Mam v kompu dve sitovky a RC3. Jedna integrovana gigabitova Intel, druha pridana Realtek, ale zkousena i 3COMka. eth0 s pevnou IP nemuze delat vubec nic, ani ve vlastnim subnetu nevidi ani jedno PC okolo.

    Takze jsem provedl nekolik testu s temito vysledky: Pokud je eth1 nahore, vse slape. Ma adresu 192.168.1.2, masku 255.255.255.0 a gateway 192.168.1.1 - vse slape... Vyndam z ni kabel, pripichnu to do eth0, vypnu eth1, zapnu eth0 a nastavim IP 192.168.1.2, maska 255.255.255.0, gateway 192.168.1.1 - NEJEDE... :-( Oba dva adaptery maji stejne nastaveni, stejne adresy, stejny subnet, stejnou gateway. Jedna jede, druha ne. ping na 192.168.1.1 = Destination Host Unreachable na switchi mi normalne sviti... ( mam-li sitovku v jinem kompu, jede vse jak ma )

    pokud vypisu "route -n" tak kdyz je nahore eth1, vypada takto:
    [root@router ~]# route -n
    Kernel IP routing table
    Destination     Gateway         Genmask         Flags Metric Ref    Use Iface
    192.168.1.0     0.0.0.0         255.255.255.0   U     0      0        0 eth1
    169.254.0.0     0.0.0.0         255.255.0.0     U     0      0        0 eth1
    0.0.0.0         192.168.1.1     0.0.0.0         UG    0      0        0 eth1
    
    a kdyz vypnu eth1, prendam kabel do eth0 a zapnu ji, tak opet uplne stejnej vypis "route -n"... dokonale stejnej... uplne presne stejnej.. a presto mi ta sitovka na gateway nepingne a ani nikam jinam. sama na sebe ano, ale to mi je prdu :-)

    Vyzkousel jsem uz tri sitovky, vsechno marny... ve Winech slapou jak vino, ale dam-li je sem, je to v kyblu... vzdycky stejnej problem.

    Myslel jsem si, ze o sitich, routovani a chovani paketu neco vim... ale tohle mi neleze na mozek. Oba dva adaptery maji totozne nastaveni, ale slape jen jeden. a ten vadnej muze bejt treba se zlatejma konektorama ( rozumej vymenil jsem misto toho uz tri sitovky ) a stejne porad stejny. A doplnim, ze zadnej firewall mi tam nebezi.

    Poradite ?

    Odpovědi

    6.2.2005 23:50 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problem s routingem v RC3
    No a restartoval jsi síť ?

    Nemá ta síťovka nějak blbě nastavený parametry tj neprovozuješ ji na něčem co druhá strana neumí atd....10M/100M half-full atd.....

    A resetls ten switch na té druhé straně ? On si zapamatoval že IP patří sítovce s mac adresou xxxx a ty jsi mu ji změnil na yyyy protože jsi tam píchnul jinou sítovku.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.