Správce nástroje curl Daniel Stenberg na GitHubu průběžně vytváří svou novou knihu Uncurled, v níž shrnuje své dlouhodobé zkušenosti s údržbou open-source projektu: od odpozorovaných pouček po vtipné a ne až tak vtipné příklady e-mailů od uživatelů.
Byla vydána nová major verze 25.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript, bylo vydáno ve verzi 1.22. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 9.0. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Lars Knoll oznámil, že po 25 letech v ekosystému Qt, z toho 22 let pracující pro různé společnosti vlastnící Qt, odchází ze společnosti The Qt Company do malého norského startupu.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu mini ITX desky Turing Pi 2 Cluster Computer. Vložením 4 výpočetních modulů, podporovány jsou Raspberry Pi 4, Turing RK1 a Nvidia Jetson, lze získat 4uzlový cluster. Cena desky je 219 dolarů.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 198. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. května tradičně od 18 hodin v Pivovarské restauraci Moravia.
Byla vydána nová verze 0.25 herního enginu Fyrox, původně rg3d. Přehled novinek s kódy, náhledy i videi v příspěvku na blogu.
Multiplatformní audio přehrávač Qmmp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.1.0. Z novinek lze zmínit například podporu XDG Base Directory Specification.
Letošní konference LibreOffice proběhne 28. září až 1. října v Bolzanu. The Document Foundation hledá přednášející.
Netřeba se obávat :) Spíš šlo o to nechat práci někomu, kdo by ji rád dodělal a navíc by z toho měl užitek -- ať už jako bakalářku nebo zápočet.
Možná by bylo ale zajímavé někde hodit nějaký Wiki web a dávat tam různé poznámky a možná řešení k implementaci.. Nebo do blogu, ale ten by k tomu nemusel být tak vhodný. Nějaké hledání vzrůstajících/klesajících sekvencí by se třeba taky hodilo, zvlášť s různými odstupy (ať už hodnot nebo pozic v souboru) -- indexy nebo něco takového by se tím při velké dávce štěstí daly odhalit.. Ale takových nápadů má určitě kdekdo celé kapsy :)
A tomu se chci vyhnout, kromě toho bych ideálně nechtěl psát nic.Tuším, že se rodí velký softwarový produkt
- jako interpret speciálního jazyka pro popis datových formátů[*], který nikdy nedokončímHmm, to mi silně připomíná "interpret" jazyka, který jsem vytvořil při reverse engeneeringu protokolu telefonu. Ale je to natolik nedokončené, že je asi lepší začít od začátku
$ ./revdump '"na %d. pozici je " (u8) 0 (u16_le) 114 (u16_be) $0' /etc/passwd /etc/group /etc/passwd: na 114. pozici je 613a 3a61 /etc/group: na 114. pozici je 3a78 783aprvní parametr určuje, co se má odkud vypsat (dá se to načíst i ze souboru), zbytek jsou soubory, ze kterých se bude vypisovat. Ten zápis vypadá takhle:
"format string" (type) offsetnebo
"format string" (type) $referencekde format string je nepovinný parametr pro printf (zatím skutečně printf, takže není problém to shodit
'"%g" (float_le) 0x0002'
by mělo vypsat little endian (Intel) IEEE single na posici 2, ale vypisuje to úplně jiná čísla, než vím, že v těch souborech jsou.
No, nebudu si stěžovat, až to budu zase potřebovat, raději se zapojím do vývoje...
src/test/*.rd
.
P.S.: Pokud tohle je verze 0.0.2.1, tak čekám, že verze 1.0 bude mimo jiné obsahovat reimplementaci TeXu v zshZatím to není ekvivalentní ani HQ9+, ale do 1.0 času dost![]()
./revdump --repeat --with-offsets --step=1 --cols=1 \ '(float_le) 0 if $_ > 10' soubory | grep -v NOale && zatím nefunguje. A je nevyšší čas napsat aspoň help, když jsem se sám musel koukat do zdrojáku, jak se ty optiony jmenují :-/ PS: Je to v main.c, až to budeš taky hledat
Tiskni
Sdílej: