Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Netřeba se obávat :) Spíš šlo o to nechat práci někomu, kdo by ji rád dodělal a navíc by z toho měl užitek -- ať už jako bakalářku nebo zápočet.
Možná by bylo ale zajímavé někde hodit nějaký Wiki web a dávat tam různé poznámky a možná řešení k implementaci.. Nebo do blogu, ale ten by k tomu nemusel být tak vhodný. Nějaké hledání vzrůstajících/klesajících sekvencí by se třeba taky hodilo, zvlášť s různými odstupy (ať už hodnot nebo pozic v souboru) -- indexy nebo něco takového by se tím při velké dávce štěstí daly odhalit.. Ale takových nápadů má určitě kdekdo celé kapsy :)
A tomu se chci vyhnout, kromě toho bych ideálně nechtěl psát nic.Tuším, že se rodí velký softwarový produkt
- jako interpret speciálního jazyka pro popis datových formátů[*], který nikdy nedokončímHmm, to mi silně připomíná "interpret" jazyka, který jsem vytvořil při reverse engeneeringu protokolu telefonu. Ale je to natolik nedokončené, že je asi lepší začít od začátku
$ ./revdump '"na %d. pozici je " (u8) 0 (u16_le) 114 (u16_be) $0' /etc/passwd /etc/group /etc/passwd: na 114. pozici je 613a 3a61 /etc/group: na 114. pozici je 3a78 783aprvní parametr určuje, co se má odkud vypsat (dá se to načíst i ze souboru), zbytek jsou soubory, ze kterých se bude vypisovat. Ten zápis vypadá takhle:
"format string" (type) offsetnebo
"format string" (type) $referencekde format string je nepovinný parametr pro printf (zatím skutečně printf, takže není problém to shodit
'"%g" (float_le) 0x0002'
by mělo vypsat little endian (Intel) IEEE single na posici 2, ale vypisuje to úplně jiná čísla, než vím, že v těch souborech jsou.
No, nebudu si stěžovat, až to budu zase potřebovat, raději se zapojím do vývoje...
src/test/*.rd
.
P.S.: Pokud tohle je verze 0.0.2.1, tak čekám, že verze 1.0 bude mimo jiné obsahovat reimplementaci TeXu v zshZatím to není ekvivalentní ani HQ9+, ale do 1.0 času dost![]()
./revdump --repeat --with-offsets --step=1 --cols=1 \ '(float_le) 0 if $_ > 10' soubory | grep -v NOale && zatím nefunguje. A je nevyšší čas napsat aspoň help, když jsem se sám musel koukat do zdrojáku, jak se ty optiony jmenují :-/ PS: Je to v main.c, až to budeš taky hledat
Tiskni
Sdílej: