Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
route add
' (obsolete since 1998), s ním to neuděláte. Použijte raději 'ip route add
'.
Prevence: propagátory starých pořádků prosím, aby nepsali, že route
stačí bohatě, pokud zároveň nenapíší, jak pomocí něj nastavit multipath (default) route.
ping
vrací návratový kód podle toho, jak byl úspěšný, takže ho můžete využít ve skriptu pro větvení (asi bude vhodné využít parametr -c
). Pak už je to otázka 'ip route del
' a 'ip route add
'. Samozřejmě by za vás mohl někdo ten skript napsat, ale tím by vám moc neprospěl, daleko užitečnější bude, když si to zkusíte sám a pouze zkonzultujete případné problémy.
route
nebo ifconfig
jsou zastaralé nástroje pro konfiguraci sítě, které vycházely z původní implementace sítí v Linuxu. Už od jádra 2.2 je síť implementována jinak a ke konfiguraci by měl být používán příkaz ip
z balíčku iproute2. Pro zpětnou kompatibilitu je sice možné dále používat původní nástroje, ale musíte pak počítat s tím, že občas pracujete s objekty, které neexistují, občas neuvidíte vše, co je v systému nastaveno a některé věci nenastavíte vůbec (třeba právě zmíněné rozložení zátěže).
#/bin/bash if ping -c 1 www.abclinuxu.cz then #prikaz na routovani na prcni konektivitu else #prikaz na routovani na druhou konektivitu exit fichybi tam reseni problemu ze vypadla druha konektivita, ale ma to slouzit jen jako inspirace (prikaz rout tam neni protoze nejsem zrovna na linuxu a nemam pristup k manualum tak nevim jake se tomu davaji parametry)
ip -s link
' resp. 'ip -s link show dev eth0
'. Pokud ano, ICMP echo už by se ani nezkoušelo. Ale možná by bylo vhodnější rovnou zaangažovat něco jako nagios.
touch previous ip -s link show dev eth0 > current if diff -q x y; then ... fi ... mv current previous
(jen hrubá kostra)
if diff -q previous current; then
Tiskni
Sdílej: