Google Chrome 102 byl s verzí 102.0.5005.61 prohlášen za stabilní. Opraveno bylo 32 bezpečnostních chyb. Přehled novinek na Chromium Blogu nebo na Chrome Platform Status. Oficiální přehled novinek (New in Chrome, YouTube) zatím nebyl publikován. Přehled novinek v nástrojích pro vývojáře je bez videa.
The Open Source Software Security Mobilization Plan (pdf) je konsorciem The Linux Foundation zastřešen plán na zvýšení bezpečnosti open source softwaru.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2022. Máte-li na starost bezpečnost IT, výsledky vás nepotěší. Microsoft Teams, Oracle Virtualbox, Mozilla Firefox, Microsoft Windows 11, Ubuntu Desktop, Apple Safari, Tesla Model 3 Infotainment System. Vše potopeno. Demonstrované bezpečnostní chyby ve Firefoxu jsou již opraveny ve verzi 100.0.2.
Lokální úložiště Stratis (Wikipedie), alternativa k úložištím s ZFS a Btrfs, bylo vydáno ve verzi 3.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Sdružení CZ.NIC dnes vrátilo do zóny dříve vyřazená jména domén dezinformačních webů.
Před půl rokem představený webový vyhledávač You.com (Wikipedie) se zaměřuje také na kodéry. Vyzkoušet lze YouCode.
RustDesk je open source alternativa k TeamVieweru. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPL-3.0.
Po 4 měsících vývoje od vydání verze 5.9 byla vydána nová verze 6.0 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Arturo bylo vybráno na počest jazzového hudebníka Artura O'Farrilla.
Po více než roce vývoje od vydání verze 1.20.0 byla vydána nová stabilní verze 1.22.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.22.
Desktopová verze svobodného kancelářského balíku OnlyOffice (Wikipedie) byla vydána ve verzi 7.1 (7.1.0). Přehled novinek v příspěvku na blogu a na YouTube. Nejnovější OnlyOffice je již také na Flathubu a Snapcraftu.
<dir>/usr/local/share/fonts/ttf-win</dir> <dir>/usr/X11R6/lib/X11/fonts/misc/</dir>v /etc/X11/xorg.conf ty stejné... zkoušel jsem, že různé aplikace berou nastavení z různých míst - třeba když vezmu řádky s cestami k fontům z Xek tak se nezobrazí žádný font ve fluxboxu. A když vezmu z fonts.conf tak zas se nezobrazí v KDE apod. v /usr/local/share/fonts/ttf-win mám vygenerované soubory fonts.dir (zkoušel jsem i .scale) v .gtkrc-2.0 mám
style "user-font" { font_name="arial 9" } widget_class "*" style "user-font"Zkoušel jsem ho i vymazat, ale nic to neřešilo. Opravdu už nevím kde dělám chybu a začínám být z těch fontů zoufalý... to jsem ještě radši ani neinstaloval TeX;) Budu vděčný za každou radu.
Chci ve všech aplikacích používat nevyhlazované truetypové písmo
export GDK_USE_XFT=0
OK, a ted ke KDE:
useXft=false
enableXft=false
Timto zasahem budete mit vzdy v GNOME i KDE aplikacich krasne ostre pismoAno, avšak pouze za předpokladu, že již bude vyřešen problém s použitím správně zkompilované knihovny freetype. Je-li v systému freetype bez bytecode interpreteru, nebude nevyhlazované písmo pěkné, i kdyby ses na hlavu postavil.
Tiskni
Sdílej: