Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Dobrý den, mohl by mě někdo poradit co budu všechno potřebovat stáhnout a naistalovat k tomu abych si mohl užívat hudby v OGG? Jedná se především o:
1) přehravač - to sem si našel že nejlepší je XMMS
2) balíčky - na ofic. stránkách kodeku jsem si stáhnul balíčky: "vorbis-tools-1.0.1-1.i386.rpm",
"libogg-1.1-1.i386.rpm", "libvorbis-1.0.1-1.i386.rpm" a libao-0.8.5-3.rh90.i386. To by mě prý na přehrání mělo stačit ale problém je v tom že poslední balíček libao je starý a navíc na RH 9.0 (já ted mám Fedoru 3 a SUSE 9.2) a nový je k mání jenom zdrojový text...
3) ripovací program - chtěl bych si z orig. audio cd dělat pokud možno ty nejkvalitnější OGGčka, jaký je podle vás nejlepší a co si budu potřebovat stáhnout?
Moc děkuji za případné odpovědi. Jsem začátečník a tak se v tom moc nevyznám ale bez hudby to prostě nepůjde
Linuxový foobar? Wow! WOw!! WOW!!! Hned to hledám...
Jenom bych autora dotazu zkusil trochu přesměrovat na trošku jiný zvukový formát: MPEG-4 AAC. Nevím, jestli už ale nějaký FOSS enkodér zvldádá HE-AAC, které má už při nízkých bitrate nejvyšší poslechovou kvalitu. No a také má AAC "trošku" větší šanci prosadit se na poli HW přehravačů...
Patenty u MPEG-1 layer 3, MPEG-4 videa, MPEG-2 taky moc nebránily rozšíření... A co se týče podpory Vorbisu (protože OGG je obálka, což jistě všichni víte :p) v HW... přijde mi to dost chabé, po těch letech. Všiml jsem si podpory pouze u dražších iRiverů (přičemž tahle značka mě nijak nezaujala...) no a pak možná nějaký stolní přehravač.
Name : faac Version : 1.24 Release : 4plf Group : Sound Size : 103808 Architecture: i586 Summary : Freeware Advanced Audio Encoder [tomas@mazur muzika]$ urpmq faad2 -i Name : faad2 Version : 2.0 Release : 5plf Group : Sound Size : 29452 Architecture: i586 Summary : Freeware Advanced Audio Decoder version 2AAC neumi jiny prehravac nez iPod! A ten je ku****ky drahy. A co se tyce OGG Vorbis - treba tady jich par mas.
What the FAAC?? This is the abbreviation for "Freeware Advanced Audio Coder", i.e. the encoder, so please don't mix it up with FAAD2 which is the decoder. The name of the SourceForge project is also "FAAC", but it includes FAAD (the outdated decoder in its first version under LGPL) and FAAD2 (GPL) as well as all related player plugins of course, just in different CVS directories. The encoder is released under the "Lesser GPL", too, so it can be implemented in other applications without being forced to publish all their sources like the GPL would afford it. Nevertheless any changes to the FAAC source code have to be released if they are implemented that way in other applications, e.g. by directly checking them into the CVS of the FAAC project. In order to do that you can easily get a developer access from Menno who is the project admin, too.Proc to sakra je v PLF? Proc to nemam v distribuci? A proc je na webu http://www.audiocoding.com velkymi pismeny For commercial licensing of FAAD2 contact Nero AG.???
Patenty u MPEG-1 layer 3, MPEG-4 videa, MPEG-2 taky moc nebránily rozšíření...Ono holt warézákům je celkem jedno, jestli vedle autorských práv porušujou i nějaké patenty ;) Ale vážně, formáty jako mp3 a variace na mpeg4 se prosadily taky hlavně proto, že existovaly a existují velice kvalitní nástroje, které je umožňují vytvářet. Jmenovitě lame, divx, xvid a další tooly kolem toho. AAC na p2p moc nenajdete a kloudný FS encoder taky ne. A po technické stránce nepřináší oproti vorbisu nic. Tak proč se s ním vůbec zabejvat ?
A co se týče podpory Vorbisu (protože OGG je obálka, což jistě všichni víte :p) v HW... přijde mi to dost chabé, po těch letech. Všiml jsem si podpory pouze u dražších iRiverů (přičemž tahle značka mě nijak nezaujala...) no a pak možná nějaký stolní přehravač.Ogg vorbis (a pomalu i flac) dneska přehrává kde co, zatímco AAC snad akorát iPOD a tam to stejně používají jenom lidi, co si to stáhli s iTunes.
Jenom bych autora dotazu zkusil trochu přesměrovat na trošku jiný zvukový formát: MPEG-4 AAC.To jako ten skrz na skrz propatentovaný tentotnoc, co na něj snad neexistuje žádný normální encoder a kromě iTunes ho nikdo nepoužívá ? Proč ne rovnou wma ?
Takže já to mám všechno v distribuci?Zkus pro začátek Na co se často ptáme: Balíčkovací systémy. Zmiňované balíčky/programy jsou skutečně součástí téměř každé distribuce. Budeš-li je instalovat náhodně stažené z internetu, je velká šance, že to nebude dělat dobrotu...
Tiskni
Sdílej: