HP ve spolupráci se System76 představil 14" notebook HP Dev One s procesorem AMD Ryzen 7 PRO a předinstalovaným Pop!_OS Linuxem.
Byla vydána verze 1.61.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Správce nástroje curl Daniel Stenberg na GitHubu průběžně vytváří svou novou knihu Uncurled, v níž shrnuje své dlouhodobé zkušenosti s údržbou open-source projektu: od odpozorovaných pouček po vtipné a ne až tak vtipné příklady e-mailů od uživatelů.
Byla vydána nová major verze 25.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript, bylo vydáno ve verzi 1.22. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 9.0. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Lars Knoll oznámil, že po 25 letech v ekosystému Qt, z toho 22 let pracující pro různé společnosti vlastnící Qt, odchází ze společnosti The Qt Company do malého norského startupu.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu mini ITX desky Turing Pi 2 Cluster Computer. Vložením 4 výpočetních modulů, podporovány jsou Raspberry Pi 4, Turing RK1 a Nvidia Jetson, lze získat 4uzlový cluster. Cena desky je 219 dolarů.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 198. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. května tradičně od 18 hodin v Pivovarské restauraci Moravia.
Byla vydána nová verze 0.25 herního enginu Fyrox, původně rg3d. Přehled novinek s kódy, náhledy i videi v příspěvku na blogu.
přisadím si. Jako providerovi je mně uplně jedno kolik si tam maník těch PC pověsí. Spíše udržuju taktiku dobrých služeb za slušné ceny. Nikoliv nejnižší, ale slušné. Většinou lidi přestane rychle bavit šetřit cca 100 aby to měli od nějakého dědinského vykuka co si shazuje cenu za vlastni inet. Z mého pohledu to má dvě značné výhody:
I když je faktem, že když jsem dělal pro jiné providery, dost "takymanažerů" toto prostě nedávalo a vymýšlelo takové všeobecné podmínky.
A druhým faktem jak si tak vzpomínám byl pro dost jedinců zajímavý pouze výsledek že "ušetřili". I za cenu, že v konečné fázi přerodejů z dané služby vznikl paskvil.
NE nežeru k večeři členy CZFREE /mám to na háku pokud mně neperou plechovkama do mých bodů/.OT: maji do tebe prat regulovanejma plechovkama nebo neregulovanejma sitama?
Jo, garantovat muzes, co chces, otazka je, zda tu garanci dokazes dodrzet.No a o tom to je.
Každopádně jestli chceš na tom zbohatnout tak to asi neklapneA vvvo vo ttom to je!
ano super...to jsem pochopil...vy ovšem furt nechápete, že to co poskytujete dál si garantujete na své vlastní triko...nikoho nezajímá zda měl váš provider výpadek či ne. Zkrátka jak jsem to dělil do skupin výše, záleží zda na tom chcete bohatnout nebo to dělat pro určitou skupinu lidí jen kvůli levnějšímu internetu. V prvním případě je to značně nákladné.
Asi jsme se z kraje nepochopili, ale myslím si že mluvíme furt o tom samém. Garanci poskytnout můžete, ovšem záleží na vašem zvážení, jestli to dokážete dodržet. A uzel až do nixu asi nemáte, takže to částečně záleží i na tom jak je provider spolehlivý, jinak proděláte opravdu kalhoty.
Tiskni
Sdílej: