Jason Citron končí jako CEO Discordu. Od pondělí 28. dubna nastupuje nový CEO Humam Sakhnini, bývalý CSO Activision Blizzard.
Článek na Libre Arts představuje baskytarový multiefekt Anagram od společnosti Darkglass Electronics. S Linuxem uvnitř (licence, GitHub).
Městský soud v Praze vyhlásil rozsudek, který vyhověl žalobě novináře Jana Cibulky, který s podporou spolku IuRe (Iuridicum Remedium) požadoval omluvu od státu za to, že česká legislativa nařizuje operátorům uchovávat metadata o elektronické komunikaci. To je přitom v rozporu s právem. Stát se musí novináři omluvit a zaplatit náklady řízení. Především je ale součástí přelomové rozhodnutí o nelegálnosti shromažďování dat a o
… více »Americké technologické firmy Apple a Meta Platforms porušily pravidla na ochranu unijního trhu, uvedla včera Evropská komise (EK). Firmám proto vyměřila pokutu – Applu 500 milionů eur (12,5 miliardy Kč) a Metě 200 milionů eur (pět miliard Kč). Komise to oznámila v tiskové zprávě. Jde o první pokuty, které souvisejí s unijním nařízením o digitálních trzích (DMA). „Evropská komise zjistila, že Apple porušil povinnost vyplývající z nařízení
… více »Americká společnost OpenAI, která stojí za chatovacím robotem ChatGPT, by měla zájem o webový prohlížeč Chrome, pokud by jeho současný majitel, společnost Google, byl donucen ho prodat. Při slyšení u antimonopolního soudu ve Washingtonu to řekl šéf produktové divize ChatGPT Nick Turley.
Po roce vývoje od vydání verze 1.26.0 byla vydána nová stabilní verze 1.28.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.28.
Byla vydána nová verze 10.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 211 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 800 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.
42 svobodných a otevřených projektů získalo finanční podporu od NLnet Foundation (Wikipedie).
Americký výrobce čipů Intel plánuje propustit více než 20 procent zaměstnanců. Cílem tohoto kroku je zjednodušit organizační strukturu ve firmě, která se potýká s problémy.
Byla vydána OpenMandriva Lx 6.0 s kódovým názvem Vanadium. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
aoss
. Viz Na co se často ptáme: ALSA - II.
install snd-pcm modprobe -i snd-pcm ; modprobe snd-pcm-oss ; true install snd-seq modprobe -i snd-seq ; modprobe snd-seq-oss ; trueTo mi přijde jako totální blbost, protože při každém požadavku na snd-* se zavede nejen snd-*, ale i snd-*-oss. Oprav mě jestli se mýlím, ale snd-* tam podle mě nemá co dělat, protože to je původní oss. Mělo by tam být jen snd-*-oss, což je ta emulace. Nakonec jsem tam nechal jen to, co mi vygeneroval Alsaconf:
options snd device_mode=0666 alias snd-card-0 snd-intel8x0 alias sound-slot-0 snd-intel8x0To fungovalo bez problémů, až na Audacity (strašný sekanec) a Skype (nenašel žádné zvukové zařízení). Pokusil jsem se proto o experiment a povolil jsem jak to defaultní původní, tak tu věc od Alsaconfu. Fungovalo to asi při každém druhém spuštění. Z chybových hlášek jsem pochopil, že si kvůli tomu Alsa ukládá do asound.state stav nějakého kanálu, který ta zvukovka nemá a při restartu se pak tak zmate, že zvuk vůbec nejde. Zpočátku to fungovalo tak nějak náhodně dle počasí, ale dnes to přestalo fungovat úplně. Proto nezbylo než smazat asound.state a v modrobe.conf nechat výhradně tu Alsu. Pak se to dalo okamžitě do pořádku. 3) Pokud jde o aoss, Skype s ním bohužel vůbec nefunguje. Pokud nejsou zavedené explicitně všechny moduly snd-*-oss, neškrtne si ani Audacity. Jsou-li zavedené, pak Audacity sice konečně místo sekance zobrazí seznam vstupních zařízení, ale stejně nic nenahrává. Skype tvrdošijně trvá na svém a nic nenajde. 4) Je tu lepší řešení - emulátor artsdsp. Díky němu Skype najde a správně detekuje zařízení /dev/dsp, ale nenahrává z mikrofonu. Audacity nezobrazí žádná vstupní zařízení, ale /dev/dsp najde a umí přehrávat. Po dlouhém experimentování jsem zjistil, odkud se může nahrávat. Je to podivný kanál zvaný Capture, který je pro účely té emulace nějak provázaný s mikrofonem. To je ale hloupé ze dvou důvodů: Zaprvé, u kanálu od mikrofonu je lepší regulace, boosting, AGC a další věci. Zadruhé, zvuk jde přes Capture se spožděním. Jedině s tímto emulátorem a se zapnutým kanálem Capture jsem mohl nahrávat. To je trochu hloupé - představoval bych si, že mikrofon prostě nastavuju tam, kde se má nastavovat mikrofon... 5) Zkoušel jsem to doporučení z Ábíčka:
alias char-major-116 snd alias snd-card-0 snd-ovladač_vaší_karty alias char-major-14 soundcore alias sound-slot-0 snd-card-0 alias sound-service-0-0 snd-mixer-oss alias sound-service-0-1 snd-seq-oss alias sound-service-0-3 snd-pcm-oss alias sound-service-0-8 snd-seq-oss alias sound-service-0-12 snd-pcm-ossZvuk fungoval, ale kdepak Skype a Audacity! Situace byla přesně stejná jako po aplikaci Alsaconf - skvělý výstup z aRts, ale kdo umí jen pcm/dsp, ten má problém. 6) Dál je v ábíčku doporučení:
pcm.dsp0 { type plug slave.pcm "dmix" }Takhel by měl vypadat ten konfigurační soubor, chci-li mít možnost mixovat i s aplikacemi pro dsp. Jenže co dělá ten plugin dmix? Nebude mi to kolidovat s aRts? 7) Jedna důležitá věc: Přes emulátor artsdsp mi přehrávání ve všech "oss/pcm/dsp" aplikacích funguje bezvadně. Chci jen jediné: Aby mi přes artsdsp šlo stejným způsobem i nahrávání, a to přes standardní mikrofonní kanál, žádnou oklikou. Lze to nějak zařídit? 8) Ještě na závěr zdůrazním: Když se mi náhodou podařilo rozběhnout podivnou kombinaci zmíněnou v bodě 2, fungovalo nahrávání i pro Skype přes standardní mikrofonní kanál. Tedy to lze. Teď jen zajistit, aby to byla emulace bez kolizí a divného chování...
Tiskni
Sdílej: