abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2003 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: XINE nehraje DVD

    15.4.2005 08:40 BlackShark | skóre: 15 | blog: windows
    XINE nehraje DVD
    Přečteno: 432×
    Včera jsem si přinesl dva DVD filmy z půjčovny a chtěl jsem si je pustit v počítači pomocí Xine jenže ten vyhazuje pořád nějaké chyby.U jednoho DVD něco takovéhoto :
    libdvdread : CHECK_VALUE faild info_read.c:1522
    for vts_attributes->last_byte + 1 >=VTS_ATTRIBUTES_MIN_SIZE
    A všelijaké obdoby této hlášky jen s jinými čísly.
    A končí to tímto :
    libdvdnav: vm: infoRead_VOBU_ADMAP vgmi faild
    libdvdnav: DVD disk reports itself with Region mask 0x00fd0000. Regions: 2
    
    A druhý disk vyhazuje tuto chybu :
    Unable to find map file '/home/xxxx/.dvdnav/"označení DVD".map
    vm: infoRead_TT_SRPT faild
    
    Nepřehraje mi je ani mPlayer, ale to jsem zde ve fóru odpověď našel proč .... docela rád bych, aby mi to fungovalo, protože se mi nechce kvůli DVD vždycky pouštět wokna. Dík za pomoc ...

    Odpovědi

    15.4.2005 09:45 koty | skóre: 22 | blog: Koty
    Rozbalit Rozbalit vše Re: XINE nehraje DVD
    Máte nainstalovanou knihovnu libdvdcss?
    15.4.2005 09:48 Corian
    Rozbalit Rozbalit vše Re: XINE nehraje DVD
    Ahoj, to je zvláštní, já si znovu instaloval xine i mplayer a ve všech mi to jede bez problémů. Co máš za distribuci a máš všechny potřebné knihovny aktuální?
    15.4.2005 10:12 BlackShark | skóre: 15 | blog: windows
    Rozbalit Rozbalit vše Re: XINE nehraje DVD
    Libdvdcss jsem instaloval. Včera jsem stahoval aktualizace na všechno co to našlo. Nainstaloval jsem snad všechny kodeky kromě transcode, protože ten nejde. Že prej nemám ffmpeg ( mám ho ). Distribuci používám Mandrake 10.1.
    15.4.2005 12:57 © | skóre: 37 | blog: escaped
    Rozbalit Rozbalit vše Re: XINE nehraje DVD
    S tím Transcode je to klasika a samosebou nainstaloval jde. Hledejte na Googlu. Nepovím vám, jak se mi to povedlo zkompilovat, protože si to už jaksi nepamatuji, ale povedlo se mi to právě s pomocí Googlu.
    15.4.2005 13:01 © | skóre: 37 | blog: escaped
    Rozbalit Rozbalit vše Re: XINE nehraje DVD
    No, našel jsem alespoň ./configure, ale bohužel ani v něm o ffmpeg ani zmínky.
    ./configure \
    --enable-v4l \
    --enable-ogg --enable-vorbis \
    --enable-theora \
    --enable-a52 \
    --with-default-xvid=xvid4 \
    --enable-gtk \
    --enable-imagemagick \
    --enable-libxml \
    --enable-mjpegtools \
    --enable-netstream \
    --enable-libdvdread \
    --enable-sdl
    
    Třeba to pomůže. Ale fakt si nevzpomenu, co za fígl navíc jsem s tím ffmpeg učinil. :-(
    15.4.2005 17:45 Jakub
    Rozbalit Rozbalit vše Re: XINE nehraje DVD
    xine používá vlastní vestavěný libavcodec z FFmpegu, stejně jako MPlayer a další programy. I když od verze xine-lib-1-rc lze i volitelně použít externí FFmpeg.
    Stanislav Brabec avatar 15.4.2005 12:24 Stanislav Brabec | skóre: 45 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: XINE nehraje DVD
    A jiné DVD vám hraje? Zkusil jste spustit přimo nějakou sekci, bez úvodního menu? Podle hlášky to vypadá na problém s DVD menu.
    Dalibor Smolík avatar 15.4.2005 12:49 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: XINE nehraje DVD
    Možná ještě zkusit, zda je to možné přehrát v Totemu, případně co to hlásí.
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    15.4.2005 13:30 BlackShark | skóre: 15 | blog: windows
    Rozbalit Rozbalit vše Re: XINE nehraje DVD
    Přehrát libovolnou sekci nejde. Alespoň v mPlayeru jelikož už při volbě Open DVD vyhazuje chybu. Totem také DVD neotevře. Prý film nelze otevřít. DVD mi hrajou pouze ty, které jsem upravil přes wokna DVD Shirk. Bez všech menu.Jen film. To hraje. Ale vím, že jsem v Xine už otevřel i film s menu. Nevím proč to najednou nehraje ... stáhl jsem už všechny možné kodeky a stejně pořád nic ... Když chci to DVD otevřít v mPlayeru tak vyhodí chybu : Can not open VMG info.
    15.4.2005 16:03 BlackShark | skóre: 15 | blog: windows
    Rozbalit Rozbalit vše Re: XINE nehraje DVD
    Tak kodeky jsem kontroloval a vždy jsem dostal od správce balíčků odpověď, že vše je již nainstalováno. Vyhazuje mi to pořád stejné chyby. Ale pokud chci nechat přehrát orginální DVD, nejde to. Pokud ho však DVD Shirkem ořežu od menu, dalších jazyků, titulků a vypálím, tak to hraje. Ale divné je, že když vložím orginálku a připojím, jsou tam zobrazeny adresáře AUDIO_TS a VIDEO_TS. Ale pokud připojím přepálené DVD žádné adresáře tam nejsou ( mají tam být sám jsem je vytvářel ). Zobrazí to jen jediný soubor VTS_0X_X.VOB !! Pokud chci přehrát video které je na DVD od jednoho herního časopisu, tak toto video v Xine hraje i s menu !!!. Můžete mi někdo vysvětlit alespoň jak je to možné, pokud nevíte jak je zprovoznit ? .... moc díky, začínám z toho být už dost naštvanej ...
    15.4.2005 16:13 BlackShark | skóre: 15 | blog: windows
    Rozbalit Rozbalit vše Re: XINE nehraje DVD
    Ještě přesné znění hlášky, kterou vyhazuje Xine.
    -chyba z enginu Xine-
    Pro práci s 'dvd:/' není dostupný žádný vstupní modul.
    Možná je špatná syntaxe MRL nebo neexistuje soubor nebo data.
    
    A pod tím druhá chyba
    Zdroj dat nelze přečíst.
    Možná nemáte dostatek oprávnění nebo zdroj neobsahuje data.
    (např.:disk není v mechanice ) (/dev/dvd)
    
    Takže: I jako superuživatel dostanu tytéž hlášky ( oprávnění ). Disk v mechanice je a mechanika je připojena na /mnt/dvd ( disk není v mechanice ) a na disku jsou adresáře (VIDEO_TS a AUDIO_TS ) v nichž jsou soubory VOB INF atd ... ( na disku nejsou data ). Co je syntaxe MRL nevím, takže nevím zda to je pravda ....
    Stanislav Brabec avatar 15.4.2005 20:50 Stanislav Brabec | skóre: 45 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: XINE nehraje DVD
    Přehráváte ze zařízení /dev/dvd nebo z namountovaného /mnt/dvd. To druhé nebude hrát.

    Máte v instalaci modul pro DVD?

    /usr/lib/xine/plugins/1.0.0/xineplug_inp_dvd.so

    Dále musíte mít CSS knihovnu.
    15.4.2005 20:57 BlackShark | skóre: 15 | blog: windows
    Rozbalit Rozbalit vše Re: XINE nehraje DVD
    Na netu jsem našel aktuální verzi Xine i css. Celé Xine jsem odstranil ze systému a nainstaloval z těch stránek. Teď už všechno funguje v pohodě. Všem děkuji za pomoc ....

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.