abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1989 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Načítání uživatelského profilu ze Samba serveru

    17.4.2005 13:55 Jiří Hnídek | skóre: 4
    Načítání uživatelského profilu ze Samba serveru
    Přečteno: 272×
    Dobrý den,
    řeším následující problém. Když se uživatel přihlašuje k Samba serveru, tak se mu celý adresář profile stáhne na lokální disk a při odhlášení se zase uloží na server. Pokud uživatel nechá na ploše například 1GB dat, tak načtení uživatelského profilu je trochu zdlouhavé, přestože uživatel tyto data potom vůbec nepotřebuje. Nevíte někdo, jestli by šlo někde nastavit, aby se ze Samba serveru tahaly jen ty data, které uživatel zrovna potřebuje, tak jak to provádí např. NFS.

    Jirka

    Odpovědi

    17.4.2005 18:17 David Brůha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Načítání uživatelského profilu ze Samba serveru
    Dobrý den,

    tohle je problém, který přichází s použitím Roaming (cestovních) profilů windows. NFS je pouze síťový filesystém, který se profily uživatelů vůbec nazabývá, jen vám umožní namapovat adresář, pokud máte na serveru založeného uživatele se stejným ID.

    Jedním z řešení je nadefinovat politiky tak, aby se na plochu mohlo uložit jen x MB dat a naučit uživatele, aby své soubory ukládali na namapované síťové disky. Zároveň je možné přemapovat některé adresáře tak, aby se nestahovaly na lokální disk. Nejsem si jist, jestli je toto možné udělat i v případě plochy, to budete muset vyzkoušet.

    Pěkný návod najdete v kapitole 5 textu "Samba-3 by Example" v dokumentaci na adrese http://us1.samba.org/samba/docs/man/Samba-Guide/.
    18.4.2005 09:12 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Načítání uživatelského profilu ze Samba serveru
    Zdravim

    Řešení jsou dvě:

    1) Mlátit uživatele za to že ukládají věci na plochu a ne do svého disku H (určitě ho máte taky).

    2) Donutit windows aby plocha a Dokumenty nebyly součástí profilu ale byly na disku H: takže se budou používat síťově.

    Zdeněk
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    18.4.2005 16:00 anon123 | skóre: 35 | blog: ganomi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Načítání uživatelského profilu ze Samba serveru
    No ja automaticky zamezuju jakekoliv ukladani na plochu. I z duvodu bezpecnosti.

    A pak je to take myslim otazka quoty.
    19.4.2005 08:27 janci
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Načítání uživatelského profilu ze Samba serveru
    Zaujimalo by ma ako sa da zablokovat ukladanie na plochu. Dakujem
    TomCat avatar 19.4.2005 12:48 TomCat | skóre: 11 | blog: Proti proudu | Praha-západ
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Načítání uživatelského profilu ze Samba serveru
    Pomoci systemovych politik (policies) nebo lze nastavit prislusna prava pro vybrane adresare (treba .....\Plocha) na read-only.
    Lazarus Long: Hloupost nelze vyléčit penězi, výchovou a dokonce ani zákony. (Robert Anson Heinlein - Dost času na lásku)
    18.4.2005 20:56 Jiří Hnídek | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Děkuji vam všem za odpovědi
    Dobry den,
    uživatele po hlavě mlátím, ale nepomáhá to ;-). To, jak funguje NFS a NIS samozřejmě vím a původně jsem předpokládal, že stejně to funguje i na Windows :-) ... velke bylo pak moje překvapeni, že tomu tak neni :-( ... no i když ne zas tak moc velke, protože u Microsoftu se člověk nemůže ničemu moc divit ;-).

    S tim přemapovanim to určitě zkusim, až nastuduji, jak na to. Všem vám moc děkuji za vaše rady a nápady.

    Jirka
    18.4.2005 21:01 Jiří Hnídek | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Děkuji vam všem za odpovědi
    Dodatek ... pokud by to někdo někdy v budoucnu potřeboval, tak tady je přesnější odkaz:

    http://us1.samba.org/samba/docs/man/Samba-Guide/happy.html#redirfold
    TomCat avatar 19.4.2005 13:00 TomCat | skóre: 11 | blog: Proti proudu | Praha-západ
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Děkuji vam všem za odpovědi
    Premapovani potrebnych adresaru si udelas nejjednoduseji utilitou Tweak UI (download nejnovejsi verze najdes snadno treba pres Google) na zalozce My Computer. Tedy pokud se nechces hrabat v registru widli, coz je zase vyhodnejsi pro hromadne nastaveni vice stanic v siti (staci vyrobit potrebny *.reg resp. *.inf soubor a nacpat ho userum treba do login scriptu - moznosti je nepreberne).

    BTW Tweak UI umoznuje odstranit z widli spoustu otravnych vlastnosti a v jeho napovede se daji najit dalsi tipy jak trochu zvysit snesitelnost prace s tou parodii na operacni system.

    Jen jeste poznamku k presouvani velkych souboru na sitove disky: bacha na Outlooky, nemaji rady sve *.pst soubory na sitovych discich a Outlook Express ma podobne problemy.

    A jinak vrele doporucuju luserum do profilu aplikovat systemove politiky, coz je systemove legalni zpusob omezovani prav a kreativity uzivatelu (podrobne info najdes ve Windows Resource Kit). Dalsi moznost jsou mandatory profily, ktere vsechny uzivatelske zmeny profilu zahazuji.
    Lazarus Long: Hloupost nelze vyléčit penězi, výchovou a dokonce ani zákony. (Robert Anson Heinlein - Dost času na lásku)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.