GNU poke dospěl po třech letech vývoje do verze 1.0. Jedná se o interaktivní rozšiřovatelný editor pro práci se strukturovanými binárním daty. Přednáška věnovaná GNU poke na konferenci Kernel Recipes 2019.
Počet sad změn v OpenStreetMap dosáhl 100 milionů. Uživatel Lamine Ndiaye přidal budovy ve vesnici Nianiane v Senegalu.
Byla vydána nová stabilní verze 2.92 svobodného 3D softwaru Blender. Přehled novinek v oznámení o vydání a na YouTube.
Společnost Framework představila svůj první produkt: Framework Laptop. Jedná se o modulární notebook, který bude možné "libovolně" konfigurovat, upgradovat a opravovat. Podrobnosti budou zveřejňovány postupně. V prodeji by měl být v létě [Hacker News].
Společnost Red Hat představila program "Red Hat Enterprise Linux (RHEL) for Open Source Infrastructure" aneb Red Hat Enterprise Linux zdarma pro open source projekty.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 190. sraz, který proběhne v pátek 26. února od 17:00 na Jitsi Meet.
Po open source ergonomickému trackballu (dnes Classic Trackball) a open source myši představila společnost Ploopy nový open source Nano Trackball (GitHub). Trackball bez tlačítek a kolečka. Pouze kulička.
Webový prohlížeč Brave lze vedle standardního prohlížení (Nové okno) a anonymního prohlížení (Nové soukromé okno) používat i pro anonymní prohlížení s využitím Toru (Nové soukromé okno přes Tor) a pro přistup k webům v doméně .onion. Nejnovější verze Brave řeší několik bezpečnostních chyb, kdy DNS dotazy místo do Toru směrovaly k poskytovateli DNS. Ten tak mohl zjistit, že uživatel chtěl přistupovat například k sejnfjrq6szgca7v.onion (debian.org).
Byla vydána nová verze 2021.1 průběžně aktualizované linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení. Kali Linux má nové webové stránky.
Multiplatformní open source počítačová hra Minetest byla vydána ve verzi 5.4.0. Přehled změn v changelogu. Jedná se o hru inspirovanou Minecraftem.
Proč? Nevyhovuje-li vám ten stávající, nebylo by lepší vyjít z něj? Nebo to je zase nějaký domácí úkol?
To není dobrý nápad. Formát, v jakém příkaz ls
vypisuje mtime, silně závisí na konkrétní verzi ls
a typicky ještě na hodnotách proměnných prostředí.
jak by jste realizovali -mtime
Místo volání externího příkazu bych použil knihovní funkce, které jsou k tomu určeny. Např. stat()
.
P.S. Správně je byste, ne by jste; také je pravdou, že někteří velcí básníci vynechávali interpunkci, ale smysl takové extravagance v odborném textu mi poněkud uniká…
ls
nějakým způsobem unifikovat, ale stoprocentně přenositelné to asi nebude nikdy. Pokud na tom trváte, můžete zkusit kombinovat ls
(bez -l
) a stat
.
2. Interpunkce je něco úplně jiného než diakritika. Interpunkce jsou čárky mezi větami, tečky a další znaménka na konci věty a v neposlední řadě velká písmeno na začátku věty. Nevšiml jsem si, že by s interpunkcí měly prohlížeče někdy problémy.
3. Problémy s diakritikou v prohlížečích? Před deseti lety možná… ale dnes? Který prohlížeč konkrétně vám zobrazuje špatně tento můj příspěvek?
neni to kazdyho vec jak si pise?
Chcete-li poradit, mohl byste těm, kdo vám budou radit, vyjít trochu vstříc. Třeba tím, že napíšete svůj dotaz srozumitelně a nebudete si hrát na Nezvala kříženého s telegrafistou.
Tiskni
Sdílej: