3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Proč? Nevyhovuje-li vám ten stávající, nebylo by lepší vyjít z něj? Nebo to je zase nějaký domácí úkol?
To není dobrý nápad. Formát, v jakém příkaz ls
vypisuje mtime, silně závisí na konkrétní verzi ls
a typicky ještě na hodnotách proměnných prostředí.
jak by jste realizovali -mtime
Místo volání externího příkazu bych použil knihovní funkce, které jsou k tomu určeny. Např. stat()
.
P.S. Správně je byste, ne by jste; také je pravdou, že někteří velcí básníci vynechávali interpunkci, ale smysl takové extravagance v odborném textu mi poněkud uniká…
ls
nějakým způsobem unifikovat, ale stoprocentně přenositelné to asi nebude nikdy. Pokud na tom trváte, můžete zkusit kombinovat ls
(bez -l
) a stat
.
2. Interpunkce je něco úplně jiného než diakritika. Interpunkce jsou čárky mezi větami, tečky a další znaménka na konci věty a v neposlední řadě velká písmeno na začátku věty. Nevšiml jsem si, že by s interpunkcí měly prohlížeče někdy problémy.
3. Problémy s diakritikou v prohlížečích? Před deseti lety možná… ale dnes? Který prohlížeč konkrétně vám zobrazuje špatně tento můj příspěvek?
neni to kazdyho vec jak si pise?
Chcete-li poradit, mohl byste těm, kdo vám budou radit, vyjít trochu vstříc. Třeba tím, že napíšete svůj dotaz srozumitelně a nebudete si hrát na Nezvala kříženého s telegrafistou.
Tiskni
Sdílej: