abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1992 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Nefunkční Xka

    pele avatar 16.5.2005 22:50 pele | skóre: 28 | blog: Bleabr | UH
    Nefunkční Xka
    Přečteno: 365×
    Nazdar nejdou mi Xka, mam Debian Sarge, grafiku Geforce2 MX.Ovladace nainstalovane, jadro 2.4.27-2 Po pokusu nahodit Xka :

    XFree86.0.log
    XFree86 Version 4.3.0.1 (Debian (static) 4.3.0.dfsg.1-12.0.1 20050223080930 joshk@triplehelix.org)
    Release Date: 15 August 2003
    X Protocol Version 11, Revision 0, Release 6.6
    Build Operating System: Linux 2.6.9 i686 [ELF] 
    Build Date: 23 February 2005
    
    This version of XFree86 has been extensively modified by the Debian
    Project, and is not supported by the XFree86 Project, Inc., in any
    way.  Bugs should be reported to the Debian Bug Tracking System; see
    
    
    We strongly encourage the use of the "reportbug" package and command
    to ensure that bug reports contain as much useful information as
    possible.
    
    Before filing a bug report, you may want to consult the Debian X FAQ:
           XHTML version: file:///usr/share/doc/xfree86-common/FAQ.xhtml
      plain text version: file:///usr/share/doc/xfree86-common/FAQ.gz
    
    OS Kernel: Linux version 2.4.27-2-386 (horms@charles.lab.ultramonkey.org) (gcc version 3.3.5 (Debian 1:3.3.5-6)) #1 Thu Jan 20 10:55:08 JST 2005 
    Markers: (--) probed, (**) from config file, (==) default setting,
             (++) from command line, (!!) notice, (II) informational,
             (WW) warning, (EE) error, (NI) not implemented, (??) unknown.
    (==) Log file: "/var/log/XFree86.0.log", Time: Mon May 16 15:59:23 2005
    (==) Using config file: "/etc/X11/XF86Config-4"
    Parse error on line 134 of section DRI in file /etc/X11/XF86Config-4
    	"[C" is not a valid keyword in this section.
    (EE) Problem parsing the config file
    (EE) Error from xf86HandleConfigFile()
    
    Fatal server error:
    no screens found
    
    When reporting a problem related to a server crash, please send
    the full server output, not just the last messages.
    This can be found in the log file "/var/log/XFree86.0.log".
    Please report problems to submit@bugs.debian.org.
    XF86Config-4
    # XF86Config-4 (XFree86 X Window System server configuration file)
    #
    # This file was generated by dexconf, the Debian X Configuration tool, using
    # values from the debconf database.
    #
    # Edit this file with caution, and see the XF86Config-4 manual page.
    # (Type "man XF86Config-4" at the shell prompt.)
    #
    # This file is automatically updated on xserver-xfree86-dbg package upgrades *only*
    # if it has not been modified since the last upgrade of the xserver-xfree86-dbg
    # package.
    #
    # If you have edited this file but would like it to be automatically updated
    # again, run the following commands as root:
    #
    #   cp /etc/X11/XF86Config-4 /etc/X11/XF86Config-4.custom
    #   md5sum /etc/X11/XF86Config-4 >/var/lib/xfree86/XF86Config-4.md5sum
    #   dpkg-reconfigure xserver-xfree86-dbg
    
    Section "Files"
    	FontPath	"unix/:7100"			# local font server
    	# if the local font server has problems, we can fall back on these
    	FontPath	"/usr/lib/X11/fonts/misc"
    	FontPath	"/usr/lib/X11/fonts/cyrillic"
    	FontPath	"/usr/lib/X11/fonts/100dpi/:unscaled"
    	FontPath	"/usr/lib/X11/fonts/75dpi/:unscaled"
    	FontPath	"/usr/lib/X11/fonts/Type1"
    	FontPath	"/usr/lib/X11/fonts/CID"
    	FontPath	"/usr/lib/X11/fonts/Speedo"
    	FontPath	"/usr/lib/X11/fonts/100dpi"
    	FontPath	"/usr/lib/X11/fonts/75dpi"
    EndSection
    
    Section "Module"
    #	Load	"GLcore"
    	Load	"bitmap"
    	Load	"dbe"
    	Load	"ddc"
    #	Load	"dri"
    	Load	"extmod"
    	Load	"freetype"
    	Load	"glx"
    	Load	"int10"
    	Load	"record"
    	Load	"speedo"
    	Load	"type1"
    	Load	"vbe"
    EndSection
    
    Section "InputDevice"
    	Identifier	"Generic Keyboard"
    	Driver		"keyboard"
    	Option		"CoreKeyboard"
    	Option		"XkbRules"	"xfree86"
    	Option		"XkbModel"	"pc104"
    	Option		"XkbLayout"	"us,cz_qwerty"
    	Option		"XkbVariant"	"CZ"
    	Option		"XkbOptions"	"grp:shift_toggle,grp_led:scroll"
    EndSection
    
    Section "InputDevice"
    	Identifier	"Configured Mouse"
    	Driver		"mouse"
    	Option		"CorePointer"
    	Option		"Device"		"/dev/psaux"
    	Option		"Protocol"		"PS/2"
    	Option		"Emulate3Buttons"	"true"
    	Option		"ZAxisMapping"		"4 5"
    EndSection
    Section "InputDevice"
    	Identifier	"Generic Mouse"
    	Driver		"mouse"
    	Option		"SendCoreEvents"	"true"
    	Option		"Device"		"/dev/input/mice"
    	Option		"Protocol"		"ImPS/2"
    	Option		"Emulate3Buttons"	"true"
    	Option		"ZAxisMapping"		"4 5"
    EndSection
    
    Section "Device"
    	Identifier	"NVIDIA Corporation NV11 [GeForce2 MX/MX 400]"
    	Driver		"nvidia"
    EndSection
    
    Section "Monitor"
    	Identifier	"Generic Monitor"
    	HorizSync	30-60
    	VertRefresh	50-75
    	Option		"DPMS"
    EndSection
    
    Section "Screen"
    	Identifier	"Default Screen"
    	Device		"NVIDIA Corporation NV11 [GeForce2 MX/MX 400]"
    	Monitor		"Generic Monitor"
    	DefaultDepth	24
    	SubSection "Display"
    		Depth		1
    		Modes		"1280x1024" "1280x960" "1152x864" "1024x768" "800x600" "640x480"
    	EndSubSection
    	SubSection "Display"
    		Depth		4
    		Modes		"1280x1024" "1280x960" "1152x864" "1024x768" "800x600" "640x480"
    	EndSubSection
    	SubSection "Display"
    		Depth		8
    		Modes		"1280x1024" "1280x960" "1152x864" "1024x768" "800x600" "640x480"
    	EndSubSection
    	SubSection "Display"
    		Depth		15
    		Modes		"1280x1024" "1280x960" "1152x864" "1024x768" "800x600" "640x480"
    	EndSubSection
    	SubSection "Display"
    		Depth		16
    		Modes		"1280x1024" "1280x960" "1152x864" "1024x768" "800x600" "640x480"
    	EndSubSection
    	SubSection "Display"
    		Depth		24
    		Modes		"1280x1024" "1280x960" "1152x864" "1024x768" "800x600" "640x480"
    	EndSubSection
    EndSection
    
    Section "ServerLayout"
    	Identifier	"Default Layout"
    	Screen		"Default Screen"
    	InputDevice	"Generic Keyboard"
    	InputDevice	"Configured Mouse"
    	InputDevice	"Generic Mouse"
    EndSection
    
    Section "DRI"
    	Mode	0666
    EndSection
    [C
    Za kazdou radu moc dik TOM
    Pravda má jednu velkou výhodu: člověk si nemusí pamatovat, co řekl.

    Odpovědi

    16.5.2005 22:53 0
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunkční Xka
    Smaz uplne nakonci znak "[C".
    16.5.2005 22:56 Vlastimil Ott | skóre: 66 | blog: Plastique | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunkční Xka
    ...a čti, co ti píše error log, tam je to napsané taky...;-)
    Práce: Liberix, o.p.s. | Blog: OpensourceBlog.cz | Online kurz Zlatý WordPress
    16.5.2005 23:00 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunkční Xka
    A to zde:
    Parse error on line 134 of section DRI in file /etc/X11/XF86Config-4
    	"[C" is not a valid keyword in this section.
    
    pele avatar 17.5.2005 09:41 pele | skóre: 28 | blog: Bleabr | UH
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunkční Xka
    To sem ale trubka,dik moc
    Pravda má jednu velkou výhodu: člověk si nemusí pamatovat, co řekl.
    pele avatar 17.5.2005 11:06 pele | skóre: 28 | blog: Bleabr | UH
    Rozbalit Rozbalit vše Nefunkční Xka
    Tak znak sem odstranil ale stale nejede :-(

    XFree86.0.log:

    na adrese

    http://www.stud.feec.vutbr.cz/~xpelka00/XFree86.0.log

    Předem dik za rady.
    Pravda má jednu velkou výhodu: člověk si nemusí pamatovat, co řekl.
    Jiří P. avatar 17.5.2005 12:29 Jiří P. | skóre: 24 | blog: programování
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunkční Xka
    v Section "Screen" zkus smazat vsechno co nepotrebujes a nech tam jen
    	Identifier	"Default Screen"
    	Device		"NVIDIA Corporation NV11 [GeForce2 MX/MX 400]"
    	Monitor		"Generic Monitor"
    	DefaultDepth	24
            SubSection "Display"
    		        Depth		24
    		        Modes		"1024x768"
            EndSubSection
    
    uvidis, co ti napise pak...
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows?
    Jiří P. avatar 17.5.2005 12:33 Jiří P. | skóre: 24 | blog: programování
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunkční Xka
    jeste bych zkusil pouzit nv driver misto nvidia:
    Section "Device"
    	Identifier	"NVIDIA Corporation NV11 [GeForce2 MX/MX 400]"
    	Driver		"nv"
    EndSection
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows?
    pele avatar 17.5.2005 17:20 pele | skóre: 28 | blog: Bleabr | UH
    Rozbalit Rozbalit vše Nefunkční Xka
    Uz to funguje ale mam tady dalsi problem:

    pri startu cehokoliv pod X :

    Xlib: conection to ":0.0" refused by server

    Xlib: No protocol specified

    a nekdy taky:

    Gtk-warning ***. canot open display

    Za rady moc diky.
    Pravda má jednu velkou výhodu: člověk si nemusí pamatovat, co řekl.
    Jiří P. avatar 18.5.2005 10:16 Jiří P. | skóre: 24 | blog: programování
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunkční Xka
    To je jasna chyba autentizace. Prozatim to zkus obejit pomoci vypnuti autentizace (je to ale neciste) zadanim xhost -.Pak bude system funkcni a muzes v klidu patrat dal po reseni. Je taky mozne, ze mas chybna prava ve svem adresari. Zkus se taky podivat na soubor ~/.Xauthority a taky nejdriv spustit X jako root.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows?
    pele avatar 18.5.2005 15:12 pele | skóre: 28 | blog: Bleabr | UH
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunkční Xka
    Pomohlo to dik moc
    Pravda má jednu velkou výhodu: člověk si nemusí pamatovat, co řekl.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.