SteamOS (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.2. Přehled novinek v oznámení.
SecureDrop (Wikipedie, GitHub) je open source platforma pro bezpečné a důvěrné sdílení informací mezi žurnalisty a jejich zdroji. Vydána byla nová verze 2.4.0.
Společnost Proton AG představila novinky ve svých službách Proton Mail, Proton VPN, Proton Calendar a Proton Drive. Služby jsou přístupné z nového webu proton.me. Aktualizován byl ceník. Představen nový vizuál.
Týden po vydání Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 9.0 byl vydán jeho klon AlmaLinux 9. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Broadcom kupuje firmu VMware za 61 miliard dolarů.
Google Chrome 102 byl s verzí 102.0.5005.61 prohlášen za stabilní. Opraveno bylo 32 bezpečnostních chyb. Přehled novinek na Chromium Blogu nebo na Chrome Platform Status. Oficiální přehled novinek (New in Chrome, YouTube) zatím nebyl publikován. Přehled novinek v nástrojích pro vývojáře je bez videa.
The Open Source Software Security Mobilization Plan (pdf) je konsorciem The Linux Foundation zastřešen plán na zvýšení bezpečnosti open source softwaru.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2022. Máte-li na starost bezpečnost IT, výsledky vás nepotěší. Microsoft Teams, Oracle Virtualbox, Mozilla Firefox, Microsoft Windows 11, Ubuntu Desktop, Apple Safari, Tesla Model 3 Infotainment System. Vše potopeno. Demonstrované bezpečnostní chyby ve Firefoxu jsou již opraveny ve verzi 100.0.2.
Lokální úložiště Stratis (Wikipedie), alternativa k úložištím s ZFS a Btrfs, bylo vydáno ve verzi 3.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Sdružení CZ.NIC dnes vrátilo do zóny dříve vyřazená jména domén dezinformačních webů.
chci si na notebooku HP nx9105 zprovoznit nejaky rezim uspavani.
Procetl jsem tu spoustu vlaken, ve kterych se o problematice hovorilo a mam v tom pekny hokej.
Nasel jsem tu pojmy jako ACPI, APM, suspend-to-disk, suspend-to-ram a BIOSy Phoenix.
Jednotlive vim, co ty pojmy priblizne znamenaji, ale absolutne netusim, jakym smerem se vrhnout.
1. Je lepsi suspend-to-disk nebo -to-ram?
2. Je nejaky rozdil mezi hibernaci a suspend?
3. Mam BIOS phoenix, ale volbu suspend-to-disk jsem zde nenasel (ono v nem neni skoro nic). Mam nejakou sanci?
4. V Ovladacim centru v KDE je moznost pouzit hibernaci a suspend pri sklopeni displeje. Zkusim-li suspend, system uplne usne, pri poklepani na touchpad se zacne vzbouzet (podle zvuku), ale nic nenabehne.
Kdyz pouziju hibernaci, system usne, ale po nekolika vterinach se zas sam probere.
Jake mechanizmy KDE pro to pouziva?
Pouzivam Slackware-current a kernel 2.6.11.9. V Jadre mam skompilovanou podporu ACPI i APM.
Muzete mi to priblizit prosim? Chci si z vasich nazoru vytvorit nejaky obrazek.
2. Asi záleží na tom, kdo ty termíny používá, ale v zásadě by to mělo být totéž.
4. "Kdyz pouziju hibernaci, system usne, ale po nekolika vterinach se zas sam probere."
To mi delalo kdyz jsem mel v sitove karte kabelovy modem na net. Nemate neco v sitovce?
In a really perfect world: echo 1 > /proc/acpi/sleep # for standby echo 2 > /proc/acpi/sleep # for suspend to ram echo 3 > /proc/acpi/sleep # for suspend to ram, but with more power conservative echo 4 > /proc/acpi/sleep # for suspend to disk echo 5 > /proc/acpi/sleep # for shutdown unfriendly the system(Další dokumentace tamtéž.) Suspend je možné provádět plně v režii BIOSu (u některých notebooků) nebo v jádře. Aby vše proběhlo dobře, je třeba shodit a znovu nahodit zařízení, která dělají problémy, a tyto problémy se snažit izolovat a ohlásit vývojářům. Dále je třeba (a vždy bude) shodit a znovu nahodit rozhraní, kde to z principu nemůže fungovat (dial-up, DHCP, někdy i hodiny apod.). Samozřejmostí je nemanipulovat ve vypnutém stavu se softwarem ani hardwarem, který není hotplug.
Tiskni
Sdílej: