Byla vydána nová major verze 2.0.0 toolkitu SQLAlchemy (Wikipedie) přinášejícího do programovacího jazyka Python podporu SQL (Structured Query Language) a ORM (Object–relational mapping). Detaily v přehledu novinek a v průvodci migrací.
Byla vydána verze 1.67.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Byla vydána nová verze 23.1 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense od této verze postavený na FreeBSD místo HardenedBSD. Kódový název OPNsense 23.1 je Quintessential Quail. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, zveřejnilo Domain Report 2022, ve kterém upozorňuje na zajímavá data spojená s doménou .CZ. Na konci roku 2022 bylo evidováno celkem 1 463 116 domén. Průměrně bylo měsíčně zaregistrováno 17 193 domén, přičemž nejvíce registrací proběhlo v listopadu (23 581) a nejméně pak v červenci (13 199). Na rozdíl od předchozích let byl poprvé v historii zaznamenán propad v počtu domén zabezpečených
… více »Infisical je open source nástroj s end-to-end šifrováním pro snadnou správu a synchronizaci proměnných prostředí (.env souborů) napříč vývojovým týmem, zařízeními a infrastrukturou. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Interaktivní rozšiřovatelný editor pro práci se strukturovanými binárním daty GNU poke byl vydán v nové major verzi 3.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Kosťa Šiškov v posledních několika týdnech na svém blogu vzpomínal na různé přispěvatele do projektu FFmpeg: konec forku Libav, úvod, …, shrnutí.
Byla vydána nová verze 3.7 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 2.19 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).
Wine 8.0 bylo vydáno. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Tato verze dokončuje přechod na Portable Executable moduly a WoW64 (volání 64bitových knihoven ze 32bitových aplikací).
Jon Masters znovu oživil Linux Kernel Podcast, ve kterém shrnuje dění v e-mailových konferencích vývojářů jádra Linux za uplynulý týden. První díl nové řady (přepis) vyšel 21. ledna. Neslibuje ale vydání podle pevného harmonogramu. Podcast dříve vydával v letech 2009 a 2017.
Diskuse vznikla z vlákna této diskuse.
Prosím. Nepokládej více nesouvisejících dotazů do jediné otázky. I když ti na ně někdo odpoví, ostatním uživatelům to bude k ničemu, protože na tuhle diskuzi pravděpodobně nikdy nikdo nenatrefí. Nedá se totiž rozumně zařadit do existujících kategorií.
Opravdu předpokládáš (či to máš dokonce nějak podloženo), že uživatelé tady vyhledávají(když už vůbec vyhledávají) procházením nějakých kategorií? Myslim, že v drtivé většině se jedná o fulltextový vyhledávání a většina uživatelů ani netuší, že tady něco takového jako kategoriie vůbec existuje...
Jedno to neni, mě právě zajímá, jak tady lidi vyhledávaj - kdybych čas od času nezadával sám nějakej dotaz u kterýho musim zadat i nějakou tu kategorii, tak vůbec netušim, že tady něco podobnýho vůbec existuje. Ty kategorie mi prostě příjdou úplně zbytečný (neukazujou se ani u výsledků vyhledávání, kde by mohly občas pomoct...).
P.S: S tim, že má dotaz nepoužitelnej titulek samozřejmě souhlasim, o tom žádná...
Nejlepší je ale stejně prosté Help! Jo, v jednoduchosti je síla
Především bych u fulltextovýho vyhledávání uvítal nějaký lehký náhled, v jaké souvislosti se mnou zadané klíčové slovo v nalezeném textu objevuje. Prostě hledání ala Google.
A jakou navrhujete zmenu?Uz jsem jednou tusim navrhl (pry to nekdy zapracujes, znela odpoved), aby se v prehledu diskusi zobrazovala vedle tematu i kategorie, neco jako Hlavicka dotazu | Kategorie Tj. de facto nejak svazat vzdycky hlavicku s kategorii. A to i pro vysledky hledani. Kazdopadne v tom prehledu diskusi by to docela pomohlo. Casto vidim napr. problemy s fonty atd., tazatel to poctive zaradil do kategorie Slackware, a tak uz neopakoval distribuci v titulku dotazu.
Tiskni
Sdílej: