abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 18:11 | IT novinky

    Apple představil 13palcový MacBook Neo s čipem A18 Pro. V základní konfiguraci za 16 990 Kč.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    dnes 12:22 | Komunita

    Kalifornský zákon AB 1043 platný od 1. ledna 2027 vyžaduje, aby operační systémy požadovaly po uživatelích věk nebo datum narození a skrze API poskytovaly aplikacím informaci, zda je uživatel mladší 13 let, má 13 až 16 let, má 16 až 18 let nebo má alespoň 18 let. Vývojáři linuxových distribucí řeší, co s tím (Ubuntu, Fedora, …).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 47
    dnes 11:44 | Pozvánky

    Konference LinuxDays 2026 proběhne o víkendu 3. a 4. října v Praze v areálu ČVUT v Dejvicích na FIT. Čekají vás desítky přednášek, workshopy, stánky a setkání se spoustou chytrých lidí.

    Petr Krčmář | Komentářů: 0
    dnes 00:44 | Humor

    Nové verze webových prohlížečů Chrome a Firefox jsou vydávány každé 4 týdny. Aktuální verze Chrome je 145. Aktuální verze Firefoxu je 148. Od září přejde Chrome na dvoutýdenní cyklus vydávání. V kterém týdnu bude mít Chrome větší číslo verze než Firefox? 😀

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 21:55 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 13:44 | Komunita

    Bylo spuštěno hlasování o přednáškách a workshopech pro letošní Installfest, jenž proběhne o víkendu 28. a 29. března v Praze na Karlově náměstí 13.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Nová verze

    Byla vydána (Mastodon, 𝕏) třetí RC verze GIMPu 3.2. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.3. 21:44 | IT novinky

    Apple představil iPhone 17e a iPad Air s čipem M4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    2.3. 21:11 | Zajímavý software

    Byla vydána verze 1.0 editoru kódů Gram. Jedná se o fork editoru Zed bez telemetrie a umělé inteligence.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.3. 20:33 | IT novinky

    Byla oznámena spolupráce GrapheneOS s Motorolou. Podrobnosti v tiskové zprávě. GrapheneOS (Wikpedie) je varianta Androidu zaměřující se na bezpečnost a soukromí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (17%)
     (6%)
     (0%)
     (11%)
     (28%)
     (2%)
     (5%)
     (1%)
     (12%)
     (25%)
    Celkem 1009 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Dotaz: Avidemux2 16:9

    27.5.2005 20:24 spectrum | skóre: 29 | blog: spectrumblog
    Avidemux2 16:9
    Přečteno: 297×
    Zdar,
    mam video ve formatu 16:9 a chci ho trochu upravit v avidemuxu, upravy provedu, ale nedari se mi ho ulozit ve formatu 16:9 vzdycky to je 4:3...
    Pridal jsem tam V Filter - resize a i kdyz nastavim v source ci destination (nebo u obou) 16:9 dam pouzit nebo ok, tak se to stejne neulozi ... Avidemux jsem si nove zkompiloval a je to to same.
    Diky za rady

    Odpovědi

    brk avatar 28.5.2005 13:33 brk | skóre: 29 | blog: broukoviny
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Avidemux2 16:9
    Domnívám se, že se jedná o nepochopení funkce resize a hodnot, které se tam nastavují.

    Jestliže mám například nahrané video z TV v plném PALu, tak má rozlišení 720x576. Na TV obrazovce to vypadá dobře, protože TV obrazovka má obdélníkové pixely. Monitor má čtvercové pixely (samozřejmě pokud třeba 17" CRT nehoním v 1280x1024 nebo jiném nevhodném rozlišení) . Na monitoru je tedy video vyšší, než by mělo být. Jestliže chci takový záznam přepočítat tak, aby vypadal dobře na monitoru, tak nastavím, že zdrojové video je 4:3 a cílové 1:1. Při pohybu posuvníkem se pak budou hodnoty rozlišení cílového videa nastavovat ve správném poměru stran.

    Nefunguje to tak, že by se do výsledného videa pouze vložila poznámka, že přehrávač má přehrávat video s jiným poměrem stran, než v jakém video ve skutečnosti je.

    Něčeho takového jde docílit mencoderem, ale podrobnosti neznám.
    USE="-qt -kde"
    28.5.2005 15:33 spectrum | skóre: 29 | blog: spectrumblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Avidemux2 16:9
    Diky moc,
    jsem to zase nepochopil. Nicmene k prevodu stran dochazi, no jeste si trochu zaklikam.
    Pekny den
    brk avatar 28.5.2005 16:07 brk | skóre: 29 | blog: broukoviny
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Avidemux2 16:9
    Snažil jsem se to nějak srozumitelně podat, bohužel no. :o/ Něco taky vidím v manuálu, možná ti sedne víc tohle.
    USE="-qt -kde"
    28.5.2005 17:03 spectrum | skóre: 29 | blog: spectrumblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Avidemux2 16:9
    Tak je to zamotanejsi ...
    :-) Ten vas vyklad jsem pochopil, ale ten odkaz tedka (z nej sem puvodne vychazel) jsem teda pochopil spatne.
    A jeste to vedro do toho ...
    Diky
    28.5.2005 22:10 spectrum | skóre: 29 | blog: spectrumblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Avidemux2 16:9
    Tak jsem na to nejak prisel - vstupni a vystupni soubor musi byt stejneho typu - pak to pomer stran drzi ...
    Kdyz aplikuju nejaky video filtr (treba stabilize nebo denoise), tak to pise: "Output format not compatible" a je po srande.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.