Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
cc
, coz je u me (Slackware 10.1) link na gcc
, konkretne v /usr/bin
:
lrwxrwxrwx 1 root root 3 May 9 11:28 /usr/bin/cc -> gccTakze koukni tam, jestli tam ten link mas taky, popripade ho vytvor.
gcc
, to je pak tezky neco prekladat, ze... Takze si nainstaluj balicek s gcc
(bud se primo tak jmenuje nebo podobne, Suse jsem v zivote (boduhik;) ani nevidel tak nevim presne.)
gcc --version
ls /usr/src/linux
a potom jeste uname -a
linux-2.6.11.4-20a-objjenom jeden podadresar tak je to spatne nainstaluj si ty zdrojaky.
make distclean
abych mel storm zase cisty. Kdyz jsem potom zkousel nainstalovat ten driver tak to hodilo chybu. Driver jsem musel nainstalovat jeste pred vycistenim stromu.
bash: gcc: command not foundnevypada ze by si tam to gcc mel
Rekneme to takhle: pokud mas linux 2 dny, tak zacit zrovna s instalaci NVIDIA driveru neni nejstastnejsi, protoze to uz predpoklada urcite provedene ukoly (kompilace jadra, uprava xorg.conf
, apod.). Nejdriv by jsi mel pochopit tyhle veci a pak se muzes pustit do neceho slozitejsiho.
BTW, nektere distribuce (myslim ze Debian urcite) poskytuje primo balicky s NVIDIA ovladacem, neexistuji i pro Suse?
make
a poté by to mělo jít nainstalovat hladce.rpm -i kernel-devel-cxxxx.rpm
(nebo tak nějak) zdrojáky jádra přímo z CD distra na komp. No a pak jsem jen spustil ten file NVIDIA-neco-neco.run
Na závěr mně čekalo jen dopsání asi tří řádků do konfigurátoru. A jupí mám to 3D akcelerace. /lib/modules/verzia_jadra/build
nie je link na /usr/src/linux
???
Tiskni
Sdílej: