RustDesk je open source alternativa k TeamVieweru. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPL-3.0.
Po 4 měsících vývoje od vydání verze 5.9 byla vydána nová verze 6.0 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Arturo bylo vybráno na počest jazzového hudebníka Artura O'Farrilla.
Po více než roce vývoje od vydání verze 1.20.0 byla vydána nová stabilní verze 1.22.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.22.
Desktopová verze svobodného kancelářského balíku OnlyOffice (Wikipedie) byla vydána ve verzi 7.1 (7.1.0). Přehled novinek v příspěvku na blogu a na YouTube. Nejnovější OnlyOffice je již také na Flathubu a Snapcraftu.
Logitech dnes představil myš MX Master 3S a mechanické klávesnice MX Mechanical a MX Mechanical Mini.
Google zveřejnil seznam 1 212 projektů od 198 organizací přijatých do letošního, již osmnáctého, Google Summer of Code.
Byla vydána nová stabilní verze 3.16.0, tj. první z nové řady 3.16, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu.
NoLog.cz IT kolektiv spustil Nitter.cz. Jedná se o alternativní rozhraní pro Twitter, které nesbírá osobní údaje, nevyžaduje přihlášení a všechny přístupy na Twitter provádí skrz servery NoLog.cz.
Byla vydána nová major verze 15 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 5.17 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 5.18 (LKML). Přehled nových vlastností a vylepšení na stránce Linux Kernel Newbies.
ip addr add 192.168.1.1/24 brd 192.168.1.255 dev eth0 label eth0:0
brd +
' (broadcast adresa se dopočítá tak, že se host part vyplní jedničkami). Label je možné vynechat, pokud nechcete paralelně používat i ifconfig
.
/etc/rc.d/rc.inet1.conf
kde je mozno zapsat az 5 sitovych zarizeni... Takze neni problem tam zapsat kolik sitovek clovek chce. Pripadne napsat dalsi a pak upravit rc.inet1
skript...ifconfig
snaží tvrdit cokoli.
ip neigh add proxy
' a směrovací položky typu local
, ale nezkoušel jsem to, takže nevím, jestli tam nenarazíte na nějaké komplikace. Zejména bych moc neočekával, že se bude nějak automagicky přiřazovat zdrojová MAC adresa u odchozích paketů. A celkově bych řekl, že by taková konfigurace víc problémů vytvářela než řešila (otázkou je, k čemu by to vlastně mělo být dobré). Ale můžete to zkusit…
Tiskni
Sdílej: