abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:44 | Zajímavý software

    V pátek 6. a sobotu 7. března proběhl v pražském sídle Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) Hackathon veřejné správy 7.1. Publikovány byly vytvořené aplikace. V kategorii projektů rozvíjených z krajského kola zvítězil tým „Mackokládi“. Čtyři středoškoláci ze Dvora Králové uspěli s aplikací KompaZ. Jde o digitálního průvodce, který pomůže s rychlou a srozumitelnou orientací v životních i krizových situacích „krok za krokem“. Aplikace

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 13:33 | Nová verze

    QGIS, svobodný desktopový GIS, byl vydán v nové hlavní verzi 4.0. Změny zahrnují několik nových analytických a editačních funkcí, rozšíření podpory 3D, více možností úprav uživatelského rozhraní či mnoho dalších zlepšení použitelnosti. Řada 3.44 má aktualizace plánovány do září.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    dnes 05:11 | Komunita

    Dan Blanchard vydal knihovnu pro Python chardet v nové verzi 7.0.0. S novou verzí byla knihovna přelicencována z LGPL na MIT. Souhlasili s tím všichni přispěvatelé? Dan Blanchard souhlasy vůbec neřešil. Zaúkoloval umělou inteligenci (Claude), aby knihovnu zcela přepsala a výslovně jí nařídil, aby nepoužila žádný LGPL kód. Dan Blanchard tvrdí, že se jedná o clean room design. Protistrana argumentuje, že umělá inteligence byla trénována

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 18:44 | Komunita

    Andy Nguyen si na svou herní konzoli PlayStation 5 (PS5) pomocí exploitu Byepervisor nainstaloval Linux (Ubuntu). V Linuxu si spustil Steam a PS5 tak proměnil v Steam Machine. Na PS5 může hrát hry, které jsou vydané pouze pro PC a jsou na Steamu [Tom's Hardware].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 12:22 | Nová verze

    Správce sbírky fotografií digiKam byl vydán ve verzi 9.0.0. Jedná se o větší vydání provázené aktualizacemi knihoven. Mnoho dílčích změn se vedle oprav chyb týká uživatelského rozhraní, mj. editace metadat.

    |🇵🇸 | Komentářů: 1
    7.3. 13:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 2026 distribuce programu pro počítačovou sazbu TeX s názvem TeX Live (Wikipedie). Přehled novinek v oficiální dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    6.3. 23:22 | Humor

    Jihokorejská Národní daňová služba (NTS) zabavila kryptoměnu Pre-retogeum (PRTG) v hodnotě 5,6 milionu dolarů. Pochlubila se v tiskové zprávě, do které vložila fotografii zabavených USB flash disků s kryptoměnovými peněženkami spolu se souvisejícími ručně napsanými mnemotechnickými obnovovacími frázemi. Krátce na to byla kryptoměna v hodnotě 4,8 milionu dolarů odcizena. O několik hodin ale vrácena, jelikož PRTG je extrémně nelikvidní, s denním objemem obchodování kolem 332 dolarů a zalistováním na jediné burze, MEXC [Bitcoin.com].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    6.3. 16:33 | Nová verze

    Komunita kolem Linuxu From Scratch (LFS) vydala nové verze knih s návody na instalaci vlastního linuxového systému ze zdrojových kódů Linux From Scratch 13.0 a Beyond Linux From Scratch 13.0. Pouze se systemd.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.3. 16:00 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní major verze 25.12 linuxové distribuce primárně určené pro routery a vestavěné systémy OpenWrt (Wikipedie). Jedná se o nástupce předchozí major verze 24.10. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Podporováno je více než 2200 zařízení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.3. 04:44 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za únor (YouTube). Odstraněn byl veškerý kód napsaný ve Swiftu. JavaScriptový engine LibJS byl reimplementován v Rustu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (17%)
     (7%)
     (0%)
     (11%)
     (28%)
     (2%)
     (5%)
     (2%)
     (13%)
     (25%)
    Celkem 1036 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Dotaz: Asociace souborů v KDE, Firefox + Konqueror

    11.6.2005 22:34 Non_E | skóre: 24 | blog: hic_sunt_leones | Pardubice
    Asociace souborů v KDE, Firefox + Konqueror
    Přečteno: 209×
    Mám u asociace html nastaven firefox. Pokud se ale chci na web podívat konquerorem, tak ten mi nabídne uložení stránky nebo otevření ve firefoxu. Je to správce souborů, takže chování je správné, jenže v tu chvíli bych si rád prohlídl ty stránky na webu...

    Poradí mi někdo, jak donutit konqueror fungovat jako browser, aniž bych musel z preference v asociaci html odstranit firefox?
    Only Sith deals in absolutes.

    Odpovědi

    11.6.2005 23:31 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asociace souborů v KDE, Firefox + Konqueror
    Jak má ten Konq. poznat, v kterém prohlížeči chceš nějaký .html soubor zrovna otevřít? Proč chceš mít s .html i nadále asociovaný Firefox, když chceš .html otevírat v Konq? Nějak mi to není jasné...

    Pokud bys chtěl, aby asociace fungovala odlišně v Konq. a zbytku KDE, tak to se obávám asi nepůjde.
    12.6.2005 00:07 Radomír Fojtík | skóre: 33 | blog: jen to zkouším | Tísek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asociace souborů v KDE, Firefox + Konqueror
    Nevim presne, jak si to predstavujete, moznosti je nekolik.

    1) Pokud chcete defaultnim browserem nastavit firefox, pak bych v

    Kcontrol > Komponenty > Vyber komponent > Prohlizec webu

    nastavil firefox. Tim padem, kliknu-li v KMailu, Akregatou a spol. mely odkazy otevirat ve firefoxu.

    2) Chcete-li na to jit pres asociaci, pak

    pravy-klik na html soubor > vlastnosti > upravit typ souboru

    a nastavte si sestupne jak je libo. dejme tomu firefox na prvnim miste. Nasledne je vsak treba v zalozce "vsazeni" zaskrtnout tu prvni volbu a mit "khtml" ve spodnim seznamu. Pak neni problem klikem na html v konqueroru jej otevrit primo v nem, stejne jako otevrit www zadanim do adresniho radku konqueroru.
    12.6.2005 00:37 Non_E | skóre: 24 | blog: hic_sunt_leones | Pardubice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asociace souborů v KDE, Firefox + Konqueror

    Děkuji,
    vámi popsaný způsob problém prakticky řeší.

    Šlo mně o chování, jako ve windows. Nastavím v čem běžně otevírat, ale když už si stránku (explicitně) otevřu v jiném prohlížeči (v tomto případě konqueroru), tak mi to nebude při kliknutí na link nutit defaultní browser (firefox).

    Jenže konqueror není jen prohlížeč, ale i souborový správce a proto se tak choval i při kliknutí na hyperlink (na webu).

    2 Robert Krátký: Třeba proto, že se chci podívat, jak stránky vypadají v Firefoxu, IE, Opeře a když to jde, tak i v jiných prohlížečích. Řešení a mé snad porozumnění problému je výše.

    Ad. "Jak má ten Konq. poznat, v kterém prohlížeči chceš nějaký .html soubor zrovna otevřít?" - třeba by mohl poznat, že už neprohlíží adresářovou strukturu na disku, ale že jsem do adress baru naťukal http adresu a v načtené stránce klikám na link, ne na ikonku ve složce.

    Only Sith deals in absolutes.
    12.6.2005 01:43 8an | skóre: 30
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asociace souborů v KDE, Firefox + Konqueror
    Nevím jestli jsem to přesně pochopil, ale myslím že jsem na něco podobného taky narazil.

    Nejspíš nelze udělat aby se .html otevřené z Konqueroru otvíralo v Konqueroru a jinak ve Firefoxu (když se nad tím zamyslíš, tak by to bylo trochu nesystémové řešení). Stejně tak pokud u adresáře nastavíš něco jiného než Konqueror, tak se po kliknutí v Konqueroru spustí tenhle program místo otevření adresáře.

    Ale dá se udělat že Konqueror alespoň bude použitelný k prohlížení webu, v Control Center/KDE Components/Component chooser/Web browser nastav otvírání HTTP odkazů v aplikaci podle cíle odkazu. Pak se třeba odkaz na obrázek otevře v prohlížeči obrázků, ale já si už postupně uvědomuju že je to tak šikovnější.
    If you build an operating system that even an idiot can use, only idiots will use it.
    12.6.2005 10:23 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Asociace souborů v KDE, Firefox + Konqueror
    Třeba proto, že se chci podívat, jak stránky vypadají v Firefoxu, IE, Opeře a když to jde, tak i v jiných prohlížečích.
    To chápu, ale ptal jsem se, proč takovou věc vyžaduješ od asociací v KDE. Špatně jsem pochopil tvoji otázku. Řešení, které je uváděno výše, řeší něco jiného než jsem myslel, že chceš řešit.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.