Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 9.0. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Lars Knoll oznámil, že po 25 letech v ekosystému Qt, z toho 22 let pracující pro různé společnosti vlastnící Qt, odchází ze společnosti The Qt Company do malého norského startupu.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu mini ITX desky Turing Pi 2 Cluster Computer. Vložením 4 výpočetních modulů, podporovány jsou Raspberry Pi 4, Turing RK1 a Nvidia Jetson, lze získat 4uzlový cluster. Cena desky je 219 dolarů.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 198. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. května tradičně od 18 hodin v Pivovarské restauraci Moravia.
Byla vydána nová verze 0.25 herního enginu Fyrox, původně rg3d. Přehled novinek s kódy, náhledy i videi v příspěvku na blogu.
Multiplatformní audio přehrávač Qmmp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.1.0. Z novinek lze zmínit například podporu XDG Base Directory Specification.
Letošní konference LibreOffice proběhne 28. září až 1. října v Bolzanu. The Document Foundation hledá přednášející.
Jiří Eischmann na MojeFedora.cz řeší, jak zlepšit konzistenci mezi GTK 4 a GTK 3. Pokud už používáte Fedora 36 Workstation, asi jste si všimli, že vzhled aplikací není tak konzistentní jako dřív. Aplikace, které jsou už portované na GTK 4 mají "ploché" téma vzhledu definované knihovnou libadwaita. Aplikace používající GTK 3 zůstávají u původního tématu Adwaita.
Byl zveřejněn program konference InstallFest 2022. Konference proběhne o víkendu 11. a 12. června v Praze na Karlově náměstí 13.
Rocky Linux 8.6, klon Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 8.6, byl vydán. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
/usr/X11R6/lib/Server
. Ja mam development balicek nainstalovany ale tenhle adresar uplne chybi.
rpm2tgz
a zkompiloval evdev driver oproti tomu. A vse uz funguje jak ma. I kdyz popravde recenom, rekl bych ze to ma jeste sve mouchy, protoze 1 tlacitko mysi nefunguje vubec, a pro xmodmap
to navic ocekava 32 tlacitek, a mapovani je cele uplne divne.
Budiz, jen je divny ze existuje balicek SDK pro Suse, FC, ARK atd. Proste mi prijde jednodussi to zahrnout do development balicku.
BTW to SDK slouzi jen pro vyvoj modulu a driveru pro X, nevidim souvislost s kompilaci X jako celku...
BTW to SDK slouzi jen pro vyvoj modulu a driveru pro X, nevidim souvislost s kompilaci X jako celku...No prostě po kompilaci celého toho kolosu XOrg(Free) vznikne mimo jiné i ten SDK balíček, to je celá ta souvislost. Jak prosté
No, ten navod jsem samozrejme cetl (i jinde), ale neresi skoro nic. Tlacitek ma MX510 skutecne 8, ale zapocitej pohyb kolecka nahoru a dolu, a mas jich 10. Tak jako tak, bez evdev je X schopny zachytit jen 7 udalosti (s ExplorerPS/2), tlacitka okolo kolecka vubec.
Jediny duvod proc chci ty tlacitka je hrani Q3, jenze co cert nechtel, Q3 umi obslouzit taky jen 7 udalosti, takze sem si nijak nepomohl i kdyz v X uz vse funguje.
Jj, elite hraju taky ;)
Co se tyce mysi, vec se ma takhle: Problem cislo jedna je, jak vubec donutit X vyuzivat vsech 10 udalosti bez ohledu na to, jak jsou namapovany. Resenim je evdev. Druha potiz je, ze defaultne ty dve tlacitka jsou namapovana na stejnou funkci jako kolecko. Ale nejde o HW problem. Tahle tzv. cruise control se da vypnout pouzitim napr. logitech apppletu, cimz kazda z 10 udalosti muze byt namapovana nezavisle.
Tiskni
Sdílej: