JuiceFS dospěl do verze 1.0. Jedná se o distribuovaný souborový systém kompatibilní s POSIX, HDFS a S3. Architektura JuiceFS sestává ze 3 částí: JuiceFS Client, Data Storage (S3, Azure Blob, OpenStack Swift, Ceph, MinIO, …) a Metadata Engine (Redis, TiKV, MySQL/MariaDB, PostgreSQL, SQLite, …). Zdrojové kódy JuiceFS jsou k dispozici na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
O víkendu probíhá online The Raku Conference 2022, tj. konference věnovaná programovacímu jazyku Raku.
Včera skončila bezpečnostní konference Black Hat USA 2022 (Twitter) a začala bezpečnostní konference DEF CON 30 (Twitter). V rámci Black Hat byly vyhlášeny výsledky letošní Pwnie Awards (Twitter). Pwnie Awards oceňují to nejlepší, ale i to nejhorší z IT bezpečnosti (bezpečnostní Oscar a Malina v jednom).
Vývojáři PostgreSQL oznámili vydání verzí 14.5, 13.8, 12.12, 11.17, 10.22 a 15 Beta 3. Opraveno je více než 40 chyb a také zranitelnost CVE-2022-2625. Upstream podpora verze 10 končí 10. listopadu letošního roku.
Byla vydána verze 1.63.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Bylo vydáno Ubuntu 22.04.1 LTS, tj. první opravné vydání Ubuntu 22.04 LTS s kódovým názvem Jammy Jellyfish.
Microsoft Fluent Emoji jsou nově k dispozici na GitHubu pod licencí MIT. Více v článku na Medium.
O víkendu proběhla v Kolíně nad Rýnem demopárty Evoke 2022. Publikována byla prezentovaná dema. Upozornit lze na Area 5150 (YouTube) běžící na IBM PC s procesorem Intel 8088 běžícím na 4,77 MHz a CGA.
smenu, nástroj pro příkazový řádek pro generování možností a potvrzení výběru, dospěl do verze 1.0.0.
Byla potvrzena zranitelnost CVE-2021-46778 aneb SQUIP (Scheduler Queue Usage via Interference Probing) v procesorech AMD s mikroarchitekturou Zen 1, Zen 2 a Zen 3. Detaily v publikovaném paperu.
rpm -i balíček.blabla.rpmJeště lze přehrát novou verzi přes starší:
rpm -U balíček.blabla.rpmOdinstalace se dělá takto:
rpm -e balíčekPři odinstalování je nutné zadat jen jméno balíčku (lze přidat i verzi, ale je to většinou na nic), v žádném případě však ne celé jméno souboru s balíčkem včetně např.
.i386.rpm
, to nefunguje!
Mandrake má na toto jistě nějaké klikátko.
rpm
je program k (od)instalování jiných programů, hlídá si závislosti na jiných programech, nicméně je automaticky neinstalujeurpmi
(či yum
) se pokouší ušetřit uživateli práci, vyřeší závislosti a další balíky nainstaluje (nebo dokonce stáhne, je-li to dobře nastaveno) automatickyrpm
má i manuálovou stránku: napište man rpm
a přečtěte si ji
urpmi.addmedia contrib ftp://mandrake.contactel.cz/Mandrakelinux/official/2005/i586/media/contrib with media_info/hdlist.cz
urpmi.addmedia plf-free ftp://spirit.bentel.sk/mirrors/plf/mandrake/free/10.2 with hdlist.cz
urpmi.addmedia plf-nonfree ftp://spirit.bentel.sk/mirrors/plf/mandrake/non-free/10.2 with hdlist.cz
urpmi.addmedia main_test ftp://mandrake.contactel.cz/Mandrakelinux/official/2005/i586/media/main with media_info/hdlist.cz
Stále nemůžete najít xmms? Já ho tam na vidím, ve verzi xmms-1.2.10-16mdk.i586.rpm . Kontrolní otázka, co přesně nyní vypíše urpmi xmms ?
Doufám že již sám zvládnete přidat zdroj UPDATE případně libovolný další dle vaší potřeby.
Tiskni
Sdílej: