Společnost Proton AG představila novinky ve svých službách Proton Mail, Proton VPN, Proton Calendar a Proton Drive. Služby jsou přístupné z nového webu proton.me. Aktualizován byl ceník. Představen nový vizuál.
Týden po vydání Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 9.0 byl vydán jeho klon AlmaLinux 9. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Broadcom kupuje firmu VMware za 61 miliard dolarů.
Google Chrome 102 byl s verzí 102.0.5005.61 prohlášen za stabilní. Opraveno bylo 32 bezpečnostních chyb. Přehled novinek na Chromium Blogu nebo na Chrome Platform Status. Oficiální přehled novinek (New in Chrome, YouTube) zatím nebyl publikován. Přehled novinek v nástrojích pro vývojáře je bez videa.
The Open Source Software Security Mobilization Plan (pdf) je konsorciem The Linux Foundation zastřešen plán na zvýšení bezpečnosti open source softwaru.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2022. Máte-li na starost bezpečnost IT, výsledky vás nepotěší. Microsoft Teams, Oracle Virtualbox, Mozilla Firefox, Microsoft Windows 11, Ubuntu Desktop, Apple Safari, Tesla Model 3 Infotainment System. Vše potopeno. Demonstrované bezpečnostní chyby ve Firefoxu jsou již opraveny ve verzi 100.0.2.
Lokální úložiště Stratis (Wikipedie), alternativa k úložištím s ZFS a Btrfs, bylo vydáno ve verzi 3.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Sdružení CZ.NIC dnes vrátilo do zóny dříve vyřazená jména domén dezinformačních webů.
Před půl rokem představený webový vyhledávač You.com (Wikipedie) se zaměřuje také na kodéry. Vyzkoušet lze YouCode.
RustDesk je open source alternativa k TeamVieweru. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPL-3.0.
To, jak popisujete ten požadavek na routing po autentizaci, vypadá trochu divně a moc mi to nedává smysl. Ale možná jste to jen zmateně popsal.
pri routovani to musi byt pri neauthentifikovanem pozadavku redirekce na lokalni www (zadani hesla a jmena)
Mám tomu snad rozumět tak, že pošle-li (neautentizovaný) klient DNS dotaz (nebo třeba ICMP echo) na ns.vol.cz
, bude tento dotaz přeposlán webovému serveru? A když už se tedy klient autentizuje a je mu povolen přístup ven, jak ten router vlastně pozná, že jeho "propustka" vypršela?
Zdá se mi, že tazatel pracuje v modelu, kde Internet = web + mail (kterýžto obstará lokální MTA/POP3 server, takže ho můžeme pustit z hlavy). Takže mám pocit, že by pro něj bylo nejlepší nepovolit IP forwarding vůbec a na serveru nainstalovat squid s autentizací.
A jestli to, co máte kurzivou pod dotazem, není jen falešná skromnost, pak…
Ještě dodatek: otázka by možná měla spíš znít, kdo je vhodný systémák, který takový server bude dávat dohromady (je-li určen pro ostrý provoz). A jestli to, co je psáno kurzivou pod dotazem není jen falešná skromnost…to ne prosim pekne, jsem opravdu BFU. mozna neco znam neco ze sveta m$ a dokazi to teoreticky aproximovat na linux ale to je tak vse :)
Tiskni
Sdílej: