Na GitHubu byl zveřejněn kouzelnický projekt The Nettle Magic Project s obsáhlou dokumentací. Nejenom kouzelníci si mohou cinknout karty a rozpoznávat je například pomocí Raspberry Pi Zero W s NoIR kamerkou.
SpaceVim je komunitně řízená modulární distribuce textového editoru Vim s pluginy a nastaveními aneb ultimátní vimrc. Vydána byla nová major verze 2.0.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
V kryptografické knihovně OpenSSL byly nalezeny a ve verzích 3.0.5 a 1.1.1q opraveny bezpečnostní chyby CVE-2022-2274 a CVE-2022-2097. Závažnější z nich CVE-2022-2274 v implementaci RSA na X86_64 s AVX512IFMA se týká pouze větve 3.0. Zneužit ji lze k RCE, tj. vzdálenému spuštění kódu.
Evropský parlament schválil Akt o digitálních službách (Digital Services Act (DSA)) a Akt o digitálních trzích (Digital Markets Act (DMA)). Oba akty mají za cíl řešit společenské a hospodářské dopady technologického průmyslu tím, že stanoví jasné normy pro fungování a poskytování služeb v EU v souladu se základními evropskými právy a hodnotami.
Bylo spuštěno PINE64 EU. Notebook Pinebook, telefon PinePhone, hodinky PineTime nebo páječku Pinecil lze koupit s 2letou zárukou a 14denní lhůtou pro vrácení zboží.
Služba mojeID vstoupila do Evropy. S využitím mojeID je nově možné se přihlašovat např. na daňové portály Slovenska, Belgie nebo Švédska, portál pro sociální zabezpečení Nizozemí, množství portálů evropských institucí nebo portálů pro správu domény Estonska nebo Dánska.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 119 (pdf), HackSpace 56 (pdf), Wireframe 63 (pdf), Custom PC 227 (pdf) a Hello World 19 (pdf).
Open source síťový zálohovací software Bacula (Wikipedie) byl vydán v nové major verze 13.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Ve čtvrtek 7. července bude na Indiegogo spuštěna kampaň (preview) na podporu 10,1 palcového notebooku a herní konzole GPD WIN Max 2. Vybrat si bude možné mezi AMD a Intelem.
#!/bin/bash func1() { FOO="bar" } func2() { echo $FOO } func1 func2A výstupem je normálně
$ sh foo bar $Předávání proměnných rourou jsem nikdy neviděl.
příkaz1|příkaz2
... Každý z nich se pouští v jiné instanci shellu, takže nemají společný environment, až na "defaultní" a exportované proměnné. Řešením je nejspíš export
, pokud ne, není to úloha pro shell, ale pro nějaký skriptovací jazyk jak předat v rámci jednoho Bash skriptu hodnoty proměnných mezi funkcí a zbytkem skriptuJe pravda, že jsem si to četl několikrát, ale pochopil jsem to tak, že se snaží předávat proměnné prostřednictvím roury, což je šílenost, protože proměnné v shellu jsou (pokud vím) globální.
(FOO=bar) echo $FOOUž se to tu v jedné diskusi rozebíralo docela podrobně, snad ji lze najít...
echo $$
', vypíše se třikrát totéž. Takže ty funkce sice běží v samostatných shellech, ale ty předstírají, že se jedná pořád o ten původní…
man bash
:
$ Expands to the process ID of the shell. In a () subshell, it expands to the process ID of the current shell, not the sub- shell.
$FIFO=/tmp/fifo rm -f $FIFO mkfifo $FIFO func1() { (echo -e "foo\nbar" > $FIFO)& FOO="bar" } func2() { grep 'foo' $FIFO } func1 func2 echo FOO: $FOO rm -f $FIFO
trap 'rm -f $FIFO' EXITnebo
clean_up() { rm -f $FIFO } trap clean_up EXIT
Tiskni
Sdílej: