Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
svn add
, vsechny
stare musim poctive projet s svn delete
,
prejmenovavat musim zase s svn move
, atd...
Proste musim pamatovat na kazdy blby soubor, a kdyz to neudelam, pak mam v projektu chaos. To me stve. Obzvlast,
kdyz mam projekt s desitkami souboru, obcas nejaky pridam,
PHP mi do toho dynamicky generuje dalsi, atd. Je to na zblazneni, vsechno si to pamatovat.
Mne by se libilo, kdybych SVN proste mohl "rict" :
Vezmi si tenhle adresar. Je to nejnovejsi verze projektu. Uloz si zmeny oproti minule verzi. Kdyz nejaky soubor pribyl, tak si ho sakra pridej taky. Jestli neco zmizelo, tak to neres a smaz si ho taky. A tak dale tar
oval aktualni verzi a pridaval ji nekam do archivu. Ale to nepovazuji za pohodlne, elegantni a systemove reseni.
Byl bych vdecen, kdyby mi nekdo doporucil jiny (osvedceny) program pro verzovani, nebo poradil, jak ten SVN donutit delat to, co chci. Predem dekuji za odpovedi a omlouvam se za tu sahodlouhou litanii.Proste musim pamatovat na kazdy blby soubor, a kdyz to neudelam, pak mam v projektu chaos.Ano, v projekte musíš pamätať na každý súbor. Ak tak nebudeš robiť, budeš mať v projekte chaos nezávisle od SVN. Bud vdačný SVN, že Ťa núti toto robiť.
PHP mi do toho dynamicky generuje dalsi,Akýkoľvek generovaný obsah nemá čo robiť pod správou verzií.
To, o co mi jde, vlastne neni nic jineho, jako kdybych si kazdy den tar
oval aktualni verzi a pridaval ji nekam do archivu.
Ano, to je presne to čo chceš, a riešenie, ktoré navrhuješ, je asi na splnenie Tvojho cieľa to správne. Na zamyslenie vlastne je, či k tomu potrebuješ Subversion; snažíš sa ho asi použiť na niečo, na čo určené nie je.
Urob si skript, ktorý Ti pri každom spustení uloží pracovný adresár do archívu (tar + bzip2, tar + gzip, zip, ...), pričom pre meno súboru použije aktuálny čas. Ked´ budeš chcieť urobiť "commit", spustíš skript a nemusíš sa zaoberať z operáciami add, del, mkdir, etc., proste vyrobíš snapshot pracovného adresára. Akurát neviem, či Ti takýto spôsob nebude zvyšovať práve ten chaos v projekte, ked´ nebude existovať mechanizmus, ktorý by Ťa nútil udržiavať poriadok. A z dotazu vyplýva, že na sebakontrolu si trochu lenivý (myslené polovážne, položartom). svn st svn add * svn st | grep ^! | sed s/!// | xargs svn delsvn move můžeš použít místo příkazu mv. On ten soubor přesune a uloží si o tom záznam. Řešení s tarem je poněkud nepohodlné, to bych radši nascriptoval manipulaci se svn. Ať už kvůli jednoduchému generování diffů, hooků na serveru nebo velmi jednoduché obnovování souborů z minulé verze. ps: píšu to z hlavy, tak to berte s rezervou
grep ^! | sed s/!//je ekvivalent
sed -n '/^!/{s/!//;p}'a to co jsi chtěl udělat jde taky
sed -n 's/^!//;T;p'
tr -d '!'
$ echo -e '!hu!ih\nuh!uh' | tr -d '!' huih uhuh $ echo -e '!hu!ih\nuh!uh' | grep '^!' | sed 's/!//' hu!ih $ echo -e '!hu!ih\nuh!uh' | sed -n 's/^!//;T;p' hu!ih
Tiskni
Sdílej: