Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Nedávno jsem se zamýšlel, jaké si nechat udělat tričko s Tuxem. Rozhodl jsem se pro verzi Tux + vtipný slogan zepředu. Teď ale nějak nemůžu objevit nějakou vhodnou hlášku. Prošel jsem databázi fortunes-linux-cookie, několik internetových sbírek vtipů apod. ale nějak nemůžu najít to pravé. Doporučí mi někdo ?
Přemýšlím, že si nechám potisknout tričko Tuxem, abych
veřejně ukázal svoje přesvědčení . Jen teď trochu pochybuji,
jak to mám udělat. Zvažuji tyto možnosti:
Poslední dobou jsem se nějak zbláznil do vzhledu Mac OS (X).
Sice jsem ten systém naživo ještě nikdy neviděl, ale i ty screenshoty
mě přesvědčily. Pro svoje GNOME jsem si sehnal pěkné Apple-like
téma, našel jsem ikonky z Mac OS X, změnil jsem splashscreen,
postahoval defaultní pozadí, atd.
Jenom se mi nikde nedaří najít systémové zvuky Mac OS ke stažení
Arrghh... Jsem uveznen, jsem bezmocny, tyci se nade mnou desivy stin mrtveho. Nocni mury se naplnuji... DOS vstava z hrobu.
Ve svem minulem zapisu jsem nadhodil tema provozovani Linuxu na embedded systemech, mikrokontrolerech a jinych "malych pocitacich". Podle reakci ctenaru jsem provedl nekolik pruzkumu a googleni, a... mam v tom hokej...
Zdravim,
zacalo mne zajimat, co jsou to embedded systemy s linuxem. Google.define mi vesmes povedel, ze se jedna o jednoucelove pocitace, nebo treba PDA, mobily, proste takove "jednodussi pocitace" (nebijte me za diletantsky vyklad ). Chtel bych se o tom neco vic dozvedet...