Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Budu predpokladat, ze presne vite, proc se snazite libbz2 nahravat manualne. Doporucil bych vam, abyste udelal malou knihovnicku, do ktere zaradite tridu BZip2. To vam umozni inkludovat bzlib.h a normalne pouzivat bz2 funkce bez tech prostocviku, ktere tam predvadite a na ktere byste v budoucnu urcite doplatil. Manualne pak natahnete tuto malou knihovnu, nalinkujete si jedinou funkci (nazveme ji treba Compressor* get_compressor()), ktera vrati ukazatel na vytvoreny Bzip2.
Spatne jste si precetl dokumentaci. Napr.:
Repeatedly call BZ2_bzCompress with action = BZ_FINISH, copying out the compressed output, until BZ_STREAM_END is returned.
Vy volate BZ_FINISH jen jednou. Nevim proc rucne nastavujete total_out_*, atd.
Debugoval jste to vubec? Nastartujte gdb a hezky radek po radku sledujte, co to dela.
Děkuji za vaši reakci.
Program se snažím psát, aby byl přenositelný i na Windows, proto to načítání. Ve Windows nemám žádné zdrojové soubory bzip2 knihovny a přidávat je ke zdrojovému kódu programu je podle mě zbytečnost. A hlavně si takto můžu ošetřit dostupnost knihovny. V případě její nepřítomnosti může program fungovat dál, pouze bez funkce komprese bzip2.
Děkuji za upozornění o špatném přečtení dokumentace. Kouknu na to. Snad je to příčinou nefunkčnosti komprese binárních souborů.
Ne nedebugoval, ale jdu na to
if(!cancel) { do { bzstrm.next_out = destbuffer; bzstrm.avail_out = BZ_BUFFER_SIZE; bzstrm.total_out_lo32 = 0; bzstrm.total_out_hi32 = 0; }while( (bzip2_Compress( &bzstrm, BZ_FINISH ) != BZ_STREAM_END) && (outFile.write( destbuffer, bzstrm.total_out_lo32 ) == bzstrm.total_out_lo32 ) ); ++filesCompressed; }Programem zkusím zkomprimovat vlastní program (
bzstrm.total_out_*32
, tak ten program vytvoří archiv kolem 30kB a je vadný.
if( bzstrm.total_out_lo32 > 0 ) outFile.write( destbuffer, bzstrm.total_out_lo32 );
. Díky za radu.A hlavně si takto můžu ošetřit dostupnost knihovny. V případě její nepřítomnosti může program fungovat dál, pouze bez funkce komprese bzip2.To budete moci delat i tak. Z tridy Bzip2 si udelate malou knihovnicku, ktera obali bzip2 knihovnu a nahravat budete tu malou. Pokud nebude dostupna libbzip2, nenahraje se ani ta vase. Cele to pak bude jednodussi, cistsi a mene nachylne k chybam.
Tiskni
Sdílej: