Byl vydán Mozilla Firefox 114.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Nově jsou také na Linuxu podporovány USB FIDO2/WebAuthn bezpečnostní klíče. WebTransport je ve výchozím stavu povolen. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 114 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána červnová aktualizace aneb verze 2023.06-1 linuxové distribuce OSMC (Open Source Media Center). Z novinek lze zdůraznit povýšení verze multimediálního centra Kodi na 20. Na léto je plánováno představení nového vlajkového zařízení Vero, jež nahradí Vero 4K +.
Už zítra 7. června od 17 hodin proběhne SUSE Czech Open House 2023 aneb den otevřených dveří pražské pobočky SUSE. Těšit se lze na komentovanou prohlídku nebo přednášku o spotřebě procesorů.
Na vývojářské konferenci Applu WWDC23 byla představena řada novinek (cz): brýle Apple Vision Pro, MacBook Air 15” s čipem M2, Mac Studio s čipem M2 Max nebo M2 Ultra, Mac Pro s čipem M2 Ultra, iOS 17, iPadOS 17, macOS Sonoma, watchOS 10, …
Chystá se poslední jarní Virtuální Bastlírna. Nachystejte si ledové kávy, mojita a vodní chladiče a pojďte se se strahovskými bastlíři pobavit o technice a bastlení! Ptáte se, co mají bastlíři za novinky? Například se ukázalo, že OLED s SSD1306 ve skutečnosti nejsou nutně jen černobílé. Vyšla také nová verze KiCADu včetně betaverze pluginu pro tvorbu databázových knihoven pro KiCAD v InvenTree a na internetu se objevil USB
… více »6. červen je dnem za skutečný internet (neboli Světový den IPv6). Již tradiční příležitost urgovat svého ISP, kdy zavede do sítě IPv6, ale také příležitost šířit osvětu i mezi netechnické uživatele. V současnosti má IPv6 v ČR jen cca 20 % uživatelů (podle statistik společností Akamai a Google).
Festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí Maker Faire Prague 2023 proběhne o víkendu 10. a 11. června na Výstavišti Praha.
Byla vydána verze 8.18 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Projekty Blink a Blinkenlights dospěly do verze 1.0. Jedná se o x86-64-linux emulátor a jeho TUI nadstavbu sloužící jako debugger. Blink je v porovnání s qemu-x86_64 menší a rychlejší.
Bylo potvrzeno, že Debian 12 s kódovým jménem Bookworm vyjde v tuto sobotu 10. června.
Takze zhrniem: komplexna GUI aplikacia pre Win* (lepsie multiplatformna, ale nie webova)Windows tu má být jako hlavní platforma a i vývoj má, pokud to správně chápu, probíhat pod Windows.
... Tzn. zvol si platformu, ktera ma co nejsirsi uzivatelskou zakladnu. Sam jsem nekolikrat zacal a zase skoncil s XULem. Na prvni pohled to vypada moc pekne, ale obcas jsem narazil na problem, jehoz reseni jsem hledal na webu a ve zdrojacich mozilly treba i dva dny. Takova vec je dost neprijemna pokud mas na krku nejaky terminy.No já bych řekl, že pro příště si při volbě nějaké té platformy udělejte malý test. Nejdříve se koukněte do bugzilly (nebo jiného příslušného bugtracing systému) a vyhledejte si nejstarší nevyřešený bug, případně takový bug na který nebylo vůbec reagováno. Pak si projděte pár bugů a způsob jakým na ně vývojový team reaguje. Pak si zkuste s tou platformou nějakou tu chvilku pracovat a vyzkoušejte si nějaký takový záznam bugu vygenerovat, byť i nesmyslný. No a pak sledujte reakci. Kdyby jste si takový jednoduchý testík udělal, tak by jste si o žádný produkt od Mozilla Foundation ani neopřel kolo. To jen tak do budoucna, ten ztracený čas s XULem už vám to nevrátí, ale chybama se člověk učí
Tiskni
Sdílej: