Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Vládní CERT vydal (𝕏) novou verzi nástroje maldump. Ten slouží k extrakci souborů z karantén různých antivirových programů. A to jak z živého systému, tak z obrazu disku.
#!/bin/bash
pole=( 1 10 6 9 10 22 11 34 21 12 2 )
Moc mi to pomuze. Dekuji predem.
#!/bin/bash POLE=(4 1 8 6 10) echo "Pole před: ${POLE[@]}" for ((I=0;I<${#POLE[@]};I++)); do for ((J=I+1;J<${#POLE[@]};J++)); do if [ ${POLE[J]} -lt ${POLE[I]} ]; then TMP=${POLE[J]} POLE[J]=${POLE[I]} POLE[I]=$TMP fi done done echo "Pole po: ${POLE[@]}"
pole=($(sed 's: :\n:g' <<< "${pole[*]}" | sort -n))
IFS=$'\n'
pole=($(echo "${pole[*]}" | sort -n))
IFS=$' \t\n'
IFS=$'\n' pole=($(sort -n <<< "${pole[*]}"))
$ perl -mString::Escape -le '($a = <>) =~ s/$//;print String::Escape::escape("printable", $a)' <<<"$IFS" \t\n $ pole=( 1 10 6 9 10 22 11 34 21 12 2 ) $ IFS=$'\n' pole=($(sort -n <<< "${pole[*]}")) $ perl -mString::Escape -le '($a = <>) =~ s/$//;print String::Escape::escape("printable", $a)' <<<"$IFS" \n
chomp ($a = <>);
bezpečnejšie ?
$ perl -mString::Escape -le '($a = <>) =~ s/$//;print String::Escape::escape("printable", $a)' <<<"$IFS" \t\n $ perl -mString::Escape -le 'chomp ($a = <>);print String::Escape::escape("printable", $a)' <<<"$IFS" \t
\n
za sebou a teď už to nedělá. Už nevím čí jsem.
perl -mString::Escape=escape -le 'print escape("printable", scalar <>)' <<<"$IFS"Dnes nemám svůj den. Pointa byla v tom, že se to
IFS
nevrátí do default podoby.
Pointa byla v tom, že se to IFS
nevrátí do default podoby.
Aha, to je divný. Dík za warning.
Tohle nejde, promenna IFS zustane nastavena na \n
i dal. Jde ale pouzit subshell, treba takto:
a=( $( IFS=$'\n'; echo "${a[*]}" | sort -n ) );
>>> pole="1 10 6 9 10 22 11 34 21 12 2".split() >>> pole_int = [int(x) for x in pole] >>> print sorted(pole_int) [1, 2, 6, 9, 10, 10, 11, 12, 21, 22, 34]Samozřejmě je příjemnější, když pole obsahuje rovnou čísla:
>>> pole = [1, 10, 6, 9, 10, 22, 11, 34, 21, 12, 2] >>> pole.sort() >>> print pole [1, 2, 6, 9, 10, 10, 11, 12, 21, 22, 34]
python user defined sort
print_int
1. http://tldp.org/LDP/abs/html/arrays.html v texte hľadať slovíčko bubble
Tiskni Sdílej: