abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 22:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.7 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:22 | Komunita

    Vývojáři webového prohlížeče Ladybird dnes oznámili, že mění způsob vývoje. S blížícím se vydáním alfa verze přestávají přijímat veřejné pull requesty. Všechny otevřené veřejné pull requesty budou uzavřeny. Tým nedokáže garantovat bezpečnost AI generovaných pull requestů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 17:33 | Zajímavý software

    OpenLogi (GitHub) je open source náhrada aplikace Logi Options+ pro přizpůsobení myší od společnosti Logitech. Zatím běží pouze na macOS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:33 | Nová verze

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za květen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    4.6. 11:22 | Bezpečnostní upozornění

    Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    4.6. 10:46 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.6. 04:33 | Nová verze

    Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    4.6. 03:44 | Komunita

    Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 19:44 | Nová verze

    Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 14:44 | IT novinky

    Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1830 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: RealPlayer instalovat v Ubuntu - začátečník

    regine avatar 8.8.2007 08:30 regine | skóre: 22 | blog: regine
    RealPlayer instalovat v Ubuntu - začátečník
    Přečteno: 4250×

    Chci si nainstalovat RealPlayer v Ubuntu (Gnome).

    Nejde to přes menu Applications -> Add/Remove.

    Na http://www.real.com/linux/

    nabízí dvě možnosti:

    RealPlayer10GOLD.bin

    a pro Redhat

    RealPlayer10GOLD.rpm

    Mám je stažené, ale jak je naistalovat?

    Který je lepší použít .BIN nebo .RPM?

    Jakým příkazem?

    Cigareta krátí život o 1 minutu, láhev koňaku o 5 minut a pracovní den krátí život o 8 hodin.

    Odpovědi

    stativ avatar 8.8.2007 08:47 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RealPlayer instalovat v Ubuntu - začátečník

    Když už, tak bych se snažil najít nějaký neoficiální repozitář, kde RealPlayer je jako balíček pro Ubuntu. RPM je určené pro jiné distribuce (RedHat, SuSE, Fedora, Mandriva apod.). BIN je sice univerzální (spouští se v terminálu pomocí sh jmeno_souboru.bin), nicméně to silně nedoporučuji, jelikož není žádná kontrola nad tím co instalátor (po)dělá.

    Další možnost (asi nejjednodušší) je nainstalovat mplayer včetně win32codecs. Ten pak přehraje všechno (tedy až na DRM), nejen RealMedia.

    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    Dalibor Smolík avatar 8.8.2007 10:14 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RealPlayer instalovat v Ubuntu - začátečník
    Nevím jak v Ubuntu, ale v Debianu pod rootem
    aptitude install mplayer w32codecs
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    regine avatar 8.8.2007 11:35 regine | skóre: 22 | blog: regine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RealPlayer instalovat v Ubuntu - začátečník

    Nevím, ale jak potom mplayer-em otevírat "watch" ze stránek BBC.

    http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/default.stm

    Cigareta krátí život o 1 minutu, láhev koňaku o 5 minut a pracovní den krátí život o 8 hodin.
    stativ avatar 8.8.2007 12:37 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RealPlayer instalovat v Ubuntu - začátečník
    Na to je mplayer-plugin
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    8.8.2007 11:10 franta
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RealPlayer instalovat v Ubuntu - začátečník
    regine avatar 8.8.2007 12:14 regine | skóre: 22 | blog: regine
    Rozbalit Rozbalit vše RealPlayer instalovan dle Wiki Ubuntu - nemuze najit zdroj

    Nainstaloval se dle návodu.

    Jde spustit samostatně.

    Ale z okna Firefox po odkliknutí na tlačítko WATCH na adrese

    http://www.bbc.co.uk/

    mi zahlásí, že nemůže najít cestu/adresu k aplikaci pro přehrání.

    Could not find an appropriate hxplay or realplay in the system path to use as an embedded player.

    Jak to řešit?

    Cigareta krátí život o 1 minutu, láhev koňaku o 5 minut a pracovní den krátí život o 8 hodin.
    8.8.2007 12:58 Zaphod | skóre: 37 | blog: zaphod_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RealPlayer instalovan dle Wiki Ubuntu - nemuze najit zdroj
    realplayer - spusti ho, pri prvom spustení pridá niečo do firefoxu. Potom daj "Lauch in stand alone player" otvoriť v realplayer a ide to - ale mne bez zvuku. Neviem prečo, BBC radio počúvam bez problémov.
    Druhá možnosť - vlc + vlc mozilla plugin (je v repozitory). windows kodek ide priamo na stránke - obraz aj zvuk.
    regine avatar 8.8.2007 14:15 regine | skóre: 22 | blog: regine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RealPlayer instalovan dle Wiki Ubuntu - nemuze najit zdroj

    Rozchozeno - zvuk i video.

    Ale doinstaloval jsem MediaPlayerConnectivity.

    V Nastavení jsem zadal cestu k realplay.

    Ve Firefox jsem nic takového neobjevi. Možná to dělám špatně.

    Zatím se nespouští samo.

    Kliknu na WATCH, otevře se samostatné okénko, pravým tlačítkem myši kliknu na vyskakovací menu a označím

    MediaPlayerConnectivity -> rtsp:// ...

    Cigareta krátí život o 1 minutu, láhev koňaku o 5 minut a pracovní den krátí život o 8 hodin.
    Dalibor Smolík avatar 8.8.2007 14:18 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RealPlayer instalovan dle Wiki Ubuntu - nemuze najit zdroj
    Ve Firefoxu je k dispozici plugin MediaPlayer Connectivity (u mne verze 0.8.3)- viz správce doplňků .:-)
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    regine avatar 8.8.2007 16:22 regine | skóre: 22 | blog: regine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RealPlayer instalovan dle Wiki Ubuntu - nemuze najit zdroj

    Díky za naťuknutí.

    Já měl MediaPlayerConnectivity už nainstalován.

    Ale až teď jsem ho rozbalil přes

    Add-ons -> Preferences -> na Režim pokročilý.

    Zatrhnul nyní dostupné A:Autoplay a rozbíhá se přehrávání bez obsluhy.

    Cigareta krátí život o 1 minutu, láhev koňaku o 5 minut a pracovní den krátí život o 8 hodin.
    8.8.2007 11:30 Zaphod | skóre: 37 | blog: zaphod_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RealPlayer instalovat v Ubuntu - začátečník
    Inštalácia:
    sh RealPlayer10GOLD.bin
    nainštaloval som si ho do $HOME/progs kde mám podobné programy
    regine avatar 8.8.2007 16:28 regine | skóre: 22 | blog: regine
    Rozbalit Rozbalit vše Helix Player versus Real Player

    Po vyřešení problému s Real Player přidávám vlákno diskuse na Helix Player

    Údajně RealPlayer pro Linux vychází z Helix Player

    Máte s tím někdo zkušenosti?

    https://player.helixcommunity.org/

    Cigareta krátí život o 1 minutu, láhev koňaku o 5 minut a pracovní den krátí život o 8 hodin.
    Dalibor Smolík avatar 8.8.2007 16:35 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Helix Player versus Real Player
    Helix-player je součástí balíčků v Debianu, ale nezkoušel jsem. Pokud někdo sdělí své zkušenosti, taky by mě to zajímalo.
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    regine avatar 8.8.2007 21:10 regine | skóre: 22 | blog: regine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Helix Player versus Real Player

    Právě jsem zjistil, že i v Ubuntu jde Helix-player přes menu Applications -> Add/Remove nainstalovat.

    Ale co jde z

    http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/default.stm

    přehrát RealPlayer-em, se nepřehraje Helix Player-em.

    Cigareta krátí život o 1 minutu, láhev koňaku o 5 minut a pracovní den krátí život o 8 hodin.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.