abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1994 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: ./configure: není souborem ani adresářem

    16.8.2007 00:17 Patrik
    ./configure: není souborem ani adresářem
    Přečteno: 1226×
    Dobrý den, jsem linuxový nováček a přčetl jsem si již dost o kompilování programů, ale kdykoliv dojde na příkaz ./configure konsole jen vypíše, že není souborem ani adresářem. Následně tedy vypadá konsole nějak takto:
    [patrik@localhost ~]$ su
    Heslo:
    [root@localhost patrik]# cd /home/patrik/k3b-1.0.3
    [root@localhost k3b-1.0.3]# ./configure
    bash: ./configure: není souborem ani adresářem
    [root@localhost k3b-1.0.3]#
    
    Může mi prosím někdo poradit co s tím? PS: JInak se učím rychle ;-)

    Odpovědi

    pdp7 avatar 16.8.2007 00:21 pdp7 | skóre: 33 | blog: Mravenec_v_LCD_monitoru | Zákupy u České lípy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s komilací
    No a nachazi se v pracovnim adresari soubor configure ?
    pdp7 avatar 16.8.2007 00:23 pdp7 | skóre: 33 | blog: Mravenec_v_LCD_monitoru | Zákupy u České lípy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s komilací
    BTW proc to kompilujes? A jeste k tomu zacatecnik. K3b neni v repu tvoji distribuce?
    David Watzke avatar 16.8.2007 05:45 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s komilací
    Pod rootem pouze instaluj, ./configure a make spouštěj jako uživatel. Tarball s K3b 1.0.3 obsahuje configure skript, takže něco děláš špatně (spusť v tom adresáři ls a výstup pošli sem). Jinak tohle může znamenat, že je třeba nejdřív třeba spustit tzv. autotools (často autoreconf), které configure vygenerují.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    16.8.2007 10:06 s0 | skóre: 32 | blog: nejchytřejší kecy | prágl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ./configure: není souborem ani adresářem
    rada nad zlato: nedělej to (a už vůbec ne jako root). Použij balík z distra.

    Pokud se chceš učit něco "o kompilaci", pak si vyber jednodušší SW s méně závislostmi.
    Kuolema Kaikille (Paitsi Meille).
    16.8.2007 11:16 happy barney | skóre: 34 | blog: dont_worry_be_happy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ./configure: není souborem ani adresářem
    configure je interpreter file, túto chybu vypisuje aj vtedy, ak nemáš príslušný interpreter.

    ak configure existuje, spusti head -1 < configure, a spusti výsledok.

    ak neexistuje, tak je problém niekde inde :-)

    16.8.2007 15:07 Ladislav Hagara | skóre: 107 | blog: Ride the Raven
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ./configure: není souborem ani adresářem
    Pokud se jedná opravdu o zdrojové kódy k3b-1.0.3, tak první řádek je "#! /bin/sh".
    Co vypíše "ls -l /bin/sh"? Obvykle je to link na bash.
    Jsou v adresáři /home/patrik/k3b-1.0.3 opravdu zdrojové kódy? Není to náhodou prázdný adresář?
    Co vypíše "ls -l /home/patrik/k3b-1.0.3/configure"?
    Ta hláška pravděpodobně nesouvisí s interpretem, protože kdyby /bin/sh neexistoval, případně ukazoval na neexistující soubor tak by ta hláška vypadala:
    -bash: ./configure /bin/sh: bad interpreter: není souborem ani adresářem
    16.8.2007 13:22 Smajchl | skóre: 39 | blog: Drzy_Nazory | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ./configure: není souborem ani adresářem
    Já jsem tímhle způsovem kompiloval v životě jen pár věcí a vždy to byly rarity, který jinak nainstalovat nešly. Vždyť je to i nadmíru pohodlný zadat jeden příkaz a o nic víc se nestarat, vše se udělá samo ne?
    My máme všechno co chcem, my máme dobrou náladu!
    Vždyť je to i nadmíru pohodlný zadat jeden příkaz a o nic víc se nestarat, vše se udělá samo ne?
    jo, udělá se to skoro samo, pak ale když zkompiluješ jednu, dvě tři aplikace, tak začne být v systému chaoz, a nikdo se v tom nevyzná. např. já sem kompiloval kino jenom protože v repozitáři je verze 0.92 a oficiální je už 1.1. byl sem nadšený, že mám konečně stabilní kino a ejhle, po pár upgradech začalo mít to moje zkompilovaný kino velký problémy se synchronizací a/v. takže nakonec downgrade na balíčkovou verzi.
    20.8.2007 15:30 Smajchl | skóre: 39 | blog: Drzy_Nazory | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bordel
    Jo to je pravda, to je dalsi duvod, proc se kompilaci vyhejbam, prijde mi to trochu nedoreseny, stejne jako instalace v MS Windows.
    My máme všechno co chcem, my máme dobrou náladu!
    20.8.2007 16:41 happy barney | skóre: 34 | blog: dont_worry_be_happy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bordel
    kompilácia nedoriešená? :-) toto radšej nevravte prívržencom gentoo :-)

    jeveľa nedoriešených vecí v tomto svete, každá z nich čaká na schopného jedinca :-)

    27.8.2007 09:05 Smajchl | skóre: 39 | blog: Drzy_Nazory | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bordel
    Já používám Gentoo ;-) Tam je kompilace vyřešená skvěle - stará se o to portage.
    My máme všechno co chcem, my máme dobrou náladu!
    16.8.2007 14:23 HS | skóre: 12
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ./configure: není souborem ani adresářem
    Precti si soubor README ci INSTALL v danem adresari. Casto tam najdes dulezite informace, ktere ti usnadni praci.
    frEon avatar 16.8.2007 14:39 frEon | skóre: 40 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ./configure: není souborem ani adresářem
    pravdepodobne budes muset udelat make -f Makefile.cvs
    Talking about music is like dancing to architecture.
    16.8.2007 17:00 Patrik
    Rozbalit Rozbalit vše Vyřešeno
    Všem díky moc za rady. Přestal jsem to dělat jako admin a bylo to ok.
    17.8.2007 00:26 Ladislav Hagara | skóre: 107 | blog: Ride the Raven
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vyřešeno
    Takže na vašem systému nelze spouštět ./configure pod root-tem?
    Jaká distribuce?
    Kde je to nastaveno?
    16.8.2007 17:01 Patrik
    Rozbalit Rozbalit vše Vyřešeno
    Takže díky moc Davidovi Watzkemu
    17.8.2007 01:50 Smazáno | skóre: 21 | blog: tezkorict
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ./configure: není souborem ani adresářem
    Uč se, to se neztratí. Je v tom adresáři soubor README nebo INSTALL?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.