Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].
V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.
Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.
Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
- data.xml (ulozeno v ISO-8859-2)
- xml.inc (ulozeno v ISO-8859-2) //prevadi xml do pole array
- index.php (ulozeno v ISO-8859-2) // zobrazi vystup -> doplneno o html tag s kodovanim ulozeno v ISO-8859-2
Presto kodovani mam v UTF-8 :( Vubec nevim, proc se to kodovani kazi.
Jinak v xml.inc mam pouzit CURL, ktery taha data z data.xml.....CURL zepry ma automaticky nastaven UTF-8.....ale pokud si vypisi vystup z CURL....kodovani je spravne, tj. na ISO-8859-2. Pokud to vsak projedu tim xml.inc....a zobrazim v index.php....uz je tam UTF-8 a ja toto kodovani nemam nikde pouzito.
Zkousel jsem pouzit ICONV, ale to je vice zapeklite, protoze pokud hodim treba z ISO na UTF....ICONV funguje (kodovani samozrejme je spatne).....pokud kodovani prehodim spravne z UTF na ISO.....tak se nic nezobrazi.
Na skritky v serveru a v PHP scriptech neverim....poradite cim to muze?
Ja si uz nevim rady.
Jinak v tom data.xml mam pomocnou hlavicku:
xml version="1.0" encoding="iso-8859-2"
Proste vse ulozeno v iso-8859-2
Kde máte kódování UTF-8? Ve výstupních datech z HTTP serveru?Presto kodovani mam v UTF-8 :( Vubec nevim, proc se to kodovani kazi.
header("Content-type: text/html; charset=iso-8859-2");To bylo do PHP, teď do HTML:<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=ISO-8859-2" />Třeba to pomůže.
Jak lze videt, kodovani je v UTF...ikdyz v HTML i v header-PHP bylo pouzito kodovani ISO. Jedine co me sere je vypis ICONV nepujde vlozit primo...protoze je to vse v ARRAY :(
Kam mam umistit ICONV na prekodovani z UTF na ten spravny ISO?
$xml = simplexml_load_file("snih.xml");
//print_r($xml);
foreach ($xml->REGION as $region)
{
echo "Region: ". $region->attributes();
foreach ($region as $stredisko)
{
echo " Středisko - ".$stredisko->attributes();
echo " Vyska snehu - $stredisko->VYSKA_SNEHU";
echo " Typ pocasi - $stredisko->TYP_POCASI";
}
}
echo "Region: ". iconv("UTF-8", "ISO-8859-2", $region->attributes());
Jeste bych se chtel zeptat....jak by jste resili zapis primo do mysql?
Data v XML se budou kazdym dnem menit, tak ze zapis budu muset prepisovat nebo mazat v pripade, ze data v XML jiz nebudou, tak at v mysql nejsou.
Ja bych to resil asi chaoticky...tj. jako vzdy. Proto me zajima Vas napad jak by jste to resili Vy.
Tiskni
Sdílej: